Kokios yra žinomos priešgaisrinės saugos sistemos

 Kokios yra žinomos priešgaisrinės saugos sistemos

Tiek versle, tiek visuomeniniuose objektuose, tiek namų ūkyje yra naudojamos įvairios priešgaisrinės saugos sistemos. Jos padeda užbėgti galimai nelaimei už akių, gal apsaugoti nuo baisios katastrofos.

Kas sudaro priešgaisrines sistemas ir kaip jos veikia?

Priešgaisrinės sistemos susideda iš įrenginių, kurie padeda aptikti galimo gaisro pėdsakus ir po to specialiais signalais apie tai perspėja saugomo objekto šeimininką. Gaisro signalizacija iš karto reaguoja tada, kai saugomoje patalpoje staigiai pakyla oro temperatūra arba dūmų tirštumas viršija leistiną normą. Perspėjimas apie pavojų paskleidžiamas ne tik garsiniu signalu, bet ir kitokiais šiuolaikinio elektroninio susisiekimo būdais.

Kokios yra priešgaisrinių apsaugos sistemų rūšys ir kada kurią iš jų yra naudingiau rinktis?

Priešgaisrinės apsaugos sistemos yra dviejų rūšių – laidinė ar belaidė. Laidinė sistema vartotojui garantuoja veikimą visu šimtu procentų. Nepatogumas tik vienas – jos įrengimui reikia išvedžioti laidus.

Todėl ją naudingiausia pasirinkti tada, kai imatės naujų statybų arba senų pastatų renovacijos, nes tada kartu su elektros instaliacijos įvedimo darbais galima įrengti ir laidinės priešgaisrinės apsaugos sistemą. O jeigu pastatai jau seniai pastatyti ar renovuoti, tada galima juose įrengti ir belaidę priešgaisrinę sistemą.

Dar priešgaisrinės apsaugos sistemos yra skirstomos į adresines, konvekcines ir autonomines. Pirmosios gaisro židinį nustato daviklio tikslumu, jas dažniausiai renkasi verslo objektai. Konvekcinės gaisro vietą nustato pagal zoną, todėl jos tinka nuosaviems gyvenamiems namams.

 Tuo tarpu autonominė sistema, kuriai priskirti autonominiai dūmų detektoriai, yra pritaikyta veikti ir nepriklausomai nuo apsaugos sistemos, todėl tinka pastatuose, kuriuose nėra iki galo įrengtos priešgaisrinės sistemos.

Kada reikia priešgaisrinę apsaugos sistemą jungti prie bendros apsaugos signalizacijos?

Vieną bendrą apsaugos sistemą yra naudinga turėti individualiuose namuose, nes, kai suveiks priešgaisrinis daviklis, suveiks ir bendra signalizacija, namo šeimininkas gaus perspėjamą apie gaisrą SMS žinute.

Trūkumas tik toks, jog savininkas tiksliai nežinos, kurioje patalpų vietoje suveikė priešgaisrinis daviklis.  Tuo tarpu verslo objektams privaloma turėti įrengtas abi sistemas – ir apsaugos, ir priešgaisrinę, nes tada yra klientui yra pranešama ir tai, kuris daviklis konkrečiai suveikė.

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių