Santaikos popietė-piknikas „Dabartis ir tradicijos“ (video)

 Santaikos popietė-piknikas „Dabartis ir tradicijos“ (video)
Rugpjūčio 8 d. Sekmadienio popietę Santaikoje nušurmuliavo tradicinių amatų, kulinarinio paveldo, lietuvių liaudiškų šokių, dainų ir muzikos popietė-piknikas „Dabartis ir tradicijos“.
Edukacijas vedė ir savo sukurtais darbais grožėtis leido: žolynų paukščius kūrusios Daina Kundrotienė, Edita Surdokienė ir Eglė Liškevičienė iš BO „Dainavos kaukas“ (Kumečiai), pynėjai Vaidas Pusvaškis, Živilė Indrašiūtė, Tautvydas Peleckas, drožėjas Karolis Sutkus, Kauno taikomosios dailės mokyklos Alytaus filialo auksinių rankų meistrai, batsiuvys Gediminas Paplauskas ir santaikiškiai juvelyras Arnas Lukšys bei tautodailininkė nėrėja Genovaitė Šveiterienė.
Video: 
Šventinę popietę atidarė ir sveikinimo žodį tarė parapijos klebonas kun. dr. Miroslav Dovda. Malonu, kad šventėje dalyvavo Seimo narys Kęstutis Mažeika bei Krokialaukio seniūnijos seniūnė Gintarė Navickienė
Žiūrovus linksmino Alytaus bočių liaudiškos muzikos kapela „Smiltelė“ (vad. Onutė Tenenienė), Kumečių kapela „Kaimynai“ (vad. Audronė Granskienė), Santaikos vokalinė grupė „Gija“, šokių kolektyvas „Narpulis“ ir solistas Juozas Kavaliauskas. Renginį vedė ir gerą nuotaiką dovanojo žavingas ir nepakartojamas Agotos (Aldonos Turčinavičienės) ir Marceliutės (Daivos Andruškevičienės) duetas.
Jaunieji šauliai, vadovaujami Petro Grėbliausko, ne tik organizavo išbandymų turnyrą „Taiklioji ranka“, bet ir įsteigė prizus.
Mažuosius popietės dalyvius kvietė spalvinimo stendas, paruoštas bibliotekininkės Laimos Morkevičienės, ir galimybė savo fantaziją išlieti spalvotomis kreidelėmis ant plytelių.
Popietės metu ypatingas dėmesys buvo skirtas naujakurių šeimoms. Užsiregistravo ir šventėje dalyvavo 8 naujakurių šeimos. Popietės metu naujakuriai atsakinėjo į klausimus apie Santaikos gyvenvietę ir dalyvavo tautinio šokio iššūkyje. Šventėje dalyvavusias naujakurių šeimas pasveikino Seimo narys Kęstutis Mažeika įteikdamas LR vėliavą bei Santaikos kaimo bendruomenė padovanojo po rožių krūmą.
Šauniosios bendruomenės moterys – puikios šeimininkės. Šventės metu buvo verdama gardi „Kirvio“ sriuba. Mėsa ir savo išaugintomis daržovėmis prie sriubos virimo prisidėjo daugelis šeimų. Popietės dalyviai skanavo ir santaikiečių pagamintus skanėstus bei girą.
Dėkojame į Pošnios kaimą persikėlusioms gyventi Ritai Krušinskaitei ir Eglei Bartaševičiūtei už skanias šilauoges, VVG pirmininkei Vidai Vrubliauskienei už lauktuves – pačios keptą dieviško skonio pyragą.
Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie šventės organizavimo.
Renginį finansavo Santaikos kaimo bendruomenė ir Alytaus rajono savivaldybė pagal projektą „Veikli vasara Santaikoje 2021“.

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių