Alytaus Dainavos pagrindinės mokyklos mokinių kelionė į Berlyną

 Alytaus Dainavos pagrindinės mokyklos mokinių kelionė į Berlyną

Priešistorė Kai Goethe institutas paskelbė konkursą „4:0 vokiečių kalbos naudai“, vokiečių kalbos mokytoja Jurgita Kamandulienė nė sekundei nesuabejojo, ar verta jame dalyvauti.

Surinko mokinių komandą, kurią sudarė 6 mokiniai: Naglis Paliušis, Emilija Guzaitė, Odeta Orlinskaitė, Danielius Valaitis, Ainas Baranauskas ir Emilis Puodžiūnas. Bendradarbiaudama su Alytaus Dainavos akademija sukūrė filmuką, kuris pateko tarp 15 geriausių. Dėl šios priežasties buvo pakviesti į antrąjį etapą, kuris vyko Kauno futbolo manieže. Čia alytiškiai parodė vokiečių kalbos žinias ir žaidė futbolą (treneris Nerijus Bartkevičius). Dainaviškius lydėjo sėkmė. Jų komanda tapo konkurso nugalėtoja ir laimėjo savaitgalį Berlyne.

Išvyka į Vokietijos sostinę

Spalio 26 dieną mokiniai lydimi vokiečių kalbos mokytojos J. Kamandulienės ir trenerio N. Bartkevičiaus išvyko į Berlyną. Susitikę su Čekijos komandomis, kurios irgi laimėjo tokį patį konkursą savo šalyje, vyko apžiūrėti žymiausių Berlyno vietų. Nors oras nelepino, džiaugėsi galėdami prisiliesdami prie šio miesto istorijos. Brandenburgo vartai, Berlyno katedra, memorialas nužudytiems Europos žydams žavėjo savo architektūra, praeitimi bei reikšme. Futbolo diena Šeštadienis mokiniams buvo įsimintiniausias, nes susitiko su Bundeslygos futbolo komandos Hertha BSC atstovais, kurie papasakojo apie Hertha akadamiją, mokyklą, treniruotes. Nustebino tai, kad labai didelis dėmesys skiriamas ne tik sportiniams pasiekimams, bet ir akademinei veiklai. Kompleksiškas požiūris leidžia ugdyti talentingus žmones. Sportininkai, kurie mokykloje nepasiekia keliamų reikalavimų, negali tęsti savo veiklos Hertha BSC akademijoje. Treneris Nerijus susižavėjęs klausėsi apie treniruočių organizavimą, nes vieną komandą sudaro apie 10 sportininkų (priklauso nuo amžiaus) ir ją treniruoja mažiausiai du treneriai.

Vėliau pamatėme akademijos auklėtinių poilsio kambarius, kino salę, varžybų aptarimo patalpą. Visos erdvės informatyvios, motyvuojančios, atkreipiančios dėmesį į sveiką gyvenimo būdą. Po ekskursijos po patalpas mokinių laukė treniruotė, kurią vedė Hertha BSC akademijos treneriai. Kelionės kulminacija Po pietų ėjome į Berlyno Olimpinį stadioną, kuriame su 52 000 žiūrovų stebėjome Bundeslygos varžybas tarp Hertha BSC ir Hamburgo SV komandų. Atmosfera, kurią sukūrė abiejų komandų sirgaliai, buvo nepakartojama. Triukšmą, džiaugsmą, emocijas, nusivylimą – viską pajutome per 94 minutes. Varžybas laimėjo Hertha BSC komanda rezultatu 2:1. Mokinys Naglis pastebėjo, kad „rungtynės buvo kitokios nei Lietuvoje. Jos buvo greitesnės ir sunkesnės. Laikas prabėgo labai greitai“.

Berlyno siena

Sekmadienį vėl turtinome savo istorines žinias. Turėjome unikalią progą pamatyti Berlyno sieną, išgirsti įdomių, bet kartu labai sukrečiančių istorijų iš to laikmečio gyvenimo. Bandėme įsivaizduoti, kaip jautėsi žmonės, negalėdami pamatyti savo artimųjų ir draugų. Berlyno sieną apžiūrėjome įvairiose miesto vietose, tačiau didžiausią įspūdį padarė 1,3 km ilgio originali siena, ant kurios daugiau nei 100 menininkų pavaizdavo tai, kas jiems atrodė svarbu. Mokiniai atpažino kai kuriuos grafiti iš spaudos ar vadovėlių. Berlyno siena labiausiai patiko mokinei Emilijai. O mokinys Ainas pasakė, kad paskutinė diena buvo „liūdniausia ne tik dėl istorijos, bet todėl, kad reikėjo išvažiuoti“.

Šios kelionės metu mokiniai patobulino savo vokiečių kalbos bei istorijos žinias, socialines bei pažinimo kompetencijas, mokėsi spręsti iškilusias problemas. Už kelionę esame dėkingi Goethe institutui bei Lietuvos futbolo federacijai.

Jurgita Kamandulienė, vokiečių kalbos mokytoja


Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių