Įdomiausios tik nelaimių, skyrybų ir karo naujienos. Kodėl?

 Įdomiausios tik nelaimių, skyrybų ir karo naujienos. Kodėl?

Paskutiniais metais didesnei daliai visuomenės niekas taip nepatinka, kaip skaityti blogas naujienas. Būtent tokias, kurios nutinka kažkam, ar kažkur tolėliau, o gal ir tam pačiam nedorėliui kaimynui. Tarytum tada taip ant kitų yra užmetamas pletkų ir pykčio tinklas ir pasijaučiama kur kas geriau, kad savo namuose dar ne taip ir blogai.

Tokį visuomenišką požiūrį, tendenciją, galima sakyti padarė ne kas kitas, kaip greitai besikeičiančios valdžios. Kuo žmonės labiau išsiskaidę, nutolę vienas nuo kito, ypač naujai „pilietiškai” išugdyti, tuo lengviau juos valdyti, net laimėti rinkimus.

Tam labiausiai pasitarnauja visos žiniasklaidos priemonės. Kokią norėsi, tokią savaip ir ištransliuosi naujieną. Iš blogos, ar geros pusės. Nes užnugaryje slypi nemaži mokami valdiški ir privatūs pinigai. O paskui skaitytojas, ar žiūrovas jau nebeturi jokių šansų atskirti pelų nuo grūdų.

Atsimenu, Prancūzijos prezidentas Fransua Miteranas, sakė, kad jei ryte, atsivertus laikraščius, apie jį nėra nieko parašyta, tai nieko įdomaus. Tai dabar, jei nėra policijos suvestinėse įspūdingų nelaimių, ar tarkim, žvaigždžių, politikų skyrybų, nėra ko ir publikuoti.

Kiekvienos dienos naujienose girdisi besipiktinantys Rusijos purvina ir neteisinga žiniasklaida. Ji juk – tokia visame pasaulyje. Kur pinigai, ten tokia ir tiesa. O kai žmonės prie tokios pripranta, ko daugiau ir bereikia. Kuo daugiau intrigų, pavydo ir nelaimių, tuo įdomiau svajoti ir džiaugtis savimi, kad dar sveiki esame, darbus turime, o kiti tegu ten prasmenga. Įsiskiepijus tokį požiūrį, nebenorime jau ištiesti rankos praeiviui, giminaičiui. Čia pat, šalia, lieka vis daugiau gražių dalykų, į kuriuos visai nekreipiame dėmesio, neturime laiko ar tiesiog neįdomu.

Danielius.net

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių