Kodėl ir kada susergama spuogais?

 Kodėl ir kada susergama spuogais?

Spuogais (akne) susergama tada, kai odos poros užsikemša riebalais ir negyvomis ląstelėmis. Tai nutinka dėl netinkamos odos higienos, nuo netinkamų produktų naudojimo, perteklinės odos riebalų gamybos. Šią ligą gali lemti ir žmogaus amžius, hormoniniai pokyčiai, genetika, gyvenimo būdas, esamas metų laikas ir daugelis kitų veiksnių.

Kokia yra susirgimų spuogais statistika?

Kaip rodo atlikti medicininiai statistiniai tyrimai, akne, kuri pažeidžia veido, krūtinės ir nugaros odą, skundžiasi maždaug penktadalis Lietuvoje gyvenančių moterų. Jos prisipažįsta, jog spuogai joms sukelia daug estetinės kilmės problemų.

O pasauliniu lygiu, anot statistinių duomenų, spuogai sudaro per dvidešimt procentų visų esamų odos ligų. Nuo šios ligos kenčia daugiau nei aštuoniasdešimt procentų paauglių.

Kas dedasi organizme, kai sergama spuogais?

Kai sergama spuogais, organizme galimi hormoniniai pokyčiai arba vyksta alerginės reakcijos, kurios gali atsirasti vartojant medikamentus, netinkamą maistą ar netinkama naudojama kosmetika.

Kokios yra aknės rūšys?

Paprastieji spuogai, kurie yra kiaušinio formos, jų vidus baltos ar raudonos spalvos. Gali būti skausmingi. Komedoninė aknė yra dviejų rūšių – uždaroji ir atviroji. Pirmoji pasireiškia mažais baltais taškeliais, o atviroji – tai juodi taškeliai porose, kitaip jie dar vadinami inkštirais. Jie yra beskausmiai.

Papulinė aknė pasireiškia gausiu nedidelių raudonų spuogelių bėrimu. Spuogeliai neskausmingi, tačiau gali niežėti. O pustulinė aknė – tai pūlingi spuogai, kurių centras yra baltas arba geltonas. Cistinė aknė – tai gausiai veido srityje paplitę maži mazgeliai. Dar yra mazginė aknė, kurią sudaro dideli pūlingi ir skausmingi  mazgai. Šiai odos infekcijai gyjant palieka randai.

 Kokios priežastys gali sukelti susirgimą akne?

Aknė atsiranda ne tik dėl pasmarkėjusios hormonų veiklos. Ji pastebima ir tada, kai pakyla kūno temperatūra, kai šiltuoju metų laiku odos riebalų kiekis padidėja. Tada gali atsirasti spuogai su inkštirais.

Prie susirgimo akne prisideda ir netikęs gyvenimo būdas, rūkymas, stresas, aplinkos užterštumas, netinkamos kosmetikos priemonės, genetika, kai kurie medikamentai, kurių sudėtyje yra testosterono, ličio arba kortikosteroidų.

Pastebėjus, kad aknė negyja ir plinta, kuo skubiau kreipkitės į specialistus, kurie suteiks Jums reikalingą pagalbą. Spuogų gydymu sėkmingai užsiima odos gydytojų įmonė: https://lazeriniscentras.lt/paslaugos/odos-ligos-dermatologija/spuogai/.

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių