Alytaus rajono merė R. Vitkauskienė: „Kultūros darbuotojai suteikia prasmę gyvenimui“ (foto)

 Alytaus rajono merė R. Vitkauskienė: „Kultūros darbuotojai suteikia prasmę gyvenimui“ (foto)

Padėkos kultūrai nusipelniusiems ir turbūt daugiausia rankų kada nors tapytas kultūros paveikslas.

Prasmingi žodžiai Pasaulinės kultūros dienos proga skambėjo savo veiklą paskyrusiems tam, kad gyvenimas Alytaus rajone būtų kupinas susibūrimų, šokių, dainų, užburiančių istorijų knygų puslapiuose.

„Iš visos širdies dėkoju visiems mūsų krašto kultūros ir meno žmonėms. Už jūsų darbus, kurie suteikia prasmę gyvenimui. Pripildo širdį, sielą ir mintis. Už juoką ir gerą nuotaiką. Už kūrybą, kuri įkvepia ir praturtina“, – su Pasauline kultūros diena sveikino merė Rasa Vitkauskienė.

Nusilenkta kultūros bendruomenei

Gėrį nešanti ir bendražmogiškas vertybes puoselėjanti kultūra aprėpia tai, kuo gyvas žmogus – meną, mokslą, religiją ir grožį. Pasaulinę kultūros dieną simbolizuojanti Taikos vėliava kviečia viso pasaulio žmones – didžiosios vertybės žemėje – taikos!

Minint Pasaulinę kultūros dieną, nusilenkta Alytaus rajono kultūros bendruomenei, kuri praturtindama krašto žmonių gyvenimus ir kasdienybę, savo stiprybės šaltinį randa kūryboje, mene, krašto papročiuose ir tradicijose.

„Esate ištikimi kultūros darbuotojo misijai, nes kultūros lygis priklauso nuo paties žmogaus dvasinio lygio, nuo gebėjimo naudotis turimomis vertybėmis bei jas turtinti, nuo dvasinės brandos: žmogus kuria kultūrą, kultūra kuria žmogų…“ – sakė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Giedrė Volungevičienė.

Šventės proga iškilmingai įteikti Alytaus rajono savivaldybės merės R. Vitkauskienės padėkos raštai kultūros darbuotojams:

  • Ramunei Žėkaitei, Alytaus rajono savivaldybės Kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkei, laikinai einančiai direktoriaus pareigas, už besąlyginį atsidavimą darbui, už reikšmingą indėlį Alytaus rajono kultūriniame gyvenime, už profesionalumą, idėjas ir iniciatyvas.
  • Irmai Žvinakienei, Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Verebiejų filialo vyresn. bibliotekininkei, už prasmingą bibliotekos veiklos plėtojimą, projektinę veiklą, edukacijas ir iniciatyvumą organizuojant naujas paslaugas.
  • Astai Daironienei, Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Butrimonių filialo vyresn. bibliotekininkei, už prasmingą bibliotekos veiklos plėtojimą, profesionalumą, aktyvią visuomeninę veiklą, edukacijas, ypatingą dėmesį skiriant vaikų užimtumui.
  • Irenai Kaškonienei, Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Punios filialo vyresn. bibliotekininkei, už prasmingą bibliotekos veiklos plėtojimą, profesionalumą, aktyvią visuomeninę veiklą, ypatingą dėmesį skiriant vaikų užimtumui.
  • Edvinui Zaleckui, Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro Miroslavo skyriaus kultūrinės veiklos vadovui, už nuoširdų kūrybinį ir inovatyvų vadybinį darbą, aktyvią koncertinę veiklą, kūrybinių iniciatyvų skatinimą bei asmeninį pavyzdį padėti kitiems.
  • Rasai Janeliūnienei, Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro choreografei, už ypatingą pagarbą ir atsidavimą savo profesijai, už ilgametį liaudies šokio tradicijų puoselėjimą, nuoširdų ir profesionalų darbą su liaudies šokių kolektyvais bei reikšmingą asmeninį už indėlį į lietuviškos kultūros saugojimą.
  • Živilei Patinskaitei, Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro Butrimonių skyriaus choreografei, už reikšmingą jaunosios kartos ugdymą, šokio meno populiarinimą ir svarų indėlį puoselėjant tautinės kultūros tradicijas Alytaus rajone.

Alytaus rajono kultūros darbuotojus profesinės šventės proga sveikino Alytaus jaunimo centro Alytaus jaunimo centro baleto studija „Jete“, muzikinę dovaną įteikė vyrų vokalinis ansamblis „Quorum“.

Visų susirinkusių svečių potėpiais nutapytas paveikslas tapo kultūriniu simboliu ir vienu geriausiu visų laikų Alytaus rajono kultūros bendruomenės meno kūrinių. Jam paruošta garbinga vieta Kurnėnų Lauryno Radziukyno mokykloje. Tikimasi, kad tradicija bus pratęsta kitąmet ir po dešimties metų bus surengta ir pristatyta unikali rajono kultūros lauko žmonių paroda.

Nuotraukos: Ingos Balsiuk

Alytaus rajono savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus inf.

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių