Policijos pareigūnai ir dvasininkai vienijasi bendram tikslui

 Policijos pareigūnai ir dvasininkai vienijasi bendram tikslui

Kovo 20-osios, trečiadienio, popietę į Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Alytaus apskr. VPK) salę rinkosi prižiūrimoje teritorijoje veikiančių Katalikų bažnyčios parapijų dvasininkai ir kitų institucijų atstovai. Policijos ir dvasininkijos bendradarbiavimas plėtojant Šv. Mortos iniciatyvą subūrė ne tik dvasininkus ir policijos pareigūnus. Susitikime taip pat dalyvavo Alytaus miesto savivaldybės prekybos žmonėmis prevencijos ir kontrolės koordinavimo komisijos pirmininkė Silvija Peštenienė ir jos pavaduotoja Akvilė Voverienė, Kauno apygardos prokuratūros Alytaus apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras Stasys Kasiulis.

Pagrindinis šio renginio tikslas buvo suburti institucijų atstovus ir aptarti bendradarbiavimo galimybes ir būdus, vykdant bendrosios prevencijos funkcijas nūdienai aktualiausių teisės pažeidimų srityje ir pačių sunkiausių, tarptautinį mastą įgijusių nusikaltimų ‒ šiuolaikinės vergovės, prekybos žmonėmis ‒ užkardymo galimybes.

Prekybos žmonėmis ir šiuolaikinės vergovės temą itin išsamiai aptarė ir Šventos Mortos grupių veiklą pristatė sesuo Fausta Rasa Palaimaitė ‒ teologijos mokslų daktarė, įgijusi asmeninės patirties dirbdama misioniere skurdžiausiuose Pietų Amerikos regionuose. Šis susitikimas jau vyko Alytaus apskr. VPK Lazdijų rajono policijos komisariate, o artimiausiu metu planuojama susitikti ir su Prienų policijos pareigūnais.

Renginio dalyviai sutarė glaudžiai bendradarbiauti ir skleisti visuomenei aktualią prevencinę ir švietėjišką informaciją. Išgirdę tikras nukentėjusių asmenų istorijas, tiek tėvai, tiek jaunuoliai gali objektyviau vertinti patrauklius darbo pasiūlymus užsienyje. Ne ką mažiau svarbi yra ir sukčiavimo tema, kurią ypač svarbu aptarti su senyvo amžiaus žmonėmis. Nors metai iš metų sukčiai naudoja tokius pačius sukčiavimo būdus, tačiau jiems nuolat pavyksta pralobti iš patiklių senjorų.

Maldos namų durys visuomet buvo atviros policijos teikiamai informacijai, dvasininkai ir pareigūnai jau anksčiau kartu rengė pilietiškas akcijas saugaus eismo tema, tačiau dabar nutarta dėmesį sutelkti į šiandienos aktualijas. Bažnyčia išsiskiria tuo, kad ji daugiau pastangų skiria ne atšvaitams ar liemenėms dalyti, bet vidiniam žmogaus ugdymui ir savimonei. Susitikimo metu dvasininkai, pareigūnai ir prokuratūros atstovai sutarė kartu teikti visapusišką informaciją visuomeniniuose ar bendruomenės susibūrimuose.

Jeigu susidomėjote ar norėtumėte gauti daugiau informacijos apie tokio pobūdžio nusikalstamas veikas, prašom kreiptis į Alytaus apskr. VPK Veiklos skyriaus pareigūnus, vykdančius bendruomenės pareigūnų funkcijas, tel. 8 700 65 726, el. paštu zita.sadauskiene@policija.lt


Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių