Džiazas kviečia į vasariškus muzikinius susitikimus

 Džiazas kviečia į vasariškus muzikinius susitikimus

Alytaus miesto sode visą vasarą nenuilstamai skambės muzika. Po karantino užgimęs Alytaus džiazo festivalis šios muzikos mylėtojus trečią kartą pakvies į koncertus, skambėsiančius Alytaus miesto sode. Tačiau tikrai laukiami ne tik šios muzikos gerbėjai. Kviečiame užsukti visus, norinčius pasinerti į kokybiškos muzikos garsus, skambančius po atviru dangumi. Lietuvoje galime džiaugtis ganėtinai trumpa vasara, tad šį laiką tikrai verta išnaudoti mėgaujantis renginiais gamtos apsuptyje. Trečiasis Alytaus džiazo festivalis skambės liepos–rugpjūčio mėnesiais, jo programoje išgirsime tris nemokamus koncertus.  


Šių metų festivalį liepos 27-ąją pradėsime jaukiai, gražiai, šiltai, nuoširdžiai su modernaus ir tradicinio džiazo skoniais, kuriuos sukurs Folk Tales. Tai jau trečias Andrejaus Polevikovo ir Girmantės bendras kūrybinis projektas per penkerius metus. Muzikinė draugystė, prasidėjusi lietuvių liaudies dainų aranžuotėmis, palaipsniui augo, skleidėsi ir įgavo naujų spalvų. Šįkart atlikėjai kviečia atrasti ne tik lietuvių, bet ir kitų tautų liaudies muzikos skambesį. 


Vakaro programoje greta nuo lopšio pažįstamų melodijų galėsime išgirsti ir ukrainiečių, baltarusių, danų liaudies dainų aranžuočių. Džiazo sąskambiai čia susipins su folkloro melodijomis, atskleis jų gylį ir priartins klausytoją prie spalvingo etnomuzikos pasaulio.


Greta Andrejaus ir Girmantės muzikinėje Folk Tales kelionėje – ypatingi muzikantai: kontrabosininkas Denisas Murašovas, būgnininkas Augustas Baronas ir trimito bei fliugelhorno virtuozas Mindaugas Vadoklis. Atlikėjai jau daug metų ryškiai šviečia Lietuvos džiazo muzikos padangėje, pasižymi profesionalumu, išskirtiniu muzikinių sumanymų pojūčiu, tikslumu ir kūrybiškumu. Liepos 27-ąją Alytaus miesto sode Jūsų laukia interaktyvus koncertas, kurio metu turėsime galimybę prisijungti dainuodami, atitardami sutartinėse ir taip tapti išskirtinės patirties dalimi. 


Antrajame Alytaus džiazo festivalio koncerte pasirodys The Schwings Band, kviečianti pasimėgauti kontrastinga kaip ir lietuviški metų laikai muzika, galinčia skambėti vasariškai karštai, rudeniškai melancholiškai, žiemiškai liūdnai ir pavasariškai džiaugsmingai. The Schwings Band grupė, kurią Alytuje džiazo festivalyje išgirsime rugpjūčio 10-ąją, yra vintažinio džiazo, svingo bei New Orleans (Naujojo Orleano) džiazo ansamblis. 2011 m. Vilniuje grupę subūrė Lietuvos žinomas džiazo muzikantas, multiinstrumentalistas Remigijus Rančys. Ansamblis greitai tapo populiarus vietinėse Lietuvos džiazo festivalių, klubų bei džiazo šokėjų scenose. Nuo 2013 m. The Schwings band pradėjo tarptautinę koncertinę veiklą. Per pastaruosius metus grupė koncertavo Jungtinėje Karalystėje, Šveicarijoje, Danijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Graikijoje, Lenkijoje, Estijoje, Suomijoje bei Švedijoje.


Festivalio uždarymo koncerte rugpjūčio 29-ąją išgirsime Agnės Pasaravičienės kvartetą. Agnė – jaunosios kartos pianistė ir kompozitorė, gyvenanti tarp Danijos ir Lietuvos. Su savo vardo kvartetu pianistė atlieka originalios kūrybos muziką, kurioje pinasi klasikinės, džiazo ir popmuzikos įtakos. Agnės kūriniuose gausu žaismingų muzikinių erdvių, kurias užpildo išraiškingos kvarteto muzikantų improvizacijos. O patys kūriniai – tai istorijos, patyrimai bei pajutimai iš kasdienio gyvenimo, kurie kviečia klausytojus paklaidžioti asmeninių prisiminimų takais. Dabartinė Agnės Pasaravičienės kvarteto muzikantų sudėtis drauge aktyviai koncertuoja nuo 2020 metų: pianinas, kompozicija – Agnė Pasaravičienė, saksofonas – Tadas Pasaravičius, kontrabosas – Janas Sedlakas (Čekija), mušamieji – Yannickas Ballmannas (Belgija). Nuo to laiko kvartetas savo programą pristatė skirtinguose Lietuvos miestuose su projektu „Džiazo Karavanas 2021“ bei prestižiniuose Danijos džiazo muzikos festivaliuose kaip „Aarhus Jazz Festival 2021“, „Supernova Jazz Blast 2021“ bei „VinterJazz 2022“.


Visi Alytaus džiazo festivalio programos koncertai nemokami. Susitinkame festivalyje! Laukia išskirtiniai, jaukūs, kokybiškos muzikos užlieti vasaros vakarai.
Liepos 27 d. 19 val. 
Alytaus miesto sode

FOLK TALES
Girmantė – vokalas
Andrej Polevikov – klavišiniai
Mindaugas Vadoklis – trimitas / fliugelhornas
Denis Murašov – bosas / kontrabosas
Augustas Baronas – būgnai

Rugpjūčio 10 d. 19 val.
Alytaus miesto sodas

THE SCHWINGS BAND
 
Rugpjūčio 29 d. 19 val.
Alytaus miesto sodas

AGNĖS PASARAVIČIENĖS KVARTETAS 
Agnė Pasaravičienė – pianinas, kompozicija
Tadas Pasaravičius – saksofonas
Jan Sedlák (Čekija) – kontrabosas
Yannick Ballmann (Belgija) – mušamieji

Organizatoriai:
Alytaus kultūros centras
Alytaus miesto savivaldybė

Festivalį iš dalies finansuoja 
Lietuvos kultūros taryba

* Renginyje bus fotografuojama ir (ar) filmuojama, todėl informuojame, kad Jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ir (ar) vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ir (ar) vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ir (ar) žiniasklaidos priemonėse.

AKC informacija

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių