Geriausių maltiečių apdovanojimai – nominacijos –   Alytaus r. Pivašiūnų ir Simno maltiečiams

 Geriausių maltiečių apdovanojimai – nominacijos –   Alytaus r. Pivašiūnų ir Simno maltiečiams

Kasmet maltiečiai Maltiečių dienos šventę švenčia vis kitoje šalies vietovėje – šįmet Kriaunose, Rokiškio rajone. Svarbiausia susibūrimo dalis – šv.Mišios, geriausių maltiečių apdovanojimai. Išrinkti metų geriausieji yra varomoji organizacijos jėga – įteikiami specialiai dailininkės sukurti vardiniai angelai. Šventėje dalyvavo garbingi svečiai: iš Vienos atvykęs Maltos ordino ambasadorius Lietuvoje J.E.Dr.Grafas Cristoph Calice, MOPT prezidentas Bronius Einars, generalinis sekretorius Edvinas Ragelskis, kurie dėkojo bei įteikė nominacijas ir padėkas.

Metų apdovanojimai – svarbi kasmetinė tradicija. Džiugu, kad šįmet tarp geriausiųjų net keturi apdovanojimai Alytaus rajono Pivašiūnų ir Simno maltiečiams savanoriams.

Nominacija ,,Metų jaunasis maltietis“ skirta Pivašiūnų gimnazijos jaunajai maltietei Kotrynai Stackevičiūtei, Simno maltiečiui savanoriui Petrui Stankevičiui atiteko nominacija ,,Metų proveržis“, trečiasis ,,Gerųjų darbų Angelas“ skirtas Vilniaus Šv. Juozapo gimnazijos bendruomenei, kuri jau ketverius metus draugauja su Pivašiūnų ir Simno maltiečiais ir džiugina Alytaus rajono senolius, neįgaliuosius, daugiavaikes šeimas  šv. Kalėdų proga paruošdami asmenines dovanas.  MOPT prezidento padėka skirta Pivašiūnų ir Simno maltiečių vadovei Laimai Žemaitienei už aktyvią maltietišką veiklą, už pagarbą senatvei ir atjautą stokojantiems.

            Sveikiname ir džiaugiamės, kad Alytaus rajono maltietiškoji veikla yra įvertinta Maltos ordino pagalbos tarnybos, kad galime padėti, o juo labiau silpnesniam ir ligotam, esame ir toliau kviečiami mylėti artimą.

Šventės vakaras buvo skirtas paliudyti pagarbą žmogui ir meilę savo šaliai, kuri keliauja per amžius – iš žmogaus į žmogų, iš atminties į atmintį, iš kalbos į dainą. Suvažiavę iš visos Lietuvos maltiečiai pasipuošę tautiniais ar savo krašto liaudiškais rūbais, pristatė kraštiečių papročius, dainas, šokius ir net patiekalus – jautėsi kaip viena šeima.

                                                                                                Pivašiūnų ir Simno maltiečių vadovė                                                                                                  Laima Žemaitienė

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių