Mergalaukio vokiečių karių kapinių prižiūrėtoja Virginija Kamsickienė (video)

 Mergalaukio vokiečių karių kapinių prižiūrėtoja Virginija Kamsickienė (video)

Danielius Jakubavičius

Dažnai užsieniečių lankomos Mergalaukio Pirmojo pasaulinio karo metais žuvusių vokiečių karių kapinės šalia Simno jau beveik aštuonerius metus turi nuolatinę prižiūrėtoją Virginiją Kamsickienę. Šalia gyvenanti moteris pasakoja, kad dar nuo kapinių šimtmečio minėjimo 2014 m. jai parūpo šie žuvusių vokiečių kapai. Pati seniūnui pasisiūlė čia padirbėti. „Taip, šis mano darbas yra atidirbimas už socialinę pašalpą, tačiau aš jam atiduodu visas jėgas ir išmonę“, – sakė Virginija. „Visi kalbėjo, kad čia, pievų aukštumoje, stipriam vėjui pučiant, neauga jokios gėlės! Tačiau aš įrodžiau, kad tai netiesa!“


Jai prižiūrint vietos laukines gėles ir dar pasodinus namų darželio gėlių, jos visos čia puikiai suvešėjo! 
Kažko daugiau apie juos nežinanti, apsilankantiems žmonėms tikrai negalinti būti gide. Tačiau už puikiai tvarkomą ir apželdinamą aplinką jai visada smagu sulaukti turistų, daugiausia
vokiečių, padėkų. Ypač moters siela pakylėta būna, kai po metų kitų ji  varteliuose suranda sugrįžusių užsieniečių užkištų raštelių su jai skirtais nuoširdžiais žodžiais. 
V. Kamsickienės rūpestis ne vien apželdinimas, bet ir medžiuose lizdus susisukusių kranklių taršos šalinimas. „Nieko baisaus, kad paukščiai čia visko į kapus primėto, bet man jie gražūs, aš džiaugiuosi kiekvienu gamtos tvariniu!“ – sako moteris. 
Gyvenimu besidžiaugianti Virginija dėkoja Dievuliui už užaugintas dvi puikias dukras, gyvenančias Kaune ir Anglijoje, bei turimą sveikatą, kad galinti kasdien daryti nedidelius stebuklus. Ačiū Jums, Virginija, už nuoširdų rūpestį!


Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių