Kokį automobilio starterį geriausiai pasirinkti?

 Kokį automobilio starterį geriausiai pasirinkti?

Tinkamas automobilio starterio pasirinkimas ir įsigijimas nėra paprasta užduotis. Šiuo atveju labai svarbu atkreipti ypatingą dėmesį į kelis pagrindinius dalykus, kurie lemia, ar komponentas tiks mūsų automobiliui. Priešingai, nei manote, kiekvienas automobilių gamintojas savo varikliams naudojo daugybę skirtingų starterių, todėl išsirinkti dar sunkiau.

Automobilio starteris – kas tai?

Starterio variklis yra vienas iš pagrindinių mūsų pavaros agregato komponentų. Be jo negalėtume užvesti variklio rakteliu arba mygtuku prietaisų skydelyje, o būtume priversti variklį sukti rankiniu būdu, kaip buvo įprasta senais laikais. Automobilio starterį sudaro poliai, rotoriai, komutatoriai ir šepetėliai. Tai ne kas kita, kaip nedidelis elektros variklis, leidžiantis mums užvesti automobilio pavaros agregatą. Starteris yra labai patogus vairuotojui, tačiau kai jis sugenda, tai tampa didele problema.

Kur įsigyti automobilio starterį?

Šiais laikais labai lengva įsigyti įvairių tipų automobilių užvedimo įrenginių. Daugybės stacionarių ar internetinių parduotuvių, siūlančių platų automobilių atsarginių dalių asortimentą, laikais pats pirkimas nėra didelė problema. Įvairūs starteriai ir daugiau informacijos apie juos: jubana.lt.

Vienintelė problema, kuri gali iškilti renkantis starterį mūsų automobiliui, yra tinkamas jo parametrų parinkimas. Priešingai nei atrodo, tai nėra taip paprasta, ypač pakaitalų atveju.

Svarbiausios techninės starterio charakteristikos

Starteris turi būti tinkamai suderintas su mūsų variklio ir transporto priemonės elektros sistemos poreikiais. Be šių dviejų pagrindinių sąlygų jis neatliks savo funkcijos. Čia svarbūs yra starterio parametrai. Pagrindiniai yra šie: jo įrengimo būdas ir generuojama galia. Renkantis starterį būtina žinoti pagrindinius transporto priemonės duomenis, tokius kaip: markė, modelis, variklio darbinis tūris ir metai. Kalbant apie starterio parametrus, verta vadovautis informacija, pateikta vardinėje plokštelėje. Ten rasite visą svarbiausią ir tiksliausią informaciją apie jo galią ir daugelį kitų parametrų.

Kada reikėtų keisti starterį?

Starteris yra komponentas, kuris eksploatuojant mūsų automobilį, ypač važiuojant tipiniu miesto režimu, gana stipriai dėvisi. Dažnas starterio naudojimas gali sukelti daugybę jo pažeidimų, kurie gali pasireikšti įvairiais būdais. Dažniausiai pasitaikantys yra keistas garsas užvedant variklį, lėtas “sukimasis” užvedant automobilį, nepaisant tinkamos mūsų akumuliatoriaus būklės, taip pat jei starteris neužsiveda pasukus raktelį.

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių