Alytaus rajono savivaldybės tarybos narė šeimos gydytoja Jūratė Overaitytė-Jakubavičienė: „Kad ir kokias pareigas beužimtum, svarbiausia išlikti žmogumi, o ne žvaigžde“

 Alytaus rajono savivaldybės tarybos narė šeimos gydytoja Jūratė Overaitytė-Jakubavičienė: „Kad ir kokias pareigas beužimtum, svarbiausia išlikti žmogumi, o ne žvaigžde“

Jau septynis mėnesius Alytaus rajono savivaldybės tarybos narė, gydytoja Jūratė Overaitytė-Jakubaviečienė dirba privačiose klinikose „inMedica“ Alytuje ir UAB „Disolis“ Dauguose.  Baigusi Lietuvos sveikatos mokslų universitetą, turinti tris aukštojo mokslo  diplomus ir visus užbaigusi su pagyrimu „labai gerai“, 24-erius metus buvo paskyrusi Simno krašto žmonėms, dirbo Alytaus rajono Pirminės sveikatos priežiūros centro Simno ambulatorijoje, šeimos gydytoja ir ambulatorijos vedėja. Penkta kadencija, nuo 2007 m., yra renkama į Alytaus rajono savivaldybės tarybą. Per 2023-2024 metus ji nepraleido  nė vieno savivaldybės tarybos ir Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto posėdžio.

„Jeigu atvirai, tai niekada negalvojau palikti Simno, nes viskas čia buvo pažįstama, artima širdžiai. Vis tik Simno žmonėms atiduota 24 metai nuoširdaus darbo“, – sako Jūratė. Ji pripažįsta, kad dirbti Simne paskutinius pusę metų buvo labai sunku.  „Likau viena šeimos gydytoja Simno ambulatorijoje, tad tekdavo kasdien priimti apie 60 pacientų. Nors darbas ne fizinis, bet fiziškai ir emociškai jausdavausi išsekusi“, – tęsė medikė. Tuo metu Alytaus rajono pirminės sveikatos priežiūros centras į šeimos gydytojos prašymą padėti palengvinti darbo krūvį nereagavo. Nors jai išėjus, netrukus iš karto dibti atvyko dvi šeimos gydytojos.

Simną, ypač jo pacientus palikti  J. Overaitytei-Jakubavičienei buvo sunku, bet privačios klinikos ją priėmė išskėstomis rankomis. Visgi pradžioje ne vienas kraipęs galvą, kas gi čia paskui išvykusią gydytoją taip toli lėks į Alytų, netrukus nuomonę turėjo pakeisti. Daugelis Simno pacientų pripratusių atvykti pas gydytoją kada tik reikia ir tokių paslaugų po kardinalių pasikeitimų jau nesulaukus, ilgai nelaukę, persirašė pas ją. Pasirodo atstumas patekimui pas gydytoją – ne problema. Tokių išvykusių iš Simno paskui savo gydytoją labai, labai daug!

Paskutinė darbo diena Simno ambulatorijoje. Atsisveikinimas su simniškiais

Jūratė sako, kad darbas miesto privačioje klinikoje kitoks. Pirmiausia čia vyrauja nuoširdesnis bendravimas su kolegomis ir vadovais, kuris automatiškai perduodamas ir pacientams. Gydytoja J. Overaitytė-Jakubavičienė, sukaupusi ilgametę patirtį Alytaus rajono savivaldybės tarybos Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komitete, visada rūpinasi, kad žmogus gautų visokeriopą tiek pagalbą, paramą medicinos priežiūros įstaigose, kurias finansuoja ligonių kasos, tiek seniūnijose ar savivaldybėje.  

Pasak Jūratės, darbas privačioje ir valstybinėje sveikatos priežiūros įstaigoje labai skiriasi. „Privačioje klinikoje daugiau dėmesio skiriama žmogui, jo sveikatos problemoms, mažiau registracinių reikalų, o valstybinėje įstaigoje atvirkščiai – daugiau laiko sugaištama  registratūros eilėse nei skiriama pacientui“, – sako J. Overaitytė-Jakubavičienė. Ji teigia jaučianti, kad privačiame sveikatos sektoriuje gydytojas labiau vertinamas, jį vadovas palaiko, skatina. „Ir įranga privačiame sektoriuje dažnai modernesnė. Privačioje klinikoje leidžiama dirbti daugiau valandų pvz. per nuotolį iš namų prisijungus, prie sistemos galiu rašyti elektroninius siuntimus, receptus, nes gydytojo kabinete aš daugiau dėmesio skiriu žmogui, jo sveikatos problemoms, apžiūrai, analizei, o grįžusi namo, sėdu prie siuntimų rašymo“, – tęsia gydytoja.

Ji atvira, buvo atvejis kuomet penktadienio (vasario 16-iosios) vidurnaktį teko ir mirties liudijimą išrašyti, nes artimiesiems tuo metu jis buvo labai reikalingas.

„Tačiau kaimiškos teritorijos neapleidau“- juokaudama sako J. Overaitytė Jakubavičienė. – 24 metų darbo stažo nenutraukiau, Simną iškeičiau į Daugus! Prieš beveik 20 metų mano kartu su šeimos gydytoja Ramune Gaisriene kurta klinika UAB „Disolis“ susigrąžino atgal. Jei įstaigos kūrimosi pradžioje aš buvau kaip bendrasavininkė, tai dabar čia esu ligonių nuodėmklausė ir sveikatos link korektorė, mokytoja. Čia – mano patys nuoširdžiausi ir aktyviausi pacientai. Kaip smagu, kad daugelis sutiktų žmonių  prieš tai sutiktų renginiuose ir šventėse, dabar – mano pacientai. Ypač džiaugiuosi vis dažniau gydytojos kabineto durų slenkstį peržengiančiais kaimo senoliais, mūsų išminčiais, su kuriais visada yra apie ką pakalbėti. “

Paklausta apie bendradarbiavimą su dabartine valdžia ji atsidūsta, bet rankų nenuleidžia – dėl žmonių.  Iš dabartinės valdžios pasigenda ūkiškumo ypač kalbant apie Simno vasaros Jonų estradą. Joje vyksta tik vienas renginys metuose – Joninės. Pasak gydytojos, ši estrada yra puiki vieta nedideliems renginiams ir jaukiems vasaros vakarams! Medikė apgailestauja, kad dabartinė valdžia labai biurokratiškai pažiūrėjo į jos ir vyro bei kolegos tarybos nario Danieliaus Jakubavičiaus norėtą organizuoti „Gandrų išlydėtuvių“ šventę ir tam, po surengtos puikios (nelegalios) Oninių šventės nedavė leidimo. „Juk šventė nedidelė ir dar plius lauke, tad dažniausiai turėtų būt derinama prie oro sąlygų, o ne su savivaldybės tarnautojais. Kaip prieš mėnesį suderinus leidimą kartu numatyti ir idealų orą? Juk čia ne koks manifestas, paprasčiausias žmonių kultūrinis pasibuvimas, finansuojamas savo minimaliausiomis lėšomis“, – įsitikinusi pašnekovė. J. Overaitytė-Jakubavičienė atvirai sako, kad dabartinė valdžia jaučia begalinį pyktį konservatoriams! Juk visiems vietos po saule užteks! Žmogiškumas ir geranoriškumas yra teisingos politikos kryptys, kad ir kokiai partijai bepriklausytų žmogus. Politinės pareigos – laikinos, o minėtos vertybės yra amžinos, giliai įsirėžiančios žmonių atmintyje. Jūratė sako, kad sulaukianti daug palaikymo žodžių, o tai motyvuoja kaip tarybos narę.  „Kad ir kokias pareigas beužimtum, svarbiausia išlikti žmogumi, o ne trumpam blykstelėjusia žvaigžde, – mano gydytoja.

Kartu su vyru ji  dažnai dalyvauja Alytaus rajono renginiuose,  taip pat aktyviai bendrauja su vietos žmonėmis, todėl Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komitete(beje šiame komitete – ji viena medikė), savivaldybės taryboje kelia aktualius klausimus. Ji ragina vietos valdžią nepamiršti mažas pajamas gaunančių darbuotojų: bibliotekininkų, kultūros darbuotojų, ugniagesių-gelbėtojų.  „Jie irgi yra žmonės, savo darbą dirba su meile ir atsidavimu, o apmokami mažiausai. Naujoji valdžia stengiasi viską investuoti į kelių infrastruktūrą, kur labai matoma, bet nesutiko finansuoti Alytaus Regiono atliekų tvarkymo centro dalies patirtų išlaidų – jas tiesiog permetė rajono žmonėms. Mokestis už komunalinių atliekų surinkimą labai pabrango.  Vadovų šypsenos čia nepadės“, – atvirai rėžia drąsi tarybos narė.

Ji dalyvauja ir finansiškai remia Simno specialiosios mokyklos renginius. Gydytoja sako, kad  šios mokyklos vaikai ją vardu vadina, visada apsikabina. Tokia užsimezgusi graži draugystė išlieka visam gyvenimui.

„Manau, kad kiekviena praleista valanda su žmonėmis skirtinguose rajono kampeliuose nuo Raitininkų iki Butrimonių, ir nuo Simno iki Daugų, suteikė man begalę žinių ir supratimo, kaip gyvena rajono žmonės, ko jiems labiausiai reikia šiandien ir ateity“, – linkėjimus kiekvienam siunčianti, sako gydytoja Jūratė Overaitytė-Jakubavičienė.

Juozo Muzikevičiaus titulinė nuotrauka

Naujienos iš interneto

1 Komentaras

  • Smagu kai vyras rašo straipsnius apie savo žmoną.Bet miela ponia,juk jūs esate ir buvote taryboje, bet didelių darbų nesimatė ir nesimato .Pats “didžiausias darbas tai čekiško skandalas.Kam dabar peikti naują rajono valdžią,kad daro ne taip,kaip jums norėtųsi?Gi pribuvot,pridirbo ir užsidirbot….dabar pailsėkite .

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių