Alytaus rajono mokiniams – nemokamas pienas, vaisiai bei daržovės

 Alytaus rajono mokiniams – nemokamas pienas, vaisiai bei daržovės

arsa.lt

Alytaus rajono savivaldybės mokyklų 1-4 klasių mokiniai bei ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikai nemokamai galės gerti pieną ir skanauti jo produktų bei kasdien valgyti šviežių vaisių ir daržovių. Tokia galimybė atsirado rajono mokykloms bendradarbiaujant su VĮ Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra, dalyvaujant švietimo įstaigoms skirtose  programose „Pienas vaikams” bei „Vaisių vartojimo skatinimas  mokyklose“, kurias iš dalies finansuoja Europos Sąjunga. 

Minėtas programas švietimo įstaigoms padės įgyvendinti uždaroji akcinė bendrovė „Smulkus urmas“, kuri laimėjo supaprastintą atvirą rajono savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų ir mokinių maitinimo paslaugų konkursą, sutartį Alytaus rajono savivaldybė ir bendrovė pasirašė trejiems metams. Maitinimo paslaugą  UAB „Smulkus urmas“ pradės teikti nuo lapkričio 7 dienos. Maistą bendrovė gamins daugelyje rajono mokyklų, į likusias švietimo įstaigas – pristatys.

Dėl programų „Pienas vaikams” bei „Vaisių vartojimo skatinimas  mokyklose“ įgyvendinimo Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, administracijos direktorius Aurimas Truncė, direktoriaus pavaduotoja Rasa Vitkauskienė, tarybos sekretorius Simas Salickas, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Rimantas Židanavičius kalbėjosi su VĮ Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros generalinio direktoriaus pavaduotoju Tomu Čepononiu, šios tarybos Augalininkystės skyriaus vedėja Dalia Ruščauskiene ir Gyvulininkystės produktų skyriaus vadybininke Nijole Samuoliene. 

Pasak D. Ruščiauskienės, mokykloms dalyvaujant minėtose programose vaikai galės nemokamai gerti ne tik pieną, bet ir gardžiuotis varške, jogurtu, sūreliu, sūrio lazdele ar kitu iš pieno pagamintu produktu, valgyti morkas, obuolius, kriaušes, bananus bei citrusinius vaisius.  Pasak jos, UAB „Smulkus urmas“ šiose programose jau dalyvauja ir pieną bei jo produktus, šviežias daržoves ir vaisius tiekia kitoms šalies mokykloms.

Kaip sakė savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Rasa Vitkauskienė, mokinių maitinimui ir toliau savivaldybė skirs didelį dėmesį, prižiūrės, kaip maitinami rajono mokiniai, koks maistas jiems tiekiamas.
Rajono mokyklos prisijungusios prie programų „Pienas vaikams” bei „Vaisių vartojimo skatinimas  mokyklose“ prisidės prie vaikų ir moksleivių mitybos gerinimo ir sveikatos stiprinimo.

Alytaus rajono savivaldybės informacija


Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių