Kodėl verta apšiltinti savo sodo namelį?

 Kodėl verta apšiltinti savo sodo namelį?

Metams bėgant sodo namelis keičia savo funkciją ir paskirtį – jei anksčiau tai buvo tik vazonų ir kauptukų sandėliukas, tai šiandien sodo namelis gali tapti puikia poilsio erdve, vasaros namų ofisu ar vaikų svajonių žaidimų kambariu! Didėjant poreikiams, keičiasi ir pačių namelių statybos ypatumai. Vienas iš jų – namelių apšiltinimas, kad jame būtų galima nakvoti ir žiemą. Ar verta šiltinti namelį? Kuriais atvejais tai gali pasiteisinti? Šiame straipsnyje norime plačiau pakalbėti apie šiuolaikiškų sodo namelių pritaikymą jūsų poreikiams bei apšiltinto sodo namelio privalumus.

Komfortas jums ir jūsų piniginei

Apšiltinti sodo nameliai yra geras pasirinkimas, jei norite turėti ne tik sodo namelį-sandėliuką, bet ir sukurti komfortišką poilsio zoną visiems metų laikams. Šiltinimas leidžia sumažinti išlaidas namelio šildymui bei komfortiškai jame nakvoti visais metų laikais. Žinoma, sodo namelis su minimaliu apšiltinimu nebus tinkamas gyventi kiaurus metus, tačiau tai bus puiki vieta atvykti savaitgaliui, vakarojant su draugais ar norint retkarčiais pernakvoti.

Nesvarbu, ar namelį planuojate statyti sode, vienkiemyje, savo užmiesčio sklype – jei norite jame nakvoti, namelį yra verta šiltinti. Tuomet namelį reikės mažiau (ar visai nereikės) papildomai šildyti vasarą, pavasarį bei rudenį, o žiemą šildymui sunaudosite mažiau energijos. Dažnai sodo namelių šildymui yra pasirenkami nešiojami šildytuvai ar elektriniai radiatoriai, kuriuos yra lengva transportuoti, prireikus išvežti ar sandėliuoti. Apšiltintas namelis leis sumažinti jūsų energijos sąnaudas, nes sunaudosite mažiau elektros energijos jo šildymui.

Apšiltintas namelis, tai ir didesnis komfortas jums bei jūsų šeimai. Jei sodo namelyje norite nakvoti, net ir vėsesnėmis vasaros naktimis jame gali būti šaltoka. Apšiltinimas suteikia tą papildomą šilumos sluoksnį, kuri leis patogiai jaustis tiek vasarą be jokio papildomo šildymo, tiek ir vėsesniu metu pasirinkus šildyti namelį. Nors įprasti sodo nameliai nėra pritaikyti nuolatiniam gyvenimui, tačiau juose tikrai komfortiškai galima nakvoti vasarą. O norint kartais pernakvoti ir šaltuoju metų laiku, galima rinktis storesnes sienų ir grindų konstrukcijas bei papildomai apšiltinti. Jei nesate tikri, koks apšiltinimo būdas būtų geriausias būtent jums, pasitarkite su mūsų vadybininku, kuris papasakos apie visas galimybes!

Galvojant apie ateitį…

Sodo namelio šiltinimas gali būti ir investicija į jūsų nekilnojamąjį turtą. Sutvarkytas gerbūvis kieme, rūpestingai prižiūrėti ir mylėti statiniai bei kiemo aplinka – visa tai prisideda prie jūsų namų, sodybos ar kito turto kainos ir kelia jų vertę. Kokybiškas, apšiltintas sodo namelis jūsų sklypui taip pat suteiks papildomos vertės.

Jei nesate tikri, kur norite gyventi visą likusį gyvenimą, tai nėra priežastis nekurti jaukių namų, kuriais naudosite tik ateinančius kelis metus. Pasistačius kokybišką medinį sodo namelį jis pridės sklypui papildomos pridėtinės vertės, kai norėsite jį išnuomoti ar parduoti. Apšiltintas sodo namelis, kuriame galima nakvoti, gali būti patrauklus punktas norint sklypą su sodo nameliu parduoti. Todėl apsvarstykite ir šią galimybę, jei nesate tikri, ar verta namelį šiltinti. Apšiltintas namelis gali padėti jūsų sklypui išsiskirti iš kitų sklypų pasiūlos jūsų rajone bei padėti greičiau ir brangiau parduoti savo turimą turtą.

Sodo namelis vienas, bet paskirčių daug

Šiandien sodo namelis nebėra tik daiktų sandėliukas sode. Todėl jį apšiltinus galėsite įgyvendinti savo svajones ir paversti sodo namelį būtent jums sukurta jaukia erdve. Štai kuo dažniausiai statomus sodo namelius paverčia mūsų klientai:

  • Vasarnamis visai šeimai. Nedidelis jaukus medinis namelis gamtoje, tai puiki vieta pailsėti vienam, dviese ar su visa šeima. Nameliuose gera nakvoti, o apšiltinti sodo nameliai gali būti įdomi patirtis, norint gamtos apsuptyje atšvęsti Naujus metus ar kitas žiemos šventes.
  • Jūsų namų ofisas. Dirbantys iš namų sodo namelyje mėgsta įsirengti vasaros ofisą. Tai gali būti puiki vieta sužadinti savo kūrybiškumą ir produktyvumą. Juk kuo greičiau atliksite dienos darbus, tuo greičiau galėsite eiti pramogauti į sodą!
  • Studija. Sodo namelis gali virsti ir studija jūsų hobiui – tapymui, keramikai ar kitiems kūrybinės netvarkos reikalaujantiems ir daug vietos užimantiems hobiams, kuriems neatrandate vietos savo namuose. Sodo namelis bus atskira jūsų ramybės oazė, kur kūrybos netrukdys nė buities rūpesčiai, nė šeimos nariai. Žinoma, vienas iš hobių gali būti ir sodininkystė – tokiu atveju sodo namelis puikiai gali atlikti ir savo pirminę funkciją: sodo ir daržo daiktų laikymą, čia galima įrengti lentynas vazonams, įrankiams, sėkloms ir kt.
  • Svečių namelis. Sodo namelį galima paversti papildomu miegamuoju, kuriame galės apsistoti jūsų svečiai. Tai puikus sprendimas turint nedidelį namą ir dažnai sulaukiant svečių. Sklype esantis sodo namelis jūsų svečiams leis patogiai nakvoti savo privačioje erdvėje, o jei namelį apšiltinsite, svečius priimti galėsite visais metų laikais.

Ar šiltinti? Spręskite patys, bet tarkitės su ekspertais

Gal sodo namelį jau turite? O gal tik planuojate įsigyti? Kviečiame pasikonsultuoti su šios srities ekspertais, kurie padės nuspręsti, ar jums reikia šiltinti jūsų sodo namelį. Sprendimas jūsų – o patarimai Meistro namų ekspertų, kurie gamina ir stato įvairius medinius sodo namelius jau daugiau nei 10 metų.

Naujas apšiltintas sodo namelis, tai universalus pasirinkimas visiems, kurie nori turėti pakankamai erdvės ne tik gyvenimui, bet ir laisvalaikiui, pomėgiams bei hobiams. O kaip turėtų atrodyti jūsų svajonių namelis?

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių