Europos verslo konkurse Belgijoje Lietuvai atstovavo daugiškės

 Europos verslo konkurse Belgijoje Lietuvai atstovavo daugiškės

Belgijos karalius, šalies ministrai, Europos komisijos, Europos sąjungos, „Facebook“, „FedEx“, „Shell“ ir kitų koncernų atstovai ar vadovai ir kiti garbūs svečiai – toks dėmesys teko Daugų (Alytaus r.) Vlado Mirono gimnazijos mokomajai mokinių bendrovei (MMB) „C&te“, o jos atstovė Greta Jarmalavičiūtė pateko tarp dešimties, apdovanotųjų specialia Europos „Junior Achievement“ auklėtinių (alumnų) lyderystės premija.

Beveik 200 MMB konkurentų Lietuvoje nugalėjusios daugiškės mūsų šaliai atstovavo Briuselyje 28-ąjį kartą surengtame Europos moksleivių verslų konkurse, kuriam rengėsi padedamos gimnazijos ekonomikos mokytojo Modesto Raudonio ir talkininkų iš ISM universiteto, SEB banko ir kt.

G. Jarmalavičiūtė MMB „C&te“ produkciją įtaigiai pristinėjo su Karolina Agota Jakubavičiūte, Alvita Kelmelyte, Lukrecija Mačionyte, Gabija Mickonyte ir Gabija Zapolskaite.


Europos metų MMB 2017 m. tapo „Festera“ iš Estijos, antri liko cspecialiuosu „Facebook“ apdovanojimų įvertinti „Locker room talk“ iš Švedijos, treti – „Promotor“ iš Izraelio.

Temų laureatais tapo MMB „Demenish“ iš Danijos, „Growgreen“ iš Kipro, „Flair“ iš Maltos, „Inizio“ iš Nyderlandų, „Meira“ iš Islandijos ir „Venturepad“ iš Jungtinės karalystės.

Europos „Junior Achievement“ auklėtinių premija, remiama tarptautinės draudimo grupės „Axa“, G. Jarmalavičiūtei įteikta už vadovavimo įgūdžių, susijusių su bendrove, demonstravimą ir asmenybės jėgą sėkmingoje komandoje.

Lyderystės premija taip pat apdovanoti mokinių mokomų bendrovių lyderiai iš Jungtinės Karalystės, Kipro, Liuksemburgo, Meno salos, Prancūzijos, Rumunijos, Serbijos, Švedijos ir Vokietijos.

Iš viso Europos konkurso finale kovojo 37 mokinių bendrovės, o iš viso per 200 dalyvių. Jų sugebėjimus komunikacijos, komandinio darbo, problemų sprendimo, tikslų nustatymo, planavimo ir kontrolės, administravimo ir finansų sistemų, personalo valdymo, produktų kūrimo, darbo su klientais, rinkodaros ir pardavimų, taip pat finansų srityse vertino 10 teisėjų.

Nugalėtojai estai „Festera“ sukūrė patalpoms skirtą šiukšlių dėžę – biodėžę, perdirbančią maisto atliekas, kurios paverčiamos humusu ir žalą gamtai sumažina 5 procentais.Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių