Daugų abiturientė Aida Kašėtaitė įvertinta šimtuku

 Daugų abiturientė Aida Kašėtaitė įvertinta šimtuku

Šalies abiturientai su nerimu laukia laikytų brandos egzaminų rezultatų. Paskelbti matematikos, lietuvių kalbos ir literatūros, rusų kalbos, geografijos, fizikos egzaminų įvertinimai. Alytaus rajono abiturientai egzaminus laikė sėkmingai, o vieno lietuvių kalbos ir literatūros žinios įvertintos maksimaliu 100 balų.

Valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą laikė 74 Alytaus rajono gimnazijų ir Daugų technologijos ir verslo mokyklos abiturientai. Vieno iš jų rezultatai ypač džiuginantys. Daugų Vlado Mirono gimnazijos abiturientės Aidos Kašėtaitės žinios įvertintos 100 balų. Abiturientės mokytoja – Gitana Ivanauskienė.

Visoje Lietuvoje lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą maksimaliu balu išlaikė 132 abiturientai, tai yra 0,71 proc. laikiusiųjų.

Dar dviejų Alytaus rajono abiturientų žinios įvertintos 86–99 balais. Tokį įvertinimą gavo 1658 šalies abiturientai, tai yra 8,95 proc. visų laikiusiųjų. Valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino neišlaikė 10,96 proc. šalies abiturientų, tarp jų 4 Alytaus rajono, tai yra 4,41 proc. 

Geri Alytaus rajono abiturientų ir kitų laikytų valstybinių egzaminų rezultatai. Matematikos egzaminą laikė 80 mokinių, keturi įvertinti 86–99 balais, 34 žinios įvertintos 36–85 balais, taip pat 34 įvertinti 16–35 balais. Deja, aštuoni abiturientai matematikos valstybinio egzamino neišlaikė.

Užsienio kalbos – rusų – valstybinį brandos egzaminą Alytaus rajone laikė tik du abiturientai. Abiejų žinios įvertintos 36–85 balais. Tokiu rezultatu egzaminą išlaikė 47,7 proc. šalies abiturientų.

Anglų kalbos egzaminą laikė 81 rajono abiturientas. Neišlaikė – du. Net 12 abiturientų žinios įvertintos 86-99 balais. 61,73 proc. arba 50 abiturientų įvertinti 36-85 balais. Šį egzaminą pasirinko daugiausia rajono abiturientų ir kol kas geriausiai išlaikė. 

Geografijos valstybinį brandos egzaminą Alytaus rajone laikė 21 abiturientas. Išlaikė visi. Taip pat visi (9 pasirinkusieji) išlaikė ir pasirinktą valstybinį fizikos egzaminą. 

Dar laukiama biologijos, istorijos, chemijos, informacinių technologijų egzaminų rezultatų paskelbimo.

Už aukštus valstybinių brandos egzaminų įvertinimus ir gerus mokymosi rezultatus Alytaus rajono savivaldybė abiturientams skiria 290 Eur premijas. Pernai jos įteiktos trims abiturientams.

Alytaus rajono savivaldybės informacija


Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių