Vaikų dienos centrus aplankiusi Alytaus rajono merė: „Tai tarsi antrieji namai“

 Vaikų dienos centrus aplankiusi Alytaus rajono merė: „Tai tarsi antrieji namai“

Alytaus rajono merė Rasa Vitkauskienė lankėsi vaikų dienos centruose Pivašiūnuose, Butrimonyse ir Rimėnuose, kur susitiko su socialiniais darbuotojais ir daugiau nei 70 vaikų, kone kasdien lankančių dienos centrus.

„Vaikai čia ne tik leidžia laisvalaikį, bet ir mokosi gyventi. Pavalgo, ruošia pamokas, socializuojasi. Norėjau savo akimis įvertinti sąlygas, kuriose vaikai praleidžia daug laiko, suprasti, kaip čia jaučiasi vaikai ir darbuotojai, pasikalbėti, kokios pagalbos trūksta, ką mes galime padaryti“, – sakė merė R. Vitkauskienė.

Motyvuoja ne už elgesį, o gerus darbus

Socialinės darbuotojos Alytaus rajono vadovei aprodė vaikų dienos centrų infrastruktūrą: virtuvėles, edukacijų erdves, sanitarinius mazgus. Taip pat supažindino su organizuojamomis veiklomis, laisvalaikio užimtumu, maitinimo tvarka, socialine psichologine pagalba, socialinių higienos įgūdžių ugdymu.

Alytaus rajono merę labiausiai nustebino SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugijos Pivašiūnų vaikų dienos centro spintoje įrengta parduotuvė. Paaiškėjo, kad tai – vaikų skatinimo priemonė. „Už gerą elgesį neskatiname – juk šių vaikų patirtys labai įvairios. Skatiname už gerus darbus, pavyzdžiui, žaislų sutvarkymą, grindų šlavimą ir kitus. Padaręs gerą darbą vaikas gauna žetoną, už kurį gali šioje parduotuvėje-spintoje įsigyti tai, ko labiausiai nori ar reikia. Pasirinkimas gana platus, nuo žaislų iki higienos priemonių“, – pasakojo Eglė Valatkevičienė, SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugijos Vaikų dienos centrų paslaugų vadovė.

„Labai vertinu visų socialinių darbuotojų darbą. Jos tarsi antros mamos: rūpinasi, guodžia, žaidžia, sprendžia problemas, moko, skatina. Jų darbas – neįkainojamas. Džiaugiuosi, kad rajone ugdomos visavertės asmenybės, lavinamas vaikų savarankiškumas, ugdomi svarbiausi socialiniai įgūdžiai. Tai labai svarbu“, – kalbėjo Alytaus rajono merė R. Vitkauskienė.

Svajoja tapti merais

Rimėnų vaikų dienos centre apsilankiusi merė kartu su vaikais išbandė naują kiaušinių marginimo būdą, o Butrimonyse – dalyvavo muilo gaminimo edukacijoje. „Man tai – visiškai nauja patirtis. Ne tik gaminome muilą ar netradiciškai marginome kiaušinius, bet ir pasikalbėjome apie draugystę, šeimą, laisvalaikį, norus ir svajones“, – pasakojo R. Vitkauskienė.

Vaikai merei atviravo, kad užaugę labiausiai norėtų būti policininkais, fotografais ir… merais. „Kodėl merais? Nes galėtumėme būti tokie geri kaip jūs“, – sakė vaikai ir padovanojo rajono merei savo piešinių su linkėjimais dažniau apsilankyti ir nesirgti.

Visiems vaikams Alytaus rajono vadovė padovanojo tai, ko labiausiai reikėjo kūrybinėms dirbtuvėms: dažų, medvilninių maišelių, ant kurių vaikai galėtų piešti, 12 kg muilo bazės ir kvapiųjų aliejų muilo gamybai bei skanumynų.

Šiuo metu SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugijos Pivašiūnų vaikų dienos centrą lanko 23 vaikai, Butrimonių vaikų dienos centrą – 17, o Rimėnų – net 36.

Alytaus rajono savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus informacija

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių