Audiovizualinė paroda Alytuje „Baltųjų sūrių naktis“ atidaryta – tai faktas!

 Audiovizualinė paroda Alytuje „Baltųjų sūrių naktis“ atidaryta – tai faktas!

„Ar tikrai buvo tokia „Baltųjų sūrių naktis“?

Buvo, kaipgi! Dar yra, kaip sakoma, gyvų liudininkų…“

Ir tikrai – „Baltųjų sūrių naktis“ įvyko! Į kiek kitokio formato nei įprasta parodos atidarymą susirinkę žmonės buvo maloniai nustebinti teatralizuoto priėmimo jau lauke, prie Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos durų. Ten Alytaus teatro aktoriai, įsikūniję į charizmatiškus personažus – mokytojus Viselgutę ir Saladžių išradingai „paveikslavosi“ prie „Baltųjų sūrių nakties“ lauko ekspozicijos stendo, o lankytojai, kad galėtų patekti į vidų turėjo įsigyti bilietą – dailų, kmynais kvepiantį, sūrį. Jei čia gavo po mažytį sūriuką, tai užėję į salę galėjo išvysti milžiniškais baltais sūriais išpuoštą erdvę, papildančią parodos vidaus ekspozicijos tematiką.

Susidomėję alytiškiai klausėsi stilizuotų personažų dialogo, kuriame bendrų sąlyčio taškų ieškojo faktai ir interpretacijos. Kad montažuose „nugulė“ fotografijos iš Alytaus miesto foto metraštininko Vytauto Stanionio (1917–1966) archyvų, atspindinčios rinkinyje „Baltųjų sūrių naktis“ aprašytą laikmetį – faktas, o štai nuotraukoms parinkti tekstai iš fenomenalaus prozininko Jurgio Kunčino kūrybos – jau parodos sumanytojos Agnės Grigaliūnės interpretacijos. Jos parinktos taip taikliai, kad nejučia imi ir įsikūniji į to meto nūdienos aktualijas.

Audiovizualinė paroda „Baltųjų sūrių naktis“ bibliotekoje viešės iki spalio mėnesio pradžios. Kviečiame apsilankyti ir su savimi (jei leidžia galimybės) turėti ausines bei išmanųjį įrenginį, kuriuo, skanuodami QR kodus, galėsite pasiekti garso įrašus. Kiek vėliau ši paroda bus eksponuojama ir internete, taip suteikiant galimybę lankytojams bet kuriuo patogiu metu pamatyti ekspoziciją virtualioje erdvėje!

Jau tuoj tuoj, rugsėjo 16 d. 12 val., prie Mažosios Dailidės ežerėlio vyks interaktyvi meninė akcija rašytojui Jurgiui Kunčinui atminti „Aitvaras viršum Alytaus“. Kviečiame į kūrybines aitvarų gaminimo dirbtuves su menininku Mariumi Abramavičiumi-Neboisia bei literatūrinių tekstų skaitymus gamtos apsuptyje. Ateikite į jaukų pasibuvimą!

Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos inf.

Ilonos Krupavičienės nuotr.

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių