Adventinio kelio šviesa Krokialaukio bibliotekoje (foto)

 Adventinio kelio šviesa Krokialaukio bibliotekoje (foto)

Pirmąją Advento dieną  susirinkome pinti tradicinį advento vainiką – tęsti mūsų senolių tradicijas. Labai smagu buvo matyti taip gausiai susirinkusias šeimas – tai žinojimas, kad papročiai, tradicijos perduodamos iš kartos į kartą ir ,aišku, labai svarbu šeimos buvimas kartu.

    Advento vainikas. Tai horizontalus visžalio augalo – eglės ar pušies – šakų vainikas, į kurį būna įstatomos keturios žvakės. Pirmąjį advento sekmadienį uždegama viena žvakė, antrąjį sekmadienį – dvi, trečiąjį sekmadienį – trys, o paskutinį sekmadienį prieš Kalėdas jau dega visos keturios žvakės. Vainikas jau tapo beveik neatsiejama advento laikotarpio dalimi. Advento vainiko tradicija Lietuvoje išpopuliarėjo po 1990 m. ir į mūsų šalį atėjo iš Vakarų Europos, kaip vokiškosios kultūros dalis. Spėjama, kad evangelikų pastorius Johanas Hinrichas Vichernas 1839 m. nupynė pirmą advento vainiką. Tai padaryti jį paskatino vaikai, nuolat klausinėjantys, kada ateis šv. Kalėdos. Keturios vainike esančios žvakės, uždegamos kiekvieną sekmadienį, turėjo vaikams padėti, skaičiuojant iki šv. Kalėdų likusias dienas.

Kiekviena šeima pasigamino savo Adventinį vainiką, kurį su gražiausiais linkėjimais išsinešė namo, kad galėtų uždegti žvakes ir savo namus pripildytų šviesos, šilumos ir laukimo…

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Krokialaukio filialo vyresn. bibliotekininkė
Jolita Vaičiulienė


Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių