Druskininkuose atidengti atminimo suoleliai iškilioms asmenybėms (foto)

 Druskininkuose atidengti atminimo suoleliai iškilioms asmenybėms (foto)

Šią savaitę 230-ąjį jubiliejų švenčiančiuose Druskininkuose atidengti skulptoriaus R. Inčirausko sukurti atminimo suoleliai Druskininkams nusipelniusiems žmonėms: M. K. Čiurlioniui, K. Dineikai, Ž. Lipšicui ir I. Fonbergui.

„Ačiū Druskininkų gidams, kurie išsakė atminimo suolelių idėją ir bendruomenei bei verslui, kurie šią idėją palaikė.  Šie suoleliai – tai atminimo ir pagarbos ženklas kurortą garsinusiems asmenims. Suoleliams vietas parinkome neatsitiktinai – jos susijusios su kiekviena asmenybe, jos gyvenimu ir darbais“, – sakė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

Druskininkų savivaldybės iniciatyva praeitą pavasarį buvo kviečiama įamžinti Druskininkams nusipelniusių žmonių atminimą. Šis siūlymas sulaukė palaikymo ir iš bendruomenės, ir iš verslo.

Po diskusijų su aktyviais bendruomenės nariais, buvo priimtas sprendimas Druskininkuose įrengti mažosios architektūros elementus – suolelius – kurie įprasmintų žymių druskininkiečių atminimą. Keturis jų įrengė Druskininkų savivaldybė, dar du – A. Dambrausko ir 1863 metų sukilimui – įrengs asociacija „Druskininkų klubas“  bei A. Dambrausko atminties įamžinimo paramos ir labdaros fondas.

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis – patį ryškiausią pėdsaką Lietuvos kultūroje palikęs kompozitorius ir dailininkas,  unikalus kūrėjas Europos meno istorijoje. Prisėsti ant jo atminimo suolelio nuo šiol galėsite Druskonio ežero pakrantėje, kur M. K. Čiurlionis gyveno ir kūrė.

Ignacijus Fonbergas – Vilniaus universiteto profesorius, chemikas, ištyręs Druskininkų mineralinį vandenį. 1830 m. jis atliko Druskininkų mineralinių vandenų tyrimus. Būtent I. Fonbergo atlikti Druskininkų šaltinių mineralinio vandens cheminės sudėties tyrimai buvo didelis postūmis plėtoti Druskininkuose kurortinį gydymą.  I.Fonbergo iniciatyva buvo parengtas ir Druskininkų gydyklos projektas.  Atminimo suolelis jam pastatytas Druskininkų gydyklų parke, netoliese mineralinio vandens biuvetės.

Žakas Lipšicas  – Druskininkuose gimęs žydų kilmės skulptorius, žymus kubizmo atstovas, gyvenęs ir kūręs Prancūzijoje, JAV, Izraelyje ir Italijoje. Atminimo suolelis Ž. Lipšicui pastatytas šalia Druskininkų Šv. Jokūbo gatvėje esančio jo vardo žydų muziejaus.

Karolis Dineika – gydomosios kūno kultūros specialistas, dėstytojas, mokslininkas, pirmųjų krepšinio taisyklių kūrėjas. K. Dineika Druskininkuose praleido beveik 3 dešimtmečius , čia jis atkūrė ir išpuoselėjo Gydomosios fizinės kultūros ir klimato terapijos parką, dabar jo garbei ir atminimui vadinamą K. Dineikos sveikatingumo parku, sukūrė unikalius gydymo metodus, ypač daug dėmesio skyrė gydomosioms procedūroms, paremtoms gamtiniais veiksniais: oru, saule, vandeniu, taip pat gydymo ir sveikatinimo tikslais kūrybingai taikė mankštą, taisyklingo kvėpavimo pratimus, psichofizinę treniruotę.  Atminimo suolelis K. Dineikai įrengtas jo vardo parke.

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių