Varėnoje atidaryta alytiškio menininko Arūno Vaitkaus kūrybos paroda

 Varėnoje atidaryta alytiškio menininko Arūno Vaitkaus kūrybos paroda

Rūta Averkienė

Varėnos kultūros centro parodų salėje atidaryta unikali retrospektyvinė alytiškio menininko Arūno Vaitkaus kūrybos paroda. Joje žavi vienas su kitu harmoningai derantys daugiau kaip trisdešimt įvairaus žanro kūrinių – paveikslų, ekslibrisų, šviestuvų, kokoso dėžučių.

Arūnas Vaitkus yra profesionalus menininkas, tuometiniame Telšių taikomosios dailės technikume baigęs dizainą, o Vilniaus dailės akademijoje – dailės pedagogiką. Nuo 1999 metų jis surengė daugiau kaip trisdešimt personalinių parodų ir dalyvavo daugiau kaip dvidešimtyje parodų bei aštuoniolikoje plenerų su kitais kūrėjais Lietuvoje ir užsienyje. 

Kūrėjas sakė, jog parodoje eksponuojami kūriniai apima bene dvidešimties metų laikotarpį, o „vyriausias“ joje esantis paveikslas sukurtas 1999 metais. „Mano darbai – įvairių žanrų, sukurti įvairiu stiliumi, kai kurie iš jų „gimę“ kelis kartus. Kaip ir vienas iš čia esančių paveikslų „Chameleonas“, keletą kartų pakeitę spalvas“. Parodoje akį traukia įdomūs Arūno sukurti ekslibrisai, kurie, kaip prisipažįsta pats autorius, „yra maži savo apimtimi, tačiau reikalaujantys nemažai išieškojimų, parinkimo technikos, siužeto, nes reikia nemažai laiko įsigilinti į vaizduojamo žmogaus asmenybę, situaciją, net laikmetį“. Autorius mažame plastikos kūrinyje ganėtinai originaliai išreiškė savo mintis ir idėjas. Parodoje taip pat puikuojasi mažieji plastikos darbai – kokosinės dėžutės, papuošti oda ir metalu. Druskų šviestuvai, originalūs paveikslai – šviestuvai. Menininkas pasidžiaugė dėkinga ekspozicine erdve, kurioje jo kūriniai suspindi dar ryškesniu kūrybos koloritu.

Parodos autorių pasveikino, už Varėnos krašto žmonėms suteiktą galimybę pamatyti puikius kūrinius dėkojo bei Varėnos rajono savivaldybės mero Algio Kašėtos padėką įteikė Varėnos rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Regina Svirskienė. 

Arūną Vaitkų atvažiavusios pasveikinti Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Silvija Peštenienė bei Kultūros skyriaus vyr. specialistė Daina Čečkauskienė pasidžiaugė, kad būdamas žemaitis, Arūnas Vaitkus Alytuje yra ne tik aktyvus menininkas, iniciatyvų jis nestokoja ir kultūriniame miesto gyvenime, yra patarėjas, draugas, bičiulis visiems, kam reikia jo patarimo ne tik meno, bet ir įvairiais kitais klausimais. Alytaus miesto vadovų vardu jos padėkojo už menininko norą savo kūryba dalinti su kitais.  

Arūnas Vaitkus yra ne tik puikus menininkas, bei ir pedagogas bei parodų organizatorius, turi nemažos patirties vaidyboje. Ne tik tapo, bei ir kuria šviestuvus, ekslibrisus, šaržus, mažąją plastiką, interjero detales, fotografuoja, iliustruoja knygas.  2008 m. jis yra įvertintas Alytaus miesto savivaldybės kultūros premija.

Menininką su originalia paroda sveikino draugai, bičiuliai ir jo kūrybos gerbėjai.

Jaukų renginį papuošė šauniai muzikuojantis Varėnos jaunimas – gitara grojo Aidas Tamulevičius, dainavo Ugnė Martusevičiūtė.

Paroda veiks iki rugpjūčio 14 dienos, tad visi norintys ją tikrai suspės aplankyti ir be abejo, liks sužavėti Arūno Vaitkaus kūrybos originalumu.


Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių