Lietuvių kalbos diena Pivašiūnų gimnazijoje

 Lietuvių kalbos diena Pivašiūnų gimnazijoje

Lietuvių kalbos dienos pirmą kartą pradėta rengti 2016 metais. Tai daugybė renginių vasario 16 – kovo 11 dienomis vykstančių Lietuvoje ir užsienyje. Į gimtosios kalbos puoselėjimo darbą įsitraukė ir Pivašiūnų biblioteka. Visą šį laikotarpį bibliotekoje veikia paroda „Lietuvos vardas literatūroje“, 3-4 klasių mokiniams organizuota viktorina „Kalba gimtoji lūposna įdėta“. Pivašiūnų gimnazijos 3 ir 4 klasės mokiniams buvo išdalinti klausimynai, į kuriuos reikėjo atsakyti, taip pat buvo praktinės užduotys, pavyzdžiui, pabaigti patarlę, pertvarkyti netaisyklingus sakinius taip, kad jie būtų taisyklingi, parašyti sakinį savo gimtąja tarme.

  Bibliotekininkė pasakojo apie lietuvių kalbą, kodėl ji yra sunki kalba, kiek žmonių pasaulyje kalba lietuvių kalba, kiek žodžių priskaičiuojama mūsų kalboje ir t.t.

  Susumavus rezultatus paaiškėjo, jog visi mokiniai neblogai susitvarkė su jiems skirtomis užduotimis. Žinoma, ketvirtokai vyresni, todėl ir jų žinių bagažas jau didesnis, jie surinko 11,5 taško. Trečiokai atsiliko tik 1,5 taško, bet jie į klausimus atsakė tvarkingiau ir gražiau parašydami. Kadangi visi labai stengėsi, todėl abi komandos buvo paskatintos saldumynais. Neliko nuošaly ir laišką Lietuvai rašiusieji – jiems teko po šokoladinį pinigėlį.

  Dėkoju mokytojoms Daivai Ambrasienei ir Rimai Zajančkauskienei padėjusioms organizuoti viktoriną.

                                                                      Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

                                                                       Pivašiūnų filialo vyresn. bibliotekininkė

                                                                       Marytė Burneikienė


Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių