Santaikos parapijos šventė „Dabartis ir tradicijos“

 Santaikos parapijos šventė „Dabartis ir tradicijos“
Santaikos istorija pradėta skaičiuoti nuo 1928 metų, kai buvo įkurta Santaikos parapija. Taigi, šiais metais Santaikos parapija skaičiuoja 94-us gyvavimo metus. Turime gražią tradiciją – per šv. Antano Paduviečio atlaidus susieiti draugėn ir pažymėti parapijos sukaktį. Visų 11 Santaikos parapijos kaimų žmonės suguža į Santaiką su savo krašto papročiais, dainomis, šokiais, muzika, kulinariniu paveldu ir tradiciniais amatais.
Saulėtą sekmadienio popietę pradėjome šv. Antano Paduviečio atlaidais Santaikos Kristaus Karaliaus bažnyčioje. Toliau Santaikos parapijos šventę tęsėme prie buvusių Santaikos kultūros namų. Susirinkę amatininkai demonstravo savo darbščiomis rankomis sukurtus stebuklus. Visi 11 Santaikos parapijos kaimai į šventę atvyko su vaišėmis. Kas skanią sriubą virė, kas naminį skilandį prapjovė, kas šviežią sūrį suspaudė, kas vasaros žiedais kvepiančio medaus korį išvarvino ir atnešė visus pavaišinti. Prie šventinio stalo susitiko ir vietiniai, ir svetur išvykę, bet Tėviškėn sugrįžę vaikai, ir buvę kraštiečiai, ir Santaikai prijaučiantys svečiai. Po Santaikos pievelę pasklido per 300 šventės dalyvių.
Visos šventės metu gausų būrį Santaikos parapijos žmonių ir svečių linksmino Santaikos kolektyvai: vokalinė grupė ,,Gija“, liaudiškų šokių kolektyvas „Narpulis“, Juozas Kavaliauskas ir grupė „Tuoj“ (Deivydas ir Romas Navakauskai). Muzikinius sveikinimus dovanojo Krokialaukio kultūros namų vokalinis ansamblis ,,Akordas“ ir vokalinė grupė ,,Ambicija“ bei Vaidas Gudynas ir Otilija Kavaliauskaitė. Šventę vainikavo nuoširdūs, mylintys muziką, dainą, visada spalvingi, ryškūs, labai romantiški Liveta ir Petras Kazlauskai. Dueto koncertinis pasirodymas finansuotas Santaikos kaimo bendruomenės lėšomis.
Mažieji šventės dalyviai galėjo save išbandyti įvairiuose žaidimuose, o vyresnieji taiklumą išbandė taikliojo šaulio išbandymų turnyre „Giminės taurė“. Vyko šventinė prekybinė mugė.
Dėkojame šventės rėmėjams (UAB „Arvedas“, Lina Vansauskienė), amatininkams, prekybininkams, kolektyvams, Alytaus rajono savivaldybei už sceną, Sauliui Belickui už šventės įgarsinimą, Zitai Laurenčikienei už scenos papuošimą ir visiems padėjusiems ir prisidėjusiems prie šventės organizavimo.
Daugiau renginio nuotraukų rasite Santaikos kaimo bendruomenės Facbook‘e: https://www.facebook.com/santaikosbendruomene

Santaikos kaimo bendruomenės informacija

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių