Jubiliejinis 40-asis Lietuvos dziudo čempionatas (foto)

 Jubiliejinis 40-asis Lietuvos dziudo čempionatas (foto)

Spalio 21-22 dienomis Kaune, Arvydo Sabonio krepšinio mokykloje vyko 40-sisi atviras jubiliejinis  dziudo čempionatas. Jame dalyvavo 180 sportininkų iš 19 Lietuos miestų, rajonų taip pat sportininkai ir iš Lenkijos. Alytaus miestą atstovavo 35 Alytaus sporto ir reakrecijos centro (ASRC) dziudistai.

Lietuvos dziudo federacija 40 ojo Lietuvos dziudo čempionato proga už sportininkų paruošimą, ilgametį ir svarų indėlį populiarinant dziudo sportą Lietuvoje ir pasaulyje padėkos raštais  apdovanojo  Alytaus komandos trenerius Zenoną Vencevičių, Arūną Valionį jam buvo suteiktas ir 4 danas, Alytaus dziudo federacijos Prezidentą Rimantą Liegų. Taip pat padėkos raštu apdovanotas šio čempionato jauniausias teisėjas  Adolfo Ramanausko- Vanago gimnazijos mokinys  Martynas Lukoševičius , jį kaip perspektyvų teisėją įvertino ir Europos dziudo federacijos tarptautinės kategorijos teisėjas iš Latvijos Germanas Shteinbouk. Jis pirmą dieną pats kovojo ant tatamio, o antrą varžybų dieną teisėjavo.

Alytaus rajono meno ir sporto mokyklos dziudo mokytojui Rolandui Lukoševičiui ir šio čempionato vyriausiam sekretoriui, įteiktas padėkos raštas, suteiktas 3 danas, ir įteiktas ameninis nešiojamas kompiuteris kurį  įteikė Lietuvos dziudo federacija ir judofashion.

           MEISTRIŠKUMO VERTINIMAI

Taikoma japonų vertinimo sistema. Norint gauti atitinkamą sportinį atskirį, būtina dalyvauti varžybose ir išlaikyti pakopos egzaminą.

Pagal  KYU meistriškumo pakopas dziudistai skirstomi taip: 6 kyu- baltas diržas; 5 kyu- geltonas; 4 kyu –oranžinis;3 kyu –žalias; 2 kyu- mėlynas; 1kyu- rudas diržas. Toliau skirstymas vykdomas pagal 10 meistriškumų pakopų- DAN. 1-5 dano dziudistai turi teisę ryšėti juodą diržą.6-10 danus turintys dziudo meistrai – raudoną su juoda juosta diržą (turi teisę pasirinkti dėvėti raudonai ir baltai languotą diržą vietoj juodo).

Raudona spalva – tai aukščiausias skiriamas ženklas. Šios spalvos diržą gali ryšėti tik 9-10 dano dziudo imtynininkai. Tokio aukšto meistriškumo dziudo imtininkų yra labai maža, paprastai tai japonų treneriai, kurie visą gyvenimą atidavę dziudo sporto menui. Iki 2007 metų buvo 14-ka 10 DAN turėtojų iš jų du europiečiai.

ASRC dziudistų pasirodymas jubiliejiniame čempionate , pasižymėjo ne tik gausia komanda , bet ir gausia medaliu kolekcija, pirmą kartą Alytaus dziudo istorijoje suaugusių čempionate vyrų grupėje visose svorio kategorijose ( 7 kategorijos), pelnė įvairių spalvų medalius iš viso Alytiškiai pelnė 2-aukso, 3-sidabro, ir 7-bronzos medalius.

Laimėję visas kovas ir 40-ojo jubiliejinio dziudo čempionato čempionais tapo: Mykolas Lukoševičius (iki 60 kg., treneriai Dainius Cimbolas, Zenonas Vencevičius), Justinas Grumba (iki 73 kg., tr. Z.Vencevičius, D.Cimbolas), Pralaimėję finalines kovas antri liko : Mantas Jakubavičius (iki 66 kg. Tr. Z.Vencevičius, D.Cimbolas) Marius Labalaukis (iki 100 kg. Tr. Arūnas Valionis), Odeta Kašelionytė ( iki 63kg. Tr. D.Cimbolas, Z.Vencevičius) Trečiąsias vietas iškovojo Martynas Lukoševičius (iki 73kg. Tr. D.Cimbolas, Z.Vencevičius). Klaudijus Leščinskas (iki 81 kg. Tr. Z.Vencevičius, D.Cimbolas), Osvaldas Krušna (iki 90 kg. Tr. Ramunė Aleknevičienė), Aurimas Petraška ( iki 100 kg.Tr. Z.Vencevičius, D.Cimbolas), Mantas Labalaukis (iki 100kg. Tr. A.Valionis), Augustinas Seniauskas ( virš 100kg. Tr. A.Valionis), Almeda Cibulaksitė ( iki 57 kg. Tr. R. Aleknavičienė ). Kovoje dėl trečios vietos pralaimėję ir penkti liko Elvinas Radžiukynas , Mantas Burba, Mintarė Cibulskaitė, Irma Kašelionytė, dar 4 sportininkai liko septinti.

Treneris Zenonas Vencevičius džiaugiasi savo buvusiu auklėtiniu iš Ukmergės Mariumi Paškevičiumi, jis jau 11 kartą tampa Lietuvos čempionu. 2009 metais Roterdame (Olandija) vykusiame pasaulio dziudo čempionate iškovojo bronzos medalį ir toliau sėkmingai renka reitinginius taškus tarptautiniuose turnyruose, yra kandidatas į Londono Olimpines žaidynes.

Pateikiame Lolitos Dudėnienės ir Romo Pociaus nuotraukas:


Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių