Vilniuje pasirodys specialus automobilis – gaudys pažeidėjus, tikrins tūkstančius 

 Vilniuje pasirodys specialus automobilis – gaudys pažeidėjus, tikrins tūkstančius 

Vilniuje vis aktyviau kovojama su KET pažeidėjais. Jau nuo pirmadienio (gruodžio 11 d.) pradeda važinėti automobilis, kuris skenuos kitų transporto priemonių valstybinius numerius ir fiksuos pažeidimus. Apie tai Vilniaus miesto savivaldybė pirmadienio rytą žada pristatyti žurnalistams.

„Vilnius Europoje garsėja kaip inovatyviems sprendimams atviras miestas, todėl automatinė automobilių stovėjimo kontrolė būtų dar viena efektyvi ir moderni priemonė, kuria sostinė galėtų didžiuotis, o taip pat būtų pirmoji ir Baltijos šalyse. Apskaičiuota, kad per vieną dieną e.kontrolės sistemos automobilis gali nuskaityti 8000 valstybinių numerių, tuo tarpu dabar tokiam darbui atlikti reikia 16 kontrolierių“, – dar 2022 metų pavasarį kalbėjo Lina Juknevičienė, SĮ „Susisiekimo paslaugos“ (JUDU) klientų patirties vadovė.

E. kontrolei pritaikytas automobilis yra aprūpintas visa reikalinga technika, kuri ne tik nuskaito automobilių valstybinius numerius ir patikrina, ar yra atliktas rinkliavos apmokėjimas, bet ir suformuoja pranešimus apie pažeidimą.

Kontrolės maršrutas gali būti parenkamas tiek automatiškai, tiek rankiniu būdu paties dirbančio kontrolieriaus. Automobilis kartu su visu srautu važiuos miesto gatvėmis ir nuskaitys valstybinius numerius. Važiuojant tuo pačiu maršrutu, automobiliai bus nuskaitomi du kartus. Tai leis išvengti automobilių, kurie bus sustoję trumpam, įlaipinti ar išlaipinti keleivių, iškrauti prekių.

Pagal Lrytas.lt


Naujienos iš interneto

2 Komentarai

  • gali būti, bet apie tokią “inovaciją” ir kaip ji apgaudinėjama, esu matęs reportažą iš maskvos, prie 10+ metų

    čia jei kalbant apie “inovacijas”

  • Gal pagaliau čiurku Bolte sumažės)))

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių