Butrimonių gimnazijoje diskutavo sveikatą stiprinančių mokyklų pedagogai

 Butrimonių gimnazijoje diskutavo sveikatą stiprinančių mokyklų pedagogai

2018 m. vasario 20 d. Alytaus rajono Butrimonių gimnazijoje vyko seminaras-diskusija ,,Vienijamės vaikų sveikatos labui“. Seminaras skirtas mokyklose dirbantiems specialistams, atsakingiems už vaikų sveikatą. Seminare dalyvavo Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro ir  Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro  specialistės, Alytaus rajono sveikatą stiprinančių mokyklų mokytojai. Beje, Alytaus rajono savivaldybė pirmoji respublikoje, kurios visos ugdymo įstaigos priklauso Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui.

Seminaro dalyvius pasveikino Butrimonių gimnazijos direktorius Valdas Valvonis, o gimnazijos mokiniai dovanojo skambias dainas apie Lietuvą.

 Lietuvos sveikatą stiprinančios mokyklos pasitinka savo veiklos 25-metį.   Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Vaikų sveikatos skyriaus specialistė Nijolė Paulauskienė ta proga sveikatą stiprinančių mokyklų bendruomenių narius kvietė susiburti  į antrąjį nacionalinį renginį „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą“.

Naują Lietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo plėtros perspektyvą pristatė Vaikų sveikatos skyriaus specialistė Dalia Sabaliauskienė. Ji ragino  Alytaus rajono sveikatą stiprinančias mokyklas burtis  į savivaldybės sveikatą stiprinančių mokyklų tinklą, plėtojant naujas, aktyvias sveikatinimo veiklas.

Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro   direktorė Dalia Kitavičienė ne tik supažindino su Alytaus rajono  savivaldybės institucijų veikla stiprinant vaikų sveikatą bei siekiant sveikatos rodiklių gerėjimo, bet seminaro dalyviams pateikė ir įdomių praktinių užduočių.

Seminaro dalyviai taip pat buvo supažindinti su Alytaus rajono Butrimonių gimnazija – sveikatą stiprinančia mokykla, jos  patirtimi, iššūkiais ir ateities vizija. Pasidžiaugti tikrai turime kuo-gimnazija spindi sveikatinimo veikla, turi savo tradicijas ir vertybes. Gimnazijoje  dirba daug puikių, savo darbui atsidavusių mokytojų, kurie  rūpinasi ne tik vaikų ugdymu, bet ir jų sveikata ir gerove. „Užsikrėtę“ sveikatos virusu seminaro dalyviai stebėjo jaunųjų gimnazijos šokėjų jaunatvišką kompoziciją, o po to kartu su mokiniais dalyvavo linksmoje ,, Judriojoje pertraukoje“, aplankė Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo muziejų, sporto reikmėms pritaikytame  gimnazijos rūsyje stebėjo trečiosios  respublikinės sporto ir meno šventės “Adamkiada”, vykusios 2017 m. gegužės 31 dieną Kaune, vaizdo įrašą, atsakė į improvizuotos viktorinos klausimus, buvo apdovanoti gimnazijos atributika.

Baigiamojoje seminaro- diskusijos dalyje dalyviai kalbėjo apie Alytaus rajono sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo įkūrimo galimybes, jiems buvo įteikti Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro kvalifikaciniai pažymėjimai bei ekologiškos arbatos krepšeliai.

Butrimonių sveikatos stiprinimo veiklos organizavimo grupė linki visiems – tėvams, pedagogams, visų mokyklų bendruomenėms-  stengtis, kad vaikams netrūktų judėjimo ir veiklos, gerų emocijų ir meilės. Svarbu siekti, kad per  fizinę veiklą visapusiškai plėtotųsi ugdytinių asmenybė, pasireiškianti kilniu ir garbingus elgesiu, bendražmogiškų vertybių puoselėjimu. 

Alytaus r. Butrimonių gimnazijos informacija


Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių