Lauko šviestuvai: kaip sukurti saugią ir jaukią aplinką?

 Lauko šviestuvai: kaip sukurti saugią ir jaukią aplinką?

Lauko erdvės funkcionalumas yra vienas svarbiausių aspektų, darančių įtaką mūsų gyvenimo kokybei. Tinkamas lauko apšvietimas gali ne tik sukurti saugią ir jaukią aplinką, bet ir išryškinti pastato architektūros ir supančios gamtos grožį. Tačiau projektuojant lauko apšvietimą reikia atsižvelgti į daugelį veiksnių, tokių kaip estetika, saugumas bei energijos suvartojimas. 

Planuojant lauko apšvietimą aplink namą, svarbu atkreipti dėmesį į užduočių ir dekoratyvinius šviestuvus, kad būtų galima tinkamai išnaudoti jų potencialą įvairiose erdvėse, pavyzdžiui, sode, važiuojamojoje dalyje ar terasoje. Toliau svarbu apsvarstyti tinkamo šviesos šaltinio parinkimą ir jo išdėstymą, kad būtų pasiektas norimas vizualinis efektas. Svarbios net ir smulkiausios detalės, tokios kaip šviesos spalva, energijos vartojimo efektyvumas ar galimybė valdyti apšvietimą.

Koks turėtų būti šiuolaikinis namų išorės apšvietimas?

Šiuolaikinis namų lauko apšvietimas turėtų būti funkcionalus bei estetiškas, tuo galite įsitikinti apsilankę internetinėje svetainėje: lempa.lt. LED lauko sieninis šviestuvas yra vienas populiariausių sprendimų, kuris yra ne tik modernus, bet ir taupo energiją, nes naudoja energiją taupančius šviesos diodus. Šio tipo apšvietimas taip pat yra patvarus ir atsparus atmosferos poveikiui, o tai ypač svarbu lauko apšvietimui. Sieniniai šviestuvai taip pat yra geras pasirinkimas, nes jie leidžia apšviesti didesnį plotą, o namo fasadui suteikia elegancijos ir stiliaus. 

Kita vertus, pakabinami šviestuvai idealiai tinka terasai, verandai ar pavėsinei apšviesti. Juos galima įrengti virš stalo ar kėdžių, taip sukuriant malonią atmosferą ir kartu užtikrinant tinkamą apšvietimą. 

Dar vieno tipo – pastatomus sodo šviestuvus galima statyti palei alėjas, prie įvažiavimo į sklypą arba šalia augmenijos, taip ne tik apšviečiant, bet ir papuošiant sodą. Svarbu, kad šiuolaikinis lauko namų apšvietimas būtų pritaikytas prie individualių savininkų poreikių ir pageidavimų, siekiant sukurti unikalią ir malonią erdvę.

Fasado šviestuvų su judesio jutikliu privalumai

Neabejotinai didžiausias fasado šviestuvų su judesiu jutikliu privalumas yra didesnis mūsų namų ar verslo saugumas. Dėl judesio jutiklio šviestuvas automatiškai įsijungia, kai šalia jo aptinkama bet kokia veikla. Tai reiškia, kad mums nebereikia nerimauti, jei pamiršome įjungti šviesą prieš išeidami iš namų ar prieš eidami miegoti. Toks šviestuvas taip pat užtikrina apsaugą nuo galimų įsibrovėlių. Jei naktį kas nors priartės prie mūsų pastato, jutiklinė lempa iš karto įsijungs, apšvies aplink esančią teritoriją ir atbaidys galimus vagis. Be to, turint fasado lempą su judesio jutikliu galima sutaupyti energijos. Kadangi šviestuvas šviečia ne visą laiką, o tik tada, kai aptinkamas judesys, jis sunaudoja mažiau elektros energijos. Tai savo ruožtu gali padėti sumažinti sąskaitas už elektrą. Todėl verta apsvarstyti šį sprendimą, kad galėtumėte naudotis visais judesio jutikliu valdomų fasadinių lempų privalumais.

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių