Rugsėjo 1-osios skambutis atsinaujinusioje Butrimonių gimnazijoje

 Rugsėjo 1-osios skambutis atsinaujinusioje Butrimonių gimnazijoje

  Vėl naujas, itin išskirtinis visai Lietuvos švietimo bendruomenei rugsėjis pakvietė mokytojus ir moksleivius į klases. Butrimonių gimnazija Mokslo ir žinių šventę pradėjo Butrimonių Išganytojo bažnyčioje šv.Mišiomis, kurias už bendruomenę aukojo klebonas Juozas Bakšys. Gimnazijos vidiniame kiemelyje iškilmingai uždegta aukuro ugnis, kuri suliepsnoja kiekvieną rugsėjo 1-ąją ir tampa simboliniu išmintingos drąsos, kūrybinio įkvėpimo, veržimosi ir aukštų tikslų siekio šviesuliu. Kasmet ugnies uždegimas tarsi įprasmina naujų mokslo metų sėkmę. Mokytojai, mokiniai, gausiai susirinkę tėveliai, svečiai galėjo pasigrožėti nuotaikinga abiturientų su pirmokais eisena, mokytojos Neringos Valvonienės vadovaujamo mergaičių ansamblio atliekama daina, choreografės Živilės Patinskaitės sukurtu šokiu, mielu pirmokėlių pasisakymu, pagarbiais abiturientų, sveikinančių savo mokytojus jau paskutinį rugsėjį, žodžiais.

  Gimnazijos direktorius Valdas Valvonis perskaitė prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimą, kuriame akcentuotas mokyklos kūrybiškumas ir išmintis auginant antrojo Lietuvos šimtmečio kartą. Itin prasmingą sveikinimą ir dovaną – knygą  apie Dainavos partizanus bei pasaulio žemėlapio dėlionę – gimnazijos bendruomenei perdavė ir Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas.

Kalbėdamas apie naujuosius mokslo metus V. Valvonis pasidžiaugė reikšmingais gimnazijos laimėjimais. Gimnazija jau 4-tą kartą iš eilės tampa respublikinio Geriausiai tvarkomų mokyklų edukacinių erdvių konkurso nugalėtoja. Išskirtines edukacinių erdvių idėjas įgyvendino gimnazijos bendruomenė, padėjo Butrimonių seniūnas Algirdas Jusas su savo darbuotojais, Alytaus rajono savivaldybės Tarybos narys Rimas Gecevičius. Laimėtas ne tik šis respublikinis konkursas – Butrimonių gimnazija tapo geriausiai savo erdves tvarkanti  Alytaus rajono įstaiga-organizacija.

ŠMM prašymu gimnazija įgyvendino dar vieną idėją – padedant buvusiai gimnazijos auklėtinei Almai Laužonytei buvo sukurtas edukacinis filmas, įprasminantis edukacinių erdvių panaudojimą ugdymo procese.

Reikšmingas pasiekimas yra ir VIII laidos abiturientų brandos egzaminų rezultatai: vienas abiturientas ir mokykloje, ir Alytaus rajone gavo net 3 aukščiausius įvertinimus- šimtukus. ,,Džiugina ir gimnazijos mokymo bazės plėtra: baigiama įrengti moderni gamtos mokslų laboratorija, pradinukai gali naudotis gamtos mokslams skirtomis priemonėmis, ikimokykliniame skyriuje vykdomas projektas ,,Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo prieinamumo gerinimas įkuriant naujas edukacines erdves’’. Jau po mėnesio gimnazija gaus naują 19-os vietų autobusą ,,Volkswagen Crafter’’. Netrukus  gimnazijoje ir jos skyriuose bus įrengtos naujos vaizdo stebėjimo kameros,“ – kalbėjo V.Valvonis.

Su Mokslo ir žinių diena bendruomenę pasveikino Tarybos narė Zita Lukoševičienė ir seniūnas A.Jusas, įteikdamas voką su piniginiu prizu, skirtu pažangiausiai 2018-2019 m.m. klasei. Prizą įsteigė gimnazijos direktorius, seniūnas, klebonas ir Tarybos nariai butrimoniškiai. 

Taigi į naujus mokslo metus Butrimonių gimnazija įžengia su svarių laimėjimų kraičiu ir viltimis įveikti šiuolaikinės mokyklos iššūkius.   

Butrimonių gimnazijos mokytoja Renata Balčiūnienė


Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių