Floristikos meistrė varėniškė Eugenija Bakšienė

 Floristikos meistrė varėniškė Eugenija Bakšienė
Dainora
Žinoma floristikos darbų meistrė ir mokytoja, įvairiaspalvių verbų rišėja, dabar jau varėniškė Eugenija Bakšienė savo darbais jau kuris laikas garsina dzūkų kraštą. Eugenija yra kilusi iš Virbalio miestelio, esančio Vilkaviškio rajone. Ji gimė 1949 m. staliaus ir siuvėjos šeimoje. Drauge ji augo dar su dviem seserimis ir dviem broliais. Mokėsi gimtojo miestelio vidurinėje mokykloje, o baigusi ją, išvyko studijuoti į tuometinį Vilniaus lengvosios pramonės technikumą. Baigusi jį, 1970m. gavo paskyrimą dirbti į Varėnoje esantį Varėnos buitinį gyventojų aptarnavimo kombinatą.
Būdama jauna mergina ir dar tik bepradedanti dirbti pirmame po studijų gautame darbe Varėnoje, nenutuokė, jog šis jos atvykimas į Dzūkiją, didelę Eugenijos gyvenimo dalį susies būtent su Varėna. Čia ji bedirbdama susipažino su savo dabartiniu vyru, vėliau ištekėjo ir susilaukė dviejų vaikų. E. Bakšienė Varėnos buitiniam gyventojų aptarnavimo kombinatui atidavus daugiau kaip 20 metų, mažinant etatų skaičių buvo atleista. Tačiau  radusi naują darbo vietą Valkininkų vaikų sanatorijoje, joje septynerius metus dirbo seserimi – šeimininke. Kai antrą kartą liko bedarbe moteris ėmė galvoti, iš  kokių pajamų jai toliau reiks pragyventi… Kadangi Eugenija labai mėgo įvairių floristinių rankdarbių gaminimą, tai pamanė, jog yra puiki proga šiuo pomėgiu užpildyti atsiradusią ”tuščią terpę”. Ji susirado darbą Varėnos moksleivių kūrybos centre. Čia ėmė vaikus mokyti floristikos meno. Naujas darbas moterį skatino dar labiau gilinti turimas žinias apie floristiką ir įvairių floristikos darbų gamybą. Tautodailininkės E.Bakšienės darbeliai yra labai originalūs, pagaminti naudojant įvairią techniką. Jos kūriniai eksponuojami parodų metu, o margaspalvių verbų floristinių paveikslų ar originalių medelių, sukomponuotų iš įvairių augalų galima nusipirkti ir Kaziuko mugių metu. Pati pirmoji moters autorinė darbų paroda 2009 m. buvo surengta Varėnos KC kino ir parodų salėje ir sutapo su jos šešiasdešimties metų jubiliejumi. Taip pat Eugenija dalyvavo  ” Aukso vainiko” ir ”Auksalio kupko” parodose, o 2004 metais- Europos mugėje(Lietuvos pristatymas, stojant į Europos Sąjungą).
Perkopusi 60 – ečio kartelę, moteris vistiek neužleidžia vietos niūrioms nuotaikoms ir aktyviai tebedalyvauja Varėnos kultūros centro mišraus choro ”Varpilė” veikloje. Taip pat, sekmadieniais gieda  bažnytiniame chore. Būdama tokia aktyvi, laisvalaikio beveik ir neturi. Na, o jei atsiranda laisva minutėlė, tai visą ta laiką atiduoda floristiniams darbams, įvairių žiedų bei žolelių rinkimui ir džiovinimui.

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių