Pasaulio alytiškių bendruomenė skatino aktyviau bendradarbiauti su savivalda

 Pasaulio alytiškių bendruomenė skatino aktyviau bendradarbiauti su savivalda

Rugpjūčio mėnesį Pasaulio alytiškių bendruomenė pakvietė miestų ambasadorius, aktyvius žmones bei savivaldybių atstovus į kūrybines dirbtuves Dzūkijoje. Dirbtuvėse dalyvavo lietuviai gyvenantys Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Belgijoje, Lenkijoje, Airijoje, Liuksemburge, Švedijoje, taip pat ir kituose Lietuvos miestuose, nei jų gimtieji namai.

Per savaitgalį bendro darbo gimė bendradarbiavimo su diaspora pasiūlymai ir gairės, kurias apibendrinus dabar pristatomas Lietuvos miestų bendruomenių darbo su diasporomis veiklos strateginis planas.

Dokumente išgrynintos keturios strateginės kryptys, kas miestams svarbiausia, siekiant išlaikyti ryšį su savo išvykusiais žmonėmis ir įtraukti juos į miesto/rajono ateities kūrimą.

Pateikiami ir labai konkretūs iniciatyvų pavyzdžiai, ko galėtų imtis bendruomenė, kaip savivalda gali skatinti savo piliečius nenutolti. Siūlymai apima nuo įvairių renginių formatų, iki diasporos įtraukimo į dalyvaujamojo biudžeto projektus ar net darbą ir savanorystę savivaldoje, taip perkeliant globalias patirtis į vietos bendruomenės gyvenimą. Kaip pavyzdys gali būti Alytaus miesto ženklas „Alytus-myliu“, sukurtas bendradarbiaujant pasaulio alytiškiams Algirdui ir Remigijui Gataveckam ir Artūrui Mažeikai, tebegyvenančiam Alytuje. Jie sukūrė ir miesto vartų dizainą.

Pabrėžiama savivaldos iniciatyvos svarba, bendruomenės ryšių palaikymas, miestų diasporų būrimas ir svetur, padedant išlaikyti kontaktus su savo miestu ir jo žmonėmis, nuoširdžiai rūpinantis, kad visi kraštiečiai, kad ir kur begyventų, būtų sėkmingi.

Kuriant strategiją dalyvavo ne tik Alytaus miesto, bet ir Panevėžio bei Tauragės ambasadoriai, Tauragės, Druskininkų ir Varėnos savivaldos atstovai, dirbantys su diaspora. Pirmiausia strategija ir bus pristatyta šioms savivaldybėms, kurios aktyviai siekia  „nepamesti“ savo žmonių, vėliau pasieks visus norinčius miestus ir rajonus.  

Šis dokumentas galės būti kaip kelrodis, įgyvendinamas kiekviename mieste toks, koks yra, arba pildomas pagal kiekvienos bendruomenės unikalius poreikius, išlaikant strategines kryptis.

Strategija savivaldybėms parengta su LR Užsienio reikalų ministerijos projektinio finansavimo pagalba.

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių