V jubiliejinės „Adamkiados“ žvaigždė Butrimonyse: ryšku, solidu, vertinga

 V jubiliejinės  „Adamkiados“ žvaigždė Butrimonyse: ryšku, solidu, vertinga

Butrimonių gimnazijoje šiemet galingai švytėjo 5-osios jubiliejinės „Adamkiados“ žvaigždė – respublikinė sporto ir meno šventė vėl sukvietė gabiausius sportui ir menui 19-os mokyklų  ugdytinius.  Pagrindinis projekto tikslas – tęsti 15-a metų trukusio Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo globotų mokyklų bendradarbiavimą bei partnerystę, per sportą ir meną ugdant gabius mokinius sąmoningais, pilietiškai aktyviais, puoselėjančiais tradicijas ir tautines vertybes žmonėmis. Jau 5-erius metus po „Adamkiados“ vėliava besitęsiantis bendradarbiavimas – prasmingas ir matomas šalies švietimo bendruomenės reiškinys. „Adamkiada“ jau tampa judėjimu, prisidedančiu prie olimpinių vertybių sklaidos, įtraukiant sporto veiklas į ugdymą mokykloje ir bendruomenės gyvenimą. Visos penkios „Adamkiados“ kasmet džiaugėsi itin gausiu būriu dalyvių – per 5-erius metus buvo net 5000. Butrimonių gimnazijoje gimusi „Adamkiada“, kurios globėjas Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus, o sumanytojas ir iniciatorius  gimnazijos direktorius Valdas Valvonis, šiemet pelnė  garbingą Lietuvos tautinio olimpinio komiteto „Olimpinės kartos“ apdovanojimą „Metų projektas“ ir tradicinę alyvmedžio šakelės statulėlę. Tai reikšmingas pasiekimas ir solidus įvertinimas šalies mastu.

Įspūdingas šventės atidarymas

Šventės atidarymo pradžia – veržli, ugninga daina, kurią atliko muzikos mokytojos Neringos Valvonienės vadovaujamas merginų ansamblis, ir efektingas etiudas „Žvaigždės gimimas“, kurį sukūrė choreografė Živilė Patinskaitė. Šioje meninėje kompozicijoje tobulai derėjo muzika, sceninis atlikėjų įvaizdis, choreografija ir šviesų žaismas – salės emocijos išsiveržė galingais plojimais. Šventės scenarijų parašė mokytoja Renata Balčiūnienė, scenografiją kūrė dailės mokytoja Neringa Jančauskaitė, o šventę vedė  gimnazistai Ugnė Vaičiūnaitė ir Valentinas Straigis.

Atidarydamas jubiliejinę „Adamkiadą“,  gimnazijos direktorius V. Valvonis perdavė šventės dalyviams Prezidento Valdo Adamkaus sveikinimą, taip pat buvusios fondo direktorės Sigutės Kačinskienės sveikinimus bei linkėjimus ir pasidžiaugė švente, kasmet vis suburiančia didžiąją dalį fondo globotų mokyklų, vertinančių per 15-a metų sukurtą ryšį, siekiančių toliau puoselėti partnerystę. „Tegu šiandien jus lydi aukšti sportiniai rezultatai, skambi daina Lietuvai, meniški potėpiai drobėse,“- kalbėjo V.Valvonis.

Nuskambėjus „Adamkiados“ himnui, sveikinimo žodį tarė Alytaus r. savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, LR Seimo narys Laurynas Kasčiūnas, Tauragės r. Pagramančio pagrindinės mokyklos direktorius Zigmas Mozuraitis, visų dalyvaujančių šventėje mokyklų direktorių vardu įteikęs kaimiškos duonos kepalą, Butrimonių parapijos klebonas Juozas Bakšys, palaiminęs šventės dalyvius. Šventėje taip pat dalyvavo Lietuvos sporto muziejaus direktorius Pranas Majauskas, Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos „Nemunas“ valdybos pirmininkas Kęstutis Levickis, Lietuvos futbolo  federacijos masinio futbolo asociacijos prezidentas Sergejus Slyva ir direktorius Ignas Marcinkevičius, Butrimonių seniūnas Algirdas Jusas, profesorius akademikas genetikas Algirdas Sliesaravičius, Alytaus rajono savivaldybės tarybos narys Kęstutis Patinskas.

“Adamkiados garbės” apdovanojimas Prezidentui

Nuo 2015-ųjų Prezidentas Valdas Adamkus  pagerbė renginį dalyvaudamas 2-ojoje ir 3-ojoje „Adamkiadose“, o jo nuolatinis palaikymas yra didelė paskata kasmet organizuojant ir puoselėjant šį išskirtinį projektą, propaguojant sveikos gyvensenos bei olimpizmo idėjas.  Butrimonių gimnazijai didelė garbė šiemet įteikti „Adamkiados“ globėjui Prezidentui Valdui Adamkui „Adamkiados garbės“ apdovanojimą. Dėl paskutinę akimirką pasikeitusių Prezidento planų Jo Ekscelencija šiemetinėje šventėje nedalyvauja, todėl apdovanojimas bus įteiktas Prezidentui asmeniškai.

Kasmet “Adamkiados” judėjimas mokslo metų pabaigoje siekia pažymėti kiekvienos mokyklos mokinį-žiburiuką ir padėkoti už jo nuveiktus darbus bei įvertinti pasiekimus įteikiant “Adamkiados garbės” sertifikatą. Šiemet apdovanojimas buvo įteiktas 15-ai įvairių šalies mokyklų nominantų. Butrimonių “Adamkiados garbės” nominantu tapo abiturientas Lukas Sudvajus.

Uždegta olimpinė „Adamkiados“ ugnis

            Pasibaigus pirmajai šventės atidarymo daliai, iškilminga eisena su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono kariniu pučiamųjų orkestru, vadovaujamu kapelmeisterio  atsargos  kapitono Viktoro Ščetilnikovo ir dirigento leitenanto Ramūno Valaičio, nušurmuliavo miestelio gatvėmis į Butrimonių gimnaziją. Vidiniame gimnazijos kiemelyje buvo iškilmingai uždegtas „Adamkiados“ olimpinės ugnies aukuras, iškelta vėliava bei priimta sportininkų priesaika, o puikią nuotaiką sukūrė orkestro grojami kūriniai.

Dainų konkurso „Dainuoju Lietuvai“ išskirtinumas

Nuo 2015-ųjų „Adamkiados“ šventė, pratęsdama p. Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo globotų mokyklų bendradarbiavimą, kasmet suburia visų šių mokyklų gabiausius sportui ir menui ugdytinius. Per 5-erius „Adamkiados“ gyvavimo metus kiekvienoje šventėje įgyvendinamos vis naujos idėjos, praplečiančios mokinių kūrybinės saviraiškos ribas. Šiemet „Adamkiados“ dalis – dainų konkursas „Dainuoju Lietuvai“.Jame dalyvavo 11-os mokyklų balsingiausieji ugdytiniai – solistai, duetai, vokaliniai ansambliai. Džiugino solidus dalyvių pasirengimas, meninės pasirinktų kūrinių interpretacijos ir perteiktos emocijos grožis.

Konkurso komisijos išrinkti 3 laureatai, kuriems buvo įteiktos statulėlės ir Prezidento Valdo Adamkaus pasirašyti sertifikatai, šventės uždarymo metu atliko savo kūrinius.

Nepaprastai stipriai ir įtaigiai suskambėjo laureatų Butrimonių gimnazijos mišraus vokalinio ansamblio daina „Sudainuokime Lietuvą“ (vadovė muzikos mokytoja N. Valvonienė), jautrias sielos stygas palietė mažųjų atlikėjų – Turgelių „Aistuvos“ gimnazijos dueto – daina „Nupiešiu Lietuvą“ ir Druskininkų savivaldybės Viečiūnų pagrindinės mokyklos dueto daina „Mano kraštas“. Erdvėje tvyranti stipri emocija, jautrūs ir prasmingi kūriniai leido visiems- ir atlikėjams, ir klausytojams – pasijusti išdidžiais savos žemės vaikais: „Juk nėr gražesnės Lietuvos nei ši:/ Vaikų širdim ir rankomis tapyta./ Nors esam dar labai maži,/ Be galo mylim savo šalį šitą!“

 

Baltiškoji mitologinė žvaigždė dailės plenere

            „Adamkiada“ jos dalyviams jau tapusi ryžto, veržlumo, kūrybos ir olimpinės dvasios  sinonimu. 5-erius metus kartu  per sportą ir meną kuriamas gėris ir grožis. Šiemetinėje „Adamkiadoje“ tradiciškai vyko jaunųjų dailininkų pleneras tema „Saulės dukra atveria vartus“. Jaunieji menininkai akriliniais dažais tapė ant laminuotų plokščių, piešiniuose vaizdavo saulę kaip dievybę, savitai interpretavo baltiškąjį žvaigždės simbolį. Trijų geriausių darbų  autoriai – Radviliškio rajono Sidabravo gimnazijos mokinė Vanesa Dubnikaitė, Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos mokinės Albina Orintaitė ir Faustina Laškovaitė bei Lazdijų rajono Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos ugdytinis Mantas  Janauskas – buvo apdovanoti statulėlėmis ir Prezidento Valdo Adamkaus pasirašytais sertifikatais. Dar trys plenero dalyviai už kūrybiškumą buvo apdovanoti Alytaus dailiųjų amatų mokyklos  įsteigtais prizais. Puikūs jaunųjų dailininkų darbai papuoš Butrimonių gimnazijos edukacines erdves ir taps ugdymo proceso dalimi.

 

„Protų mūšyje“ –mokinių intelekto kova

Jubiliejinėje „Adamkiadoje“ dar didesnė veiklų įvairovė, leidžianti dalyviams išbandyti savo jėgas ir sportinėje, ir kūrybinėje, ir intelektualiojoje srityje. Šiemet pirmą kartą organizuotas „Protų mūšis“ tema „Olimpizmo dvasia „Adamkiadoje“. Žaidimo klausimų įvairovė suteikė galimybę mokiniams pasitikrinti savo žinias apie Prezidento V. Adamkaus biografiją, sporto pasiekimus, olimpines žaidynes bei sportininkų rekordus. Varžėsi  10-ies mokyklų komandos ir 3 geriausiai pasirodžiusios buvo apdovanotos statulėlėmis bei Prezidento Valdo Adamkaus pasirašytais sertifikatais. Atskirus prizus protų mūšio laimėtojams įsteigė ir Lietuvos sporto muziejus. Pirmąją vietą įnirtingoje protų kovoje išplėšė Kazlų Rūdos savivaldybės Plutiškių gimnazijos komanda, antroji vieta atiteko Butrimonių gimnazijos, o trečioji – Riešės gimnazijos komandai.

 

Varžėsi Prezidento pamėgtose sporto šakose

Visos penkios „Adamkiados“ kitokios tiek veiklų pobūdžiu, tiek erdvių lokacijomis. III „Adamkiada“ buvo surengta ir Prezidento gimtajame mieste Kaune, Dariaus ir Girėno stadione. Propaguodami sveikos gyvensenos ir olimpizmo idėjas bei siekdami lygiuotis į Prezidento įspūdingus sportinius rezultatus, 19-os respublikos mokyklų jaunieji sportininkai varžėsi V. Adamkaus pamėgtose sporto šakose: 60 m bėgimas, šuolis į tolį, futbolas. Kaip savo laiške akcentavęs Prezidentas, “svarbu varžytis kilnia dvasia, demonstruoti pagarbą varžovui, formuoti poreikį sportuoti, aktyviai judėti visą gyvenimą.”

Sportinis azartas, gera fizinė forma leido pasiekti puikių rezultatų: šiemet Butrimonių gimnazijos sportininkai vėl šventė pergalę – bendrojoje kompleksinėje įskaitoje komanda tapo nugalėtoja ir iškovojo taurę bei picerijos “Can Can” čekį. Antri – Vilniaus r. Riešės gimnazijos komanda ( II v. taurė ir kvietimai į pramogų parką “Tarzanija”), o treti liko Radviliškio r. Sidabravo gimnazijos sportininkai, pasipuošę III v. taure ir gavę picerijos “Can Can” dovanų čekį.

Ir estafetėje (4×100 m), ir futbolo 3×3 varžybose Butrimonių gimnazijos komanda pergalingai šventė 1-ąją vietą, antroji atiteko Turgelių “Aistuvos” gimnazijai, o treti liko Kaišiadorių Kruonio gimnazijos komandos sportininkai. Visų rungčių I-III vietų laimėtojai buvo apdovanoti medaliais, taurėmis, asmeniškai pasirašytais Prezidento V. Adamkaus diplomais, Lengvosios atletikos ir futbolo federacijos įsteigtais prizais, o visos mokyklos – “Adamkiados” dalyvės apdovanotos Futbolo asociacijos įsteigtais prizais futbolo kamuoliais ir atminimo dovanėlėmis.

Taip pat gimnazijos lauko erdvėse veikė Alytaus r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro mobili palapinė, kur šventės dalyviai galėjo pasimatuoti savo rankų jėgą dinamometru, sužaisti partiją kinų šaškėmis, pažaisti tradicinius, ypač tarpukariu Lietuvoje pamėgtus  „Ripką“ bei „Rekežį“, kitus judrumą bei koordinaciją lavinančius žaidimus. Tokios fizinį aktyvumą skatinančios veiklos pritraukė gausų maždaug šimto dalyvių būrį.

Rėmėjų dėka organizuota puiki loterija, kurioje dalyvavo absoliučiai visi be išimties šventės  dalyviai: mokytojai, mokiniai, svečiai. Loterijos prizai, pradžiuginę laimėtojus, puikūs – nuo Futbolo federacijos futbolo kamuolių ir marškinėlių, picerijų tinklo “Can Can” dovanų kortelių, “Coca Cola HBC Lietuva” gaiviųjų gėrimų pakuočių, UAB “Mantinga” saldėsių, AB “Žemaitijos pienas” produkcijos, Lietuvos kaimo sporto ir meno asociacijos “Nemunas”, Lietuvos sporto muziejaus prizų iki pramogų parko “Tarzanija” bilietų ir UAB “Vita Baltic International” pagalvių.

5-erius metus „Adamkiada“ gyvuoja ir kasmet yra išskirtinė, kitokia būtent rėmėjų, partnerių bei pačios gimnazijos sutelktų pastangų dėka. Butrimonių  gimnazija nuoširdžiai  dėkoja savo komandai, už paramą bei  konstruktyvų bendradarbiavimą rėmėjams ir partneriams, padėjusiems įgyvendinti jubiliejinę „Adamkiadą“: Alytaus rajono savivaldybei,  „Coca-Cola HBC Lietuva“, Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, Lietuvos kaimo sporto ir meno asociacijai „Nemunas“, Lietuvos lengvosios atletikos federacijai, Lietuvos masinio futbolo asociacijai, Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono kariniam orkestrui, Alytaus dailiųjų amatų mokyklai,  Alytaus r. meno ir sporto  mokyklai,  pramogų parkui „Tarzanija“, UAB „Delano“, UAB „Mantinga“, AB ,,Žemaitijos pienas“, Lietuvos sporto muziejui, UAB „Vita Baltic International“, UAB „Lankava“, UAB „Litnėja“, VšĮ „ Bruneros“, Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui, Alytaus rajono savivaldybės kultūros centrui, Butrimonių seniūnijai, Alytaus  rajono greitosios pagalbos stočiai, Alytaus apskrities A. Juozapavičiaus šaulių 1-ajai rinktinei, Alytaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui, Alytaus r. kultūros centro Daugų skyriaus meno vadovui, šventės garso operatoriui Vidui Balkui ir  Alytaus teatro šviesų operatoriui Vytautui Skruibiui. Taip pat dėkoja informaciniams rėmėjams: UAB „Alytaus naujienos“, „Dainavos žodis“, radijo stočiai FM99, interneto portalams „alytausgidas.lt“, „Danielius.net“. Šventės rėmėjai buvo apdovanoti Prezidento pasirašytais padėkos raštais.

Jubiliejinės „Adamkiados 2019“ pabaigą, tradiciškai skambant Freddie Mercury dainai „We Are The Champions“, vainikavo fejerverkai ir nugalėtojų džiaugsmo pliūpsniai.

Šis išskirtinis Butrimonių gimnazijos dar kartą sėkmingai įgyvendintas projektas – tai didelė gražaus bendradarbiavimo pergalė, prasmingas Lietuvos švietimo bendruomenės gyvenimo įvykis ir garbė savo kraštui bei valstybei.

Butrimonių gimnazijos mokytoja Renata Balčiūnienė


Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių