Šiandien Alytaus Kalėdų eglutės įžiebimo šventė!

 Šiandien Alytaus Kalėdų eglutės įžiebimo šventė!

Visų taip mylima ir laukiama Kalėdų eglutės įžiebimo šventė LEDO STEBUKLAS šiais metais alytiškius į Rotušės aikštę pakvies pirmąją kalendorinę žiemos dieną – gruodžio 1-ąją 18.00 val.

Šventės LEDO STEBUKLAS metu alytiškių lauks ne tik įspūdingas ledo ir ugnies šou, mažųjų alytiškių mylimas Kalėdų senelis, bet ir šventinis koncertas, kurio metu išvysite atlikėjos Liepos Mondeikaitės pasirodymą. 

Puikią nuotaiką kurs ir alytiškius džiugins Alytaus jaunimo centro vokalistų Vakarės Jarmalavičiūtės ir Darvino Tamulyno, Alytaus kultūros centro kamerinio choro ,,Varsa“ bei Alytaus jaunimo centro vokalinės studijos ,,Vaja“ atliekami kūriniai. 

Atvykusieji į šventę taip pat galės išvysti Alytaus muzikos mokyklos smuikininkių duetas bei šiuolaikinio šokio studijos ,,Aušrinė“ pasirodymus. 

Šventę vainikuos svarbiausias akcentas – Kalėdų eglutės įžiebimas su finaliniu šventinių ugnies kibirkščių šou. 

Šventės dieną alytiškiai galės apsilankyti prekybininkų kalėdinėje mugėje, kuri nusidrieks nuo Rotušės aikštės iki Laisvės angelo.

Lauksime visų alytiškių atvykstant į Rotušės aikštę kartu išvysti šį nuostabų reginį. Renginys bus transliuojamas ir tiesiogiai, tad nesvarbu, kuriame pasaulio krašte bus ir ką veiks bet kuris alytiškis, jis bus pakviestas tapti stebuklingos šventės dalimi.

Alytiškius džiugins dvi Kalėdų eglutės

Kelerius pastaruosius metus Alytaus Rotušės aikštę puošė ir gyventojų akis džiugino karkasinė eglutė, tačiau vis pasigirsdavo gyventojų pamąstymų, jog būtų labai gražu vėl išvysti miestą, pasipuošusį natūralia gyva eglute. 

Stengiantis išpildyti alytiškių lūkesčius, šiais metais Rotušės aikštėje išvysime gyvą žaliaskarę, kurią miestui padovanojo alytiškis Mečislovas Borisevičius. Kalėdų eglutės papuošimui skirti kalėdiniai žaisliukai bei lemputės yra Alytaus miesto savivaldybės nuosavybė, tad papuošimui įsigyti tik nauji rankų darbo gamybos dekoratyviniai paukščiai, sukurti pačių alytiškių – kūrėjo Arvydo Švirmicko ir jo komandos.

Eglutę papuoš šimtas penkiasdešimt dekoratyvinių paukščių, simbolizuojančių Dzūkijos (Dainavos) metų minėjimo pabaigą, atkreipiančių dėmesį į Dzūkijos tradicijas ir skatinančių pasidžiaugti stipria šio krašto žmonių etnine savimone. Šie paukščiai alytiškius džiugins ne tik papuošdami šių metų Kalėdų eglutę, bet ir dar daugelį kartų bus naudojami ateityje, kitomis progomis puošiant Alytaus miesto erdves, dekoruojant šventinių renginių aplinką.

Norint tvariai panaudoti turimus išteklius, nuspręsta turimą eglutės karkasą, kuris priklauso Alytaus miesto savivaldybei, papuošti Naujojoje gatvėje esančioje žiedinėje sankryžoje ir taip miestiečius nudžiuginti dviem eglutėmis. Karkasas, kaip ir žaisliukai bei lemputės, kelerius praėjusius metus buvo naudojami Rotušės aikštės eglei puošti, todėl Savivaldybės administracijai nieko nekainavo. Dalį šakų, kuriomis puošiama eglutė, padovanojo Alytaus miesto gyventojai, kita dalis surinkta mieste vykdant genėjimo bei tvarkymo darbus. Eglės papuošimo darbus Alytaus miestui dovanoja UAB „Raguvilė“, todėl galima pasidžiaugti, jog Alytaus miesto gyventojus džiuginanti karkasinė eglė bus papuošta tvariai naudojant išteklius.

Gražiau ir gausiau pasipuoš miesto erdvės

2023 m. alytiškius džiugins ne tik dvi mieste švytinčios eglutės, bet ir gausesnis kiekis įvairiose miesto vietose matomų papuošimų, nušvis daugiau miesto erdvių, akį džiugins ne tik miesto centrinėje dalyje, bet ir kitose erdvėse esantys kalėdiniai papuošimai.

Pastaruosius kelerius metus miestui papuošti buvo naudojamos tos pačios Kalėdų papuošimo dekoracijos, lemputės, tačiau dėl ne vienerius metus trukusio naudojimo buvo susiduriama su jų gedimais, pažeidimais, atsiradusiais dėl oro sąlygų. Todėl šiais metais miestui teko atsinaujinti – įsigyta dalis naujų papuošimų, kurie miestą puoš ne tik šiuos, bet ir kelerius ateinančius metus. 

Rotušės aikštėje esančios apšvietimo atramos pasipuoš naujomis angelo formos šviečiančiomis dekoracijomis, Rotušės aikštės medžiai bus papuošti naujomis lemputėmis. Šiais metais naujai sužibs ir viena iš centrinių miesto S. Dariaus ir S. Girėno gatvių. Joje esančios apšvietimo atramos bus papuoštos naujomis įsigytomis kometos formos šviečiančiomis dekoracijomis.

Naujos dekoracijos Alytaus miesto S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje pritaikytos prie naujų apšvietimo atramų, kurios pakeistos Alytuje įgyvendinant Gatvių apšvietimo modernizavimo Alytaus mieste projektą. Jo metu pertvarkius ir atnaujinus gatvių apšvietimo tinklą, miesto apšvietimo išlaidos  sumažės apie 40–50 procentų.

Taip pat šventiniu laikotarpiu Alytuje lemputėmis pasipuoš Senamiesčio skveras, miesto parkas. Šviečiančios dekoracijos papuoš Jotvingių bei Vilniaus gatvių apšvietimo atramas. Kalėdinėmis lauko puokštėmis bus padabinti Naujosios, Jotvingių g. ir Rotušės aikštės lauko vazonai. Alytiškius džiugins šviečianti kalėdinė arka Jotvingių gatvės skverelyje. 

Alytaus miesto gyventojus 2023 metais džiuginsiančių Kalėdų eglutės, šventinio miesto papuošimo ir apšvietimo mieste išlaidos Alytaus miesto savivaldybei sudarys 75,3 tūkst. Eur.


Alytaus miesto savivaldybės administracijos informacija

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių