Susitikimas su „Misija Sibiras 2018“ dalyviu Punios skyriuje

 Susitikimas su „Misija Sibiras 2018“ dalyviu Punios skyriuje

Butrimonių gimnazijos Punios pagrindinio ugdymo ir daugiafunkciniame skyriuje lapkričio 26 dieną vyko pilietiškumo pamoka – susitikimas su Alytaus Putinų gimnazijos abiturientu, „Misija Sibiras-2018“ dalyviu Domu Zenkevičiumi.  Šiais metais „Misija Sibiras 2018“ dalyviai vyko į Kazachstano respubliką ir tvarkė istorines kapines Karagandos, Balchašo bei Džezkazgano apylinkėse, kur kalėjo tūkstančiai lietuvių politinių kalinių. 

     Misijos dalyvis Domas  įdomiai  ir išsamiai pristatė šią ekspediciją.  Jis papasakojo, kad ekspedicijos  metu buvo aplankyta 16 kapinių, surasta ir sutvarkyta 200 lietuvių kapų bei  4 memorialai. Be to, pavyko pastatyti  net 6 naujus lietuviškus kryžius, iš kurių vienas  buvo pagamintas ir perduotas ekspedicijai Karagandos lietuvių bendruomenės.  Aukščiausias kryžius siekė net 4,8 metro. Misijos dalyvių laukė įdomūs susitikimai su politinių kalinių vaikais, anūkais ir proanūkiais. Ypač malonu buvo sutikti lietuviškai tebekalbantį Vladą Račkaitį, kuris Lietuvą paskutinįkart lankė  prieš 30 metų, bet lig šiol  save vadina lietuviu, ko gero vieninteliu Džezkazgane.

    Mokinius domino, kaip galima tapti šio projekto dalyviu, todėl Domas papasakojo apie atrankos kriterijus, apie dalyvavimą nelengvame  bandomajame žygyje ir patirtus išbandymus jame.

    Susitikimą organizavo istorijos mokytoja metodininkė Laimutė Leonienė. Tai buvo puiki pilietiškumo ir gyvosios istorijos pamoka.

Butrimonių gimnazijos Punios pagrindinio ugdymo ir daugiafunkcio skyriaus informacija


Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių