Gamtos vartus atvėrus Alovės pagrindinio ugdymo skyriuje

 Gamtos vartus atvėrus Alovės pagrindinio ugdymo skyriuje

Kovo 18-22 dienomis Daugų Vlado Mirono gimnazijos  Alovės pagrindinio ugdymo skyriuje gamtos ir tiksliųjų mokslų mokytojai organizavo daug įdomių renginių, skirtų  Žemės dienai. Biologijos, chemijos, fizikos, matematikos, informatikos ir žmogaus saugos pamokų metu mokiniai diskutavo apie bundančią gamtą, gamtos pavojus, ekologines problemas bei jų sprendimo būdus, rengė darbus parodoms: ,,Apskritimai gamtoje“( 5-10 kl.), ,,Gamta mano akimis“(5-10 kl.), ,,Gamtos pavojai“ ( 5-10 kl.),  ,,Sveikinimas Žemei“ ( 1-4 kl. ir priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai).7-8 klasių mokiniai   dalyvavo Gamtos ir tiksliųjų mokslų viktorinoje Daugų Vlado Mirono gimanzijoje.

  Savaitės pabaigoje biologijos mokytoja Jūratė  Petkevičienė ir matematikos mokytoja Vilma Kalimavičienė Alovės pagrindinio ugdymo skyriuje 5 – 10 klasių mokinius pakvietė į viktoriną ,,Gamtos vartus atvėrus“. Vaikai, susibūrę į komandas, ne tik kūrybiškai prisistatė, bet ir  puikiai atliko geometrinių figūrų pranašystės užduotis, rungėsi  dainų apie gamtą  pynėje, o gamta mokslines ir tiksliųjų mokslų žinias panaudojo atsakinėdami į klausimus, atpažindami vaistažoles, skaičiuodami trikampius bei dėliodami sakinius iš išbarstytų žodžių.

Vertinimo komisija – skyriaus vedėja Loreta Alksninienė, dailės mokytoja Giedrė Šiugždinienė ir istorijos mokytoja Laimutė Leonienė -suskaičiavusi  rezultatus  viktorinos dalyvius apdovanojo diplomais, atminimo bei saldžiomis  dovanėlėmis.

Tai buvo puiki proga pagalvoti, ką kiekvienas iš mūsų galime padaryti, kad ne tik dabar, bet ir ateityje būtų gera gyventi ir žmonėms, ir visai gyvajai gamtai. Užtenka mažų žingsnelių: palikti šiukšles tik tam skirtoje vietoje, jas atsakingai rūšiuoti, daugiau keliauti pėsčiomis ar dviračiais, išjungti nereikalingus elektros prietaisus, tausoti vandenį, įkelti inkilą ar pasodinti medį…

Saugokime gamtą, juk ji -puikus mokymosi ir kūrybos laukas, erdvė augti ir tobulėti. 

Jūratė Petkevičienė,

Daugų Vlado Mirono gimnazijos Alovės pagrindinio ugdymo  skyriaus  biologijos mokytoja


Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių