Regiono merai sutarė dėl funkcinės zonos strategijos įgyvendinimo: Alytaus rajone planuojamos ženklios investicijos

 Regiono merai sutarė dėl funkcinės zonos strategijos įgyvendinimo: Alytaus rajone planuojamos ženklios investicijos

Alytaus rajono merė Rasa Vitkauskienė kartu su Alytaus regiono savivaldybių merais šiandien pasirašė susitarimą dėl 2024-2029 m. Alytaus regiono funkcinės zonos strategijos įgyvendinimo, kuriame numatyta regione įgyvendinti bene pusšimtį projektų už daugiau nei 100 mln. eurų.

Alytaus rajone planuojama plėsti dviračių takų infrastruktūrą, verslui pritaikyti perspektyvinę pramonės teritoriją, kurti bendradarbystės erdvę verslų skatinimui ir ugdymui. Taip pat planuojama investuoti ir į visuomenės sveikatos stiprinimo ir neformalaus švietimo paslaugų tinklą bei infrastruktūrą. Savivaldybės modernizuos infrastruktūrą bei diegs išmanias technologijas patogesniam ir efektyvesniam viešojo transporto paslaugų valdymui.

„Alytaus rajoną ir visą regioną aš matau kaip vieningai veikiantį mechanizmą, kuriame savivalda ne trukdo, o skatina veikti, kur žmonės gali įgyvendinti savo svajones ir kurti pridėtinę vertę savo kraštui. Tačiau tam reikia kelių sąlygų: tai kokybiškos infrastuktūros ir gerai išplėtotų viešųjų paslaugų. Pagaliau visos penkios Alytaus regiono savivaldybės įrodėme, kad galime veikti kaip tvirtas kumštis – vieningai ir strategiškai. Tikiu, kad šis įsipareigojimas sustiprins visą regioną, o verslui ir turizmui – atvers ženkliai daugiau galimybių“ – sakė Alytaus rajono savivaldybės merė Rasa Vitkauskienė. 

Investicijos – į turizmo infrastruktūrą

Visos Alytaus regiono savivaldybės – Alytaus, Lazdijų, Varėnos rajonų, Alytaus miesto ir  Druskininkų – bendradarbiaus turizmo srityje. Alytaus rajone numatyta dviračių takų plėtra Dauguose, Nemunaityje, Punios ir Alovės seniūnijose.

Daugai bus dar patrauklesni turistams. Čia bus sutvarkytos viešosios erdvės, paplūdimys. Daugų ežeras bus pritaikytas irklavimo sportui, irkluotojams bus įrengta moderni, jų poreikiams pritaikyta infrastruktūra.

Nemunaityje ir Punioje dėmesys bus skiriamas vandens turizmui – sutvarkytos pakrantės, įrengta valčių nuleidimo vieta, atnaujinta, sukurta mažoji infrastruktūra.

Šioms priemonėms įgyvendinti strategijoje numatyta 10,8 mln. Eur.

Dėmesys – verslui

Alytaus rajono ir Alytaus miesto savivaldybės kartu plės pramonės parką, kurs bendrą komunikacijos priemonių planą bei aktualios informacijos investuotojams duomenų bazę.

Taip pat investuotojams ketinama pritaikyti perspektyvinę pramonės teritoriją – įrengti kelius, privažiavimus iki sklypų, inžinerines komunikacijas, melioraciją. Šiai veiklai yra numatyta daugiau nei 2 mln. eurų investicijų.

Visos regiono savivaldybės kurs bendradarbystės erdves bei bendrą gyventojų verslo skatinimo ir verslumo ugdymo modelį. Bendradarbystės centro įsteigimas planuojamas Dauguose. Kūrybinių industrijų veiklai bus pritaikytos nenaudojamos Daugų gimnazijos patalpos. Šiai priemonei numatyta 1,5 mln. Eur.

Plės visuomenės sveikatos ir neformalaus švietimo paslaugas

Alytaus, Lazdijų ir Varėnos rajonų savivaldybės planuoja kurti bendrą visuomenės sveikatos stiprinimo ir neformalaus švietimo paslaugų tinklą, didinti šių paslaugų prieinamumą, kokybę ir įvairovę. Alytaus rajone bus stiprinama irklavimo bazė, irklavimo treniruotėms ir grūdinimosi veikloms įrengiamos erdvės nenaudojamose Daugų gimnazijos patalpose. Iš viso šių priemonių įgyvendinimui numatyta daugiau nei 2,5 mln. Eur.

Visame regione – vieninga viešojo transporto sistema

Visos regiono savivaldybės planuoja kurti vieningą elektroninio bilieto, maršrutų planavimo sistemos valdymą, modernizuoti viešojo transporto infrastruktūrą. Alytaus rajone planuojama sutvarkyti 16 viešojo transporto stovėjimo stotelių. Šiai priemonei skirta 515 tūkst. Eur

Iš viso Alytaus rajono savivaldybei funkcinės zonos strategijoje yra suplanuota 17,78 mln. lėšų, iš kurių daugiau nei 15 mln. – Europos sąjungos lėšos.

Per ateinančius penkerius metus visame regione planuojama įgyvendinti 48 projektus, kurių bendra vertė 102,9 mln. Eur. iš jų 75,4 mln. Eur 2021-2027 m. Europos Sąjungos Struktūrinių fondų lėšos. Likusią dalį prisidės regiono savivaldybės iš savo biudžeto lėšų.

Alytaus rajono savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus informacija

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių