Alytuje po Joninių – vasaros laiko autobusų tvarkaraščiai!

 Alytuje po Joninių – vasaros laiko autobusų tvarkaraščiai!

Birželio 25 d. įsigalioja vasaros laikotarpio Alytaus miesto viešojo transporto tvarkaraščiai.

Keleiviai nuo birželio 25 d. darbo dienomis turi vadovautis šeštadienio tvarkaraščiais, o sekmadieniais ir šventinėmis dienomis – šių dienų tvarkaraščiais.

Galiojantys tvarkaraščiai yra skelbiami internete https://www.stops.lt/alytus ir autobusų stotelėse.

Po Joninių – vasaros laiko tvarkaraščiai!

Birželio 25 d. įsigalioja vasaros laikotarpio Alytaus miesto viešojo transporto tvarkaraščiai: darbo dienomis važiuosime šeštadienio grafikais.

Po Joninių – birželio 25-ąją – įvedami vasaros laiko tvarkaraščiai!

Po įspūdingų Alytaus miesto šventės renginio dienų jaučiamas atokvėpis, tuštėja miesto gatvės, iš automobilių spūsčių kur ne kur liko tik „spūstukės“. Žmonės mieliau juda pėsčiomis, daugiau važinėja dviračiais, paspirtukais ar pasirenka kitas judumo priemones, siekdami pasidžiaugti trumpa vasaros gaiva, žalio miesto paklote.

Šiuo laikotarpiu aiškiai padidėja įmonių, įstaigų ir organizacijų atostogaujančių darbuotojų skaičius, prasideda moksleivių atostogos, daugiau keliaujama už miesto ribų ir tolėliau – blėsta įprastas darbingam laikotarpiui būdingas miesto šurmulys.

Šie pokyčiai daro ženklią įtaką Alytaus miesto viešojo transporto darbui. Šiuo metu viešasis transportas ištuštėjo. Dėl įvardytų priežasčių sumažėjęs keleivių skaičius išdidino patiriamas išlaidas viešajame transporte, o maršrutus aptarnaujantys autobusai važinėja apytuščiai ir toliau tuštėjančiomis miesto gatvėmis.

Gegužę užfiksuota 167,1 tūkst. kelionių viešuoju transportu. Vadinasi, vidutiniškai per vieną dieną buvo pervežta vos 5,39 tūkst. keleivių, kai per vieną darbo dieną Alytaus miesto maršrutus aptarnauja 28 autobusai.

Šių metų gegužę savivaldybė iš biudžeto lėšų (viešojo transporto paslaugos už keleivių vežimą) išmokėjo 85,98 tūkst. Eur nuostolių už važiuotus kilometrus. Išmokėtos kompensacijos už lengvatinį keleivių vežimą siekė 48,51 tūkst. Eur, už elektroninio bilieto paslaugų teikimą iš savivaldybės biudžeto lėšų sumokėta virš 15,62 tūkst. Eur per mėnesį.

Bendra savivaldybės išlaidų suma, išmokėta už Alytaus miesto viešojo transporto paslaugas, per šių metų gegužės mėnesį siekė 150,11 tūkst. Eur. Tiesa, daliai išaugusių nuostolių už važiuotus kilometrus įtakos turėjo kiekvienais metais Lietuvoje vis didėjantis darbo užmokestis, kuris ir sudaro didžią dalį patiriamų sąnaudų keleivių vežimo paslaugų teikimo 1 kilometro įkainyje (2024 m. mažų mikroautobusų vieno kilometro įkainyje darbo užmokesčio sąnaudos siekia net 66 proc. visų sąnaudų).

Siekiant racionaliai paskirstyti savivaldybės biudžeto lėšas, kaip ir kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, įvedami vasaros laiko tvarkaraščiai, kurių metu mažinamas autobusų maršrutų skaičius.

Tiesa, tai keleiviams kels laikinų nepatogumų. Jie buvo įpratę prie įprastinių, darbingo laikotarpio autobusų maršrutų tvarkaraščio laikų, kai autobusai įprastu laiku į viešojo transporto stotelę atvykdavo kaip laikrodis tvarkaraštyje nurodytu laiku.

Viešojo transporto paslaugos laikinai Alytaus mieste bus užtikrinamos mažesne apimtimi, siekiant taupyti biudžeto lėšas. Sutaupyti pinigai bus skiriami ne mažiau svarbioms sritims, kartu skatinant darnų, aktyvų ir bevariklį judumą Alytaus mieste, ėjimą pėsčiomis, važiavimą dviračiais ar pasirenkant kitas mikromobilumo priemones.

Pagrindiniai tvarkaraščių pasikeitimai, į kuriuos keleiviai turėtų atkreipti dėmesį:

  1. Tvarkaraščių pakeitimai įsigalioja birželio 25 d. ir galios vasaros laikotarpiu iki rugpjūčio 25 d.
  2. Darbo dienomis autobusų maršrutai važiuos šiuo metu galiojančiais šeštadienio tvarkaraščiais.
  3. Sekmadieniais ir šventinėmis dienomis autobusų maršrutų tvarkaraščiai nesikeičia.
  4. Atostogų periodu maršrutus aptarnaus elektriniai ir dideli M3 klasės autobusai.
  5. Dėl sumažėjusio maršrutus aptarnaujančių autobusų skaičiaus kelionę viešuoju transportu rekomenduojame susiplanuoti iš anksto.
  6. Siūlymus dėl Alytaus miesto viešojo transporto tvarkaraščių prašome teikti per programą „Tvarkau Alytų“, svetainėje tvarkaumiesta.lt pasirinkti skiltį „Tvarkau Alytų“ ir išsiųsti žinutę savivaldybei. Kaip tai padaryti, plačiau skaitykite čia.

Keleiviams rekomenduojame pasinaudoti nemokamo persėdimo galimybe. Šią galimybę turi tik el. bilieto naudotojai. Keleiviai, neturintys el. bilieto kortelių, jas už 3 Eur gali įsigyti iš autobusų vairuotojų ir papildyti el. piniginę mažiausia 3 Eur suma daugkartiniam naudojimui. El. bilieto piniginę galima papildyti internetu ėl. El. bilieto naudotojai turi galimybę per 30 min. nuo pirmojo pažymėjimo vieną kartą persėsti į kitą autobusą už tą pačią vienkartinio el. bilieto kainą. Be to, el. bilietai – pigesni. O naudojant mėnesinį bilietą autobusais galima važiuoti neribotą skaičių kartų, todėl, net ir sumažinus transporto priemonių skaičių, yra galimybė susiplanuoti kelionę.

Galiojantys tvarkaraščiai yra skelbiami internete https://www.stops.lt/alytus ir autobusų stotelėse. Keleiviai nuo birželio 25 d. darbo dienomis turi vadovautis šeštadienio tvarkaraščiais, o sekmadieniais ir šventinėmis dienomis – šių dienų tvarkaraščiais.


Keleivių prašome atkreipti dėmesį į stotelių švieslentes (Kalniškės g., Putinai, Poliklinika, Žuvintas, Volungė, Statybininkų g., Sodra, Pirmojo Alytaus aikštė), kuriose rodomas realus autobusų maršrutų atvykimo laikas. Keleivių, turinčių prieigą prie interneto, realią autobusų maršrutų buvimo vietą stebėti nuotoliniu būdu internetu https://www.stops.lt/alytus, mobiliesiems telefonams skirta nuoroda https://m.stops.lt/alytus/ – aktyvuojant skiltį „Rodyti transporto judėjimą“.

Kelionę viešuoju transportu prašome susiplanuoti iš anksto, atkreipiant dėmesį į tvarkaraščių pasikeitimus.

Miesto ūkio ir Komunikacijos skyriaus informacija

Naujienos iš interneto

1 Komentaras

  • Tegul neleidzia vienu metu triju autobusu y pirma autobusa sulipa kiti tusti nezinau kas tuos grafikusstato manau be smegenu zmones . kaip grysti is darbo paprastiems zmonems aisku merui nusispjauti .

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių