Kultūros darbuotoja Aldona Turčinavičienė atranda naujus gebėjimus, o labiausiai ją įkvepia Agota

 Kultūros darbuotoja Aldona Turčinavičienė atranda naujus gebėjimus,  o labiausiai ją įkvepia Agota
Danielius Jakubavičius

Ilgametė kultūros darbuotoja Krokialaukyje Aldona Turčinavičienė, sako, kad geriausiai jaučiasi įkūnydama „Agotos“ personažą. Visą gyvenimą moteris pašventusi kultūrai, tvirtina, kad myli savo darbą, todėl nuolat mokosi. Neseniai pradėjo vesti ekskursijas garsioje Kurnėnų Lauryno Radziukyno mokykloje bei smilkalų edukacijas Krokialaukio kultūros namuose.

Aldona ištikima Krekštėnams. Čia 1963 metais gimė, užaugo ir po mokslų sugrįžo atgal. Ji baigė Krekštėnų pradinę mokyklą, vėliau mokėsi Krokialaukyje. Kultūra moterį viliojo nuo jaunystės. Mokykloje rengė spektaklius, Kultūros namuose lankė šokių ratelį, dainavo kapeloje. Kuomet auklėtojas uždraudė šią veiklą, Aldona išėjo mokytis į Marijampolę. Mokslai sekėsi puikiai. Čia režisūros studijas baigė net raudonu diplomu. „Labai norėjau dirbti, tad grįžau į Krokialaukį. Jau 39 metai kaip dirbu Krokialaukio kultūroje”, – prisiminė Aldona. Vyrą Joną surado Lazdijų rajone. Su juo užaugino 3 vaikus.

A. Turčinavičienė sako, kad dirbti kolūkio kultūroje buvo labai gerai. „Darbuotojus darbo metu išleisdavo į repeticijas. Teko dirbti su puikiu kultūros puoselėtoju Vladu Tamulynu. Įgavau daug patirties. Buvo autoritetas. Atlyginimai mūsų buvo maži, tai kolūkis tikrai negailėdamas mokėjo priedą“, – apie darbą prieš beveik keturis dešimtmečius kalbėjo A. Turčinavičienė.

Vėliau Aldona dirbo senuose Krokialaukio kultūros namuose, kurių jau nelikę. 1989 m. pastačius naujus, persikėlė ten.

A. Turčinavienė mano, kad labai gerai, kad šiuo metu yra labai tamprus ir puikus bendradarbiavimas tarp kultūros, seniūnijos ir bendruomenės.

Dabar pasyvesni

Paklausta, ar skiriasi kultūros darbuotojo veikla prieš 30 metų ir dabar, sako – labai. „Tuomet nebuvo nei interneto, nei mobilių telefonų. Žmonės buvo žingeidesni, domėjosi viskuo, norėjo daugiau pamatyti, pajausti, dalyvauti, susitikti. Dabar mažai norinčių. O jeigu jau dalyvauja, tai jie visur veikia, ir šoka, ir dainuoja. O kito nei neprikalbinsi, nei ką. Užsidaręs, niekas neįdomu ir neina niekur. Juk nepriversi“, – sako Aldona. Moteris pastebi, kad jeigu tėvai lankydavosi renginiuose ir vaiką atsivesdavo, tai vėliau ir jis ateis. Moters kaimas, kaip ir dauguma kitų kaimų, sensta, nors jaunimas nusiperka sodybas, bet juos sunku priklabinti dalyvauti kultūriniame gyvenime. Dažniausiai naujakuriams yra neįdomus kaimo kasdieninis gyvenimas.

Nauja veikla

Veikli moteris linkusi išbandyti ir naujus dalykus. „Niekada nepagalvojau, kad galiu vesti ekskursijas. Bet pasirodo galiu“, – šypsosi pašnekovė, ekskursijas vasaros šeštadieniais vedusi Kurnėnų mokykloje. „Šis darbas man įdomus, ypač kuomet atvyksta buvę šios įstaigos mokiniai. Jie pasidalija įspūdžiais. Tai neįkainojama patirtis“, – pasakojo A. Turčinavičienė. Tada ir pati praturtėja išskirtiniais istorijos faktais, gali jais pasidalinti su kitais būsimos ekspedicijos lankytojais.

„Jeigu Dievulis leis – turiu planų“, – kalba Aldona. Bet labiausiai pašnekovė džiaugiasi šia diena ir jos pasiekimais. Ypač kai auga 3 puikūs anūkai!

A. Turčinavičienės vizitinė kortelė – įkūnytas personažas „Agota“, be kurios neapsieina jokia didesnė rajono šventė. „Man be galo malonu įkūnyti „Agotą“, mintys scenoje ar šmaikštaujant minioje, pasipila ekspromtu. Nesu suvaržyta jokių rėmų“, – pokalbį užbaigė Aldona.


Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių