Geležinkelio tiltelis Alytaus Sveikatos take bus išsaugotas

 Geležinkelio tiltelis Alytaus Sveikatos take bus išsaugotas

Topolių gatvėje statomas „Norfos“ pastatas nelies Sveikatos take esančio buvusio geležinkelio tiltelio, bus sutvarkytas priėjimas prie jo. Tokiam projektui išduotas statybos leidimas ir toks turi būti įgyvendintas.

„Alytaus miesto savivaldybė artimiausiu metu pasirašinės bendradarbiavimo susitarimą su statytoju dėl inžinerinės infrastruktūros, kuriame bus galimybė dar kartą užtikrinti tiltelio išsaugojimą,“ – teigė Vilma Bartusevičienė, Alytaus m. savivaldybės architektūros skyriaus vedėja.

Buvusio geležinkelio tiltelio išsaugojimu susirūpino ir Kultūros paveldo departamento Alytaus skyrius. Spalio 16 d. Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos direktorė Diana Varnaitė inicijavo objekto įrašymo į Kultūros vertybių registrą procedūrą. Darbai, galintys pakenkti tilteliui, sustabdyti.

Sklypas, kuriame vyksta statybos suformuotas 2007 metais. Dar 2010 metais Alytaus m. prekybos centrų išdėstymo specialiojo plano korektūroje numatyta, kad šioje vietoje atsiras prekybos centras. Kurį laiką planai nebuvo įgyvendinami, tačiau 2016 metais suprojektuotas pastatas „Norfos“ prekybos centrui pristatytas visuomenei. Po miesto architektų pastabų dėl netinkamos pastato išvaizdos, buvo paskelbtas naujas architektūrinis konkursas ir pristatyti du projektai, iš kurių savininkas išsirinko įgyvendinamą dabar. Vienas iš miesto architektų ir bendruomenės atstovų reikalavimų buvo patraukti pastatą nuo Sveikatos tako ir jo neardyti, kas ir buvo padaryta pasiūlytuose sprendimuose.

 MODESTA TARASAUSKIENĖ

Alytaus miesto savivaldybės administracijos

Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus vedėja


Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių