Merė Rasa Vitkauskienė „Moterų bendrystė man yra labai prasminga“

 Merė Rasa Vitkauskienė „Moterų bendrystė man yra labai prasminga“

Moters dieną – pokalbis apie pomėgius, laiką sau ir tai, kas yra moteriškumas, su Rasa Vitkauskiene.

Rasa, Jūsų Alytaus rajono merės, dienos labai užimtos, net ir savaitgaliai dažnai neatsiejami nuo darbinių reikalų. Ar pavyksta atsitraukti nuo kasdienių problemų ir skirti laiko sau bei artimiems žmonėms?

Kasdien gyvenu savo darbu, rajono žmonių rūpesčiais, tačiau aiškiai suprantu, kad be darbo dar esu ir mama, žmona, dukra. Todėl, kai tik turiu galimybę, stengiuosi savo laiką skirti šeimai. O kai šalia vaikai – visa širdimi įsitrauki į žaidimus, knygelių skaitymą, piešimą ar tiesiog jaukų laiką žiūrint senąją animaciją. Labai vertinu mūsų laiką kartu, kai būni čia ir dabar, pamiršti viską aplink.

Kas Jums svarbiausia rūpinantis savimi – tiek kalbant apie fizinę, tiek apie emocinę sveikatą?

Jei sakyčiau, kad tęsiu sau duotą pažadą sportuoti, – meluočiau. Kaip sako visi, nuo pirmadienio pradedantys gyventi sveikiau, man taip pat – per mažai valandų dienoje (juokiasi).

Pailsiu ir atsipalaiduoju vaikščiodama gamtoje, keliaudama. O turint tris vaikus, visos mamos sutiks, ir be sporto tampame sunkumų kilnotojomis.

Kas Jus gyvenime džiugina labiausiai?

Šeima ir rajono žmonės – kuriantys, veikiantys, klausiantys. Visi, kuriems rūpi pokytis mūsų krašte.

Moteriška silpnybė?

Kava! Nes jei pusryčius galiu ir pamiršti pavalgyti, tai kavos puodelio – niekada. Visiška silpnybė.

Kaip atrodo Jūsų šeimos sekmadienio rytas?

Turintys mažų vaikų supras, kokia prabanga savaitgalį keltis 7:30 (juokiasi). Tradiciškai sekmadienio rytai mūsų namuose kvepia saldžiais blynais su varške ir obuoliais. Juos būtinai valgome su grietine ir šaldytomis uogomis.

Dažną sekmadienį vykstame ant kapų – uždegti žvakelę ant mirusios vyro mamos kapo.

Jus pažįstame kaip nepriekaištingos išvaizdos, visuomet pasitempusią, dalykiškai atrodančią moterį. Kokia Rasa yra namuose?

Ir namuose, ir darbe visuomet esu savimi. Žinoma, namuose neaviu aukštakulnių, klasikinę darbo aprangą pakeičia patogus sportinis kostiumas. Namuose esu tokia pati moteris, kaip ir visos. Kartais iš nuovargio vos velkanti kojas, kartais liūdna ir norinti tik jaukaus glėbio. Ir man nebūna nuotaikos, ir aš tingiu. Esu visokia, kaip ir visos mes.

Kur semiatės palaikymo, kai jo labiausiai reikia?

Turbūt kaip ir daugelis mūsų – šeimoje bei artimų žmonių rate.

Kokios veiklos ar pomėgiai Jums svarbūs?

Viena iš širdžiai mielų veiklų yra labdaringa veikla. Matau tame didžiulę prasmę.

Neturiu daug išskirtinių pomėgių, darbas, buitis, namai suvalgo visą mano laiką.

Gyvenant kaime, darbų lauke niekada netrūksta.

Jei dabar galėtumėte atsidurti bet kuriame pasaulio krašte ir pamiršti visus darbus…?

Žinoma, pasvajoju apie vietas, kur šviečia saulė ir šilta. Tačiau, kad ir kokiame rojaus kampelyje bebūčiau, visada traukia namo.

Kokia svajone ar tikslu gyvenate šiuo metu?

Pamatyti gražėjantį, visomis prasmėmis augantį Alytaus rajoną ir čia gyvenančius laimingus žmones.

Kas Jums yra moteriškumas?

Nuoširdumas ir šypsena. Galvodama apie moterį iš didžiosios raidės, galvoju apie savo mamą. Moteriškumas man – tai visa širdimi mėgautis tuo, ką darai. Ir visai nesvarbu, kas tai būtų. Ar auginti vaikus ir kasryt su meile tepti jiems skaniausius sumuštinius ar būti profesionale, siekiančia karjeros aukštumų.

Visuomenėje vis daugiau kalbama apie tai, kad moterys įgalina kitas moteris – veikti, siekti užsibrėžtų tikslų. Kaip Jūs manote – moterys konkurentės ar sąjungininkės?

Man atrodo, kad moterų bendrystė yra labai prasminga. Moterys, suvieniję jėgas, gali nuveikti be galo daug. Ne konkuruokime – statykime tiltus draugystei.

Ko palinkėtumėte moterims Kovo 8-osios proga?

Drąsiai siekti užsibrėžtų tikslų ir išlikti sąžininga prieš save. Būti be kaukės, būti nuoširdžia prieš kitus ir, svarbiausia, prieš save.

Alytaus r. savivaldybės komunikacijos skyrius

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių