Vilniaus mieste šiemet padaugėjo laidojamų neatpažintų asmenų

 Vilniaus mieste šiemet padaugėjo laidojamų neatpažintų asmenų

2023 m. UAB „Laidojimų paslaugų centras“ yra palaidojęs 53 Vilniaus mieste  mirusius vienišus žmones ir tuos, kuriuos laidoti giminės ar artimieji atsisakė (2022 m. per tą patį laikotarpį, tai yra nuo metų pradžios iki rugsėjo 30 d. – 57). Šiemet palaidoti ir 5 Vilniaus mieste mirę asmenys, kurių niekas neatpažino (2022 m. per tą laikotarpį – 1).

„Ir šiais metais mirusiųjų, kurie neturėjo artimųjų ar juos giminaičiai atsisakė laidoti, Vilniaus mieste sumažėjo, tačiau kelis kartus padaugėjo neatpažintų asmenų, –  statistinius duomenis apibendrina UAB „Laidojimo paslaugų centras“ direktoriaus pavaduotojas Stasys Guja. 2021 m. palaidojome 2 neatpažintus asmenis, 2022 m. – vieną, o štai šiemet net 5. O metai dar nesibaigė.

Vieniši ir neatpažinti asmenys valstybės lėšomis ir Laidojimo paslaugų centro rūpesčiu į paskutinę kelionę palydimi kas ketvirtį. Jų palaikai atgula Karveliškių kapinėse. Vidutiniškai vienu kartu palaidojama apie 20 asmenų.

Neatpažinti asmenys yra laidojami karstuose. Taip daroma dėl to, kad prireikus asmenį būtų galima identifikuoti atliekant DNR. Laidojimo vietoje statomas kryžius su lentele, ant kurios užrašoma „Nežinomas vyras (moteris)“, nurodomas apytikslis amžius, radimo ir laidojimo data, mirties liudijimo numeris.

O štai mirę vieniši žmonės ir tie, kurių artimieji atsisako juos laidoti, yra kremuojami. Urnos (kapsulės) yra laidojamos bendrame kape. Ant jo dedama akmens plokštė, ant kurios surašomi vardai, pavardės, palaidojimo metai. Taip artimiesiems sudaroma galimybė šiuos asmenis perlaidoti. Su savivaldybės leidimu plokštę galima nuimti.

„Šiemet  viena šeima perlaidojo 2022 m. bendrame kapelyje palaidotą kūdikį. Tai išskirtinis, vienetinis atvejis. Praėjusiais metais niekas nepanoro žengti tokio žingsnio, – pasakoja Stasys Guja.

UAB „Laidojimo paslaugų centras“ vienišų žmonių, neturinčių giminių ar artimųjų, galinčių juos palaidoti, ir mirusių žmonių, kuriuos atsisako laidoti giminės ar artimieji, palaikų kremavimu ir laidojimu bei nenustatytos tapatybės asmenų laidojimu rūpinasi nuo 2021 m. kovo mėn., laimėjęs Laidojimo ir susijusių paslaugų pirkimo atvirąjį konkursą, kurį skelbė Vilniaus miesto savivaldybė. Iš viso nuo 2021 m. kovo mėnesio „Laidojimo paslaugų centras“ jau palaidojo 213 vienišų ir 8 neatpažintus asmenis.

Visi, kurie tiksliai nežinote, ar Jūsų vienišas artimasis, draugas, kaimynas buvo palaidotas – galite kreiptis telefonu + 370 614 04 608 (dirbame visą parą).

Taip pat nuoširdžiai kviečiame visus geros valios žmones 2023 m. spalio 27 d., penktadienį,  10 val. atvykti į Karveliškių kapines, kur ant minėtų kapaviečių (112 ir 22c kvartalai) uždegsime žvakučių, kartu su kunigu RIČARDU DOVEIKA, Vilniaus Šv. Juozapo parapijos klebonu, pasimelsime. Norinčiųjų lauksime prie Karveliškių kapinių pagrindinių vartų 9.45 val. ir palydėsime.

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių