Alytaus senjorų naktišokiai 2023 05 29 (video+foto)

Pirmadienio popietė. Senjorų poros, grojant gyvai muzikai, valso žingsniu sukasi miesto sode. Moterys ir vyrai pasipuošę, šypsosi. Kai kurie  šokėjai stovi toliau, dairosi. Kol kas jie nedrįsta pasileisti valso žingsniu.

Šokiai po atviru dangumi Alytuje jau atidaryti! Ir juos geriausiai atspindi dainos žodžiai: „Šoki ir dainuok smagiau, liūdesį nuvyk į šalį“.

„Labai smagu šokti gryname ore. Ilgai  to laukėme. Gerai buvo ir Medvilnės rūmuose, bet čia gamtoje super! Geras oras, paukščiai čiulba, žaluma aplinkui. Daug draugų, pažįstamų,“- kalbėjo šokėja, kuri tikino ateitų į šokius net jeigu ir negalėtų šokti: „Stovėčiau prie pušies ir žiūrėčiau, kaip kiti šoka“.

Pirmųjų šokių lauke nepraleido ir kiečiausias šokėjas Vitas Bencevičius.  Ar jam neskauda kojų? O gal šokti jau nusibodo? „Jeigu nesigirčiau sakyčiau, kad labai gerai, bet sakysiu gerai“, – šypsodamas sako Vitas ir priduria, kad Alytaus meras šokius galėtų dažniau organizuoti – ne kas antrą, o kiekvieną pirmadienį! „Mums šokiai, kaip koks vaistinės filialas“, – energingai tęsia pašnekovas. O dainos šokių aikštelėje mainėsi, kaip lietuviški orai, privesdamos poras suktis tai greitesniu, tai lėtesniu žingsniu. Šokių aikštelė ūžė kaip bitės avilyje. Balsingas muzikantas Dainius Juozapavičius dovanojo skambias dainas, vis paragindamas šokėjus suktis muzikos ritmu.

„Pašokau, sušilau. Šokiai – man jaunystė. Negi pažiūrėjęs į mane pasakysi, kiek man metų“, – netikėjai manęs paklausė garbaus amžiaus senjorė. Ir ji teisi. Susilaikiau, juk moterų amžius nenuspėjamas, nedrįsau prašauti pro šalį.

„Šokiai – nuostabus jausmas, gera nuotaika, jėgų atgavimas. Sočiai merginų ir vaikinų“, – džiaugėsi kita pašnekovė.  Dar kita senjorė sakė, kad į šokius ją atgynė vienatvė. Tad šokiai jai – galimybė pasižmonėti, išeiti, pabendrauti.

Matant šokėjus smagiai besisukančius melodijos ritmu, atrodo, kad jiems neskauda nei kojų, nei nugarų. Užplūdus pozityvioms emocijoms, visi negalavimai išgaruoja ir trumpam aplanko laimė… To ir linkime Alytaus senjorams – kuo daugiau laimės akimirkų, juk darbai nudirbti, vaikai užauginti. Dabar jūsų laikas!

Danielius Jakubavičius

Naujienos iš interneto

Daugiau straipsnių