Seniūnaitė Dovilė Didžiulienė sako, kad Raitininkų seniūnija yra apleista, gal darykime ką nors?
Dovilė (Dvareckaitė) Didžiulienė šių metų vasario mėnesį iš Alytaus rajono merės rankų gavusi Raitininkų seniūnijos Makniūnų ir Meškasalio seniūnaitės pažymėjimą, į visuomenines pareigas žiūri rimtai ir atsakingai. Kaip sekasi Dovilei atstovauti mažiausios ir tolimiausios Alytaus rajono seniūnijos – Raitininkų, gyventojus? Su kokiais iššūkiais susiduria seniūnaitė? Ir kas ką skatina nenuleisti rankų?
Drąsiai galima sakyti, kad Raitininkų seniūnijos žmonės yra pilietiškumo ir sutelktumo pavyzdys. Žmonėms rūpi kaip jie gyvena ir gyvens, kur leidžiami savivaldybės biudžeto pinigai. D. Didžiulienė sako, kad norint konkretumo dėl planuojamų darbų seniūnijoje, pokalbio telefonu neužtenka, reikia rašyti oficialius raštus Alytaus rajono savivaldybei. Paklausta, kokį įspūdį Dovilė susidariusi apie Alytaus rajono politinę padangę, giliai įkvepia ir atsidūsta: „Pokalbiai telefonu lieka tik pokalbiais telefonu, todėl susivienijome ir nusprendėme kelti problemas į viešumą, prašyti aiškių atsakymų į mums rūpimus klausimus“.
Seniūnaitė stebisi, kodėl didesnėse seniūnijose daugiau padaryta darbų nei mažosiose. „Mokame mokesčius, kaip ir kitų seniūnijų gyventojai, o esame pamiršti. Mūsų seniūnijoje kultūrinis gyvenimas laikosi tik bendruomenių dėka. Einame į dialogą su merės Rasos Vitkauskienės komanda ir laukiame kada Raitininkų seniūnijoje bus atstatytas kultūros darbuotojo etatas. Neprašome atgaivinti mokyklos. Bet tikrai galima padaryti tai, kas yra realu: atgaivinti kultūrą ir pasirūpinti ugniagesiais. Dabar seniūnijoje taupymo sumetimais kartais budi po vieną ugniagesį, jeigu kiltų rimtas gaistas – jis gi prapuolęs! Mes norime gyventi saugiai“, – tęsia seniūnaitė, turinti vietos žmonių ir vyro palaikymą. Tačiau vilties seniūnijos žmonės neparanda. Tikisi, kad naujai išrinkta valdžia laikysis pažadų ir šio krašto neužmirš. Nors prieš rinkimus daug jaunų kandidatų (vėliau tapusiais politikais) aktyviai agitavo balsuoti už pokyčius ir gražesnį rytojų.
Seniūnijos bendruomenė taip pat norėtų ir glaudesnio bendradarbiavimo su vietos valdžia, teigiamo jos požiūrio. „Jeigu paprašome ataskaitos, dokumentų – tai laikoma išsišokimu ir mus smerkia, kad mes reikalaujame“, – stebisi pašnekovė. Bet energijos Dovilei netrūksta. Ją įkvepia bendruomenės branduolys – žmonės, kurie neabejingi ir susirūpinę seniūnijos ateitimi.
Kodėl pasirinko seniūnaitės kelią?
„Prieš penkerius metus su šeima atsikėlusi gyventi į kaimą, pritrūkau veiklos. Pradėjau domėtis, kas yra seniūnaičiai, kada vyksta jų rinkimai.“, – pasakoja Dovilė. Todėl šiais metais paskelbus seniūnaičių rinkimus, paskatinta Raitininkų bendruomenės pirmininko Juozo Adomaičio ir Drobnių šeimos, kandidatavo. Dovilė yra drąsi, nusimano finansuose, baigusi Vilniaus Gedimino technikos universitetą Finansų valdymą. „Žinau, kad pasaulio per vieną dieną nepakeisime. Bet reikia bendrauti su žmonėmis, tartis ir jiems pasakyti, kiek pinigų turime, ką planuojame daryti“, – įsitikinusi moteris. Seniūnaitė turi minčių čia įkurti ir Trečiojo Amžiaus universitetą. Dovilė ir pati prisideda prie organizuojamų bendruomenės renginių.
Kovo 11
Lietuvai simbolinę dieną – Kovo 11 – Raitininkų seniūnijos krašto žmonės buvo pakviesti paminėti dalyvaujant diskusijoje “Ar tu žmogus? Ar tik mažas statinis skaičius?”
Diskusijos metu gyventojai įvardijo juos kamuojančias komunalines, socialines, kultūrines problemas, tai: kapinių priežiūra, stacionaraus gydytojo kabineto įrengimas, slaugomų ligonių priežiūra ir lankymas, centralizuoto nuotekų tinklo trasos Makniūnuose tiesimas, ugniagesių ateitis, vyresnio amžiaus žmonių dienos centro, kultūrinio gyvenimo grąžinimas, viešųjų erdvių puoselėjimas, kelių tvarkymas ir daugelis kitų.
Iš miesto į kaimą
Dovilė gimė Alytuje. Tėvams atgavus senelio žemę, šeima persikėlė gyventi į Galintankos kaimą Raitininkų seniūnijoje. Ji baigė dabartinę Adolfo Ramanausko-Vanago gimnaziją, Alytaus kolegiją ir Vilniaus Gedimino technikos universitetą. Dirba finansų srityje, Alytuje. Su vyru Erlandu augina du vaikus. Neseniai atšventusi 40-metį, Dovilė visiems linki sveikatos, abipusio supratimo, ir sako, kad kritika skirta ne vienam ar kitam asmeniui, o tik problemai spręsti.
Danielius Jakubavičius