Jonavoje iš 4 aukšto iškrito 5-metis vaikas

 Jonavoje iš 4 aukšto iškrito 5-metis vaikas

Ketvirtadienio naktį  pro daugiabučio namo ketvirto aukšto balkono langą iškritus ir susižalojus mažamečiui vaikui, pradėtas ikiteisminis dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo dėl neatsargumo.


Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų atstovė Jovita Gudelevičiūtė BNS sakė, kad pavojus vaiko gyvybei negresia, jis gydomas.

Kaip informuoja prokuratūra, vadovauti ikiteisminiam tyrimui, jį kontroliuoti ir organizuoti pavesta Kauno apylinkės prokuratūros 5-ojo skyriaus prokurorams, tyrimą atlieka Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnai.


Šiuo metu nukentėjęs vaikas yra gydomas Kauno ligoninėje. Pirminiais duomenimis, įvykio metu mažametis rastas be jokių kitų asmenų.

Ikiteisminio tyrimo metu bus siekiama nustatyti ir įvertinti visas faktines įvykio aplinkybes, patirtų sužalojimų sunkumą, surinkti kitus reikšmingus duomenis bendraujama su vaiko artimaisiais, kurie nelaimės metu buvo blaivūs.  Atsižvelgiant į tai, kad įvykis yra susijęs su mažamečiu asmeniu bei siekiant nepakenkti ikiteisminiam tyrimui išsamesnė informacija apie atliekamą ikiteisminį tyrimą šiuo metu negali būti teikiama.

Šeima buvo žinoma

Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Neringa Martišienė naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad apie Jonavoje įvykusią nelaimę informacijos sulaukta iš policijos: „Aiškinamės aplinkybes, renkame kitą informaciją, kuri svarbi užtikrinant vaiko saugumą ateityje. Tačiau šiuo metu visiems svarbiausia yra vaikučio sveikata. Šiai šeimai anksčiau jau esame inicijavę pagalbą. Tačiau paskutinius metus pranešimų dėl galimų vaiko teisių pažeidimų ar apie neprižiūrimą vaiką – nebuvo. Tad vaiko teisių gynėjai pirmiausiai sieks išsiaiškinti, kokia pagalba vaiko tėvams padėtų įveikti esamus sunkumus, sustiprinti tėvystės įgūdžius ir ją nedelsiant inicijuosime. Visą reikalingą pagalbą šeimoms teikia savivaldybėse veikiantys socialinių paslaugų centrai.“ Vaiko teisių gynėjai primena, kad ypač mažametį vaiką auginančiai šeimai svarbu nuolat būti budriai ir dėmesingai, nepalikti vaiko vieno. Net minutei prarastas suaugusiųjų dėmesys gali baigtis vaiko trauma ar kita skaudžia nelaime.

BNS ir TV3.lt informacija – Vaidos Girčės nuotrauka

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių