Vasario 29 d. Alytuje Regimantas Dima pristatys naujausią utopinį romaną „Liudvikas, Lietuvos karalius“. Kviečiame!

 Vasario 29 d. Alytuje Regimantas Dima pristatys naujausią utopinį romaną „Liudvikas, Lietuvos karalius“. Kviečiame!

Ypatingą datą – vasario 29 d., 17 val., Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje (Seirijų g. 2) vyks prozininko, istorinių romanų autoriaus Regimanto Dimos utopinio romano „Liudvikas, Lietuvos karalius“ pristatymas.

„Jei norite įtempto siužeto, prašom. Jei norite pagalvoti, kur eina mūsų Respublika, koks kismas turėtų ištikti politinę sistemą, „Liudvikas, Lietuvos karalius“ suteiks daug peno apmąstymams. Net feministės leis šiai knygai egzistuoti, nemitinguos prieš, nes pagrindinė herojė ir viso veiksmo variklis – moteris. Vienintelė galima autoriaus klaida, kad ne ji taps Lietuvos karaliumi ir per retai apsirengusi. Tačiau autoriaus gyvenimiškoji patirtis tvirtina – kai kurioms geriau likti nuogoms. Lietuvos karalius bus vyras, kaip skaitytojas suvokia iš knygos pavadinimo „Liudvikas, Lietuvos karalius“, – žaismingai, netgi ironiškai apie savo naujausią kūrinį kalba jo autorius R. Dima.

Skaitytojui irgi liūdna nebus – galės pasijuokti iš „intelektualaus humoro intarpų apie Kembridžą bei baltųjų meškų šaudymo scenelių Prano Juozapo Žemėje”. Anot R. Dimos, yra ir daugiau knygos pranašumų: universali, patogi, trumpa.

„Kaip autorius, noriu atsiriboti nuo kai kurių personažų minčių, autorinio teksto ir kitokių baisybių. Aš taip nenorėjau. Tačiau gyvenimas – tai žaidimas. O utopinis politinis romanas – dar aršesnis žaidimas. Leidykla taip pat atsiriboja nuo autoriaus. Kai kurios autoriaus mintys nesutampa su leidyklos nuomone. Autorius tai vertina”, – sąmoju trykšta rašytojas.

Prozininkas Regimantas Dima – vilnietis. Nuo 2018 m. – Lietuvos rašytojų sąjungos narys. Utopinis romanas „Liudvikas, Lietuvos karalius“ – jau šeštoji autoriaus knyga.

Rašytojo aštri akis, puiki atmintis ir kandus humoras panardina skaitytoją į kasdienybę, kuri daugeliui pasirodys pažįstama ir artima – bet neįprastai juokinga. Kviečiame ateiti!

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių