Gruodžio 9 d. Alytaus kultūros centre – šokio teatro „Aura” spektaklis „Kartotojai”. Kviečiame! (foto+video)

 Gruodžio 9 d. Alytaus kultūros centre – šokio teatro „Aura” spektaklis „Kartotojai”. Kviečiame! (foto+video)

Kauno šokio teatras | „Kartotojai”

Gruodžio mėn. 9 d. 18 val. Alytaus miesto kultūros centre – šokio teatro „Aura” spektaklis „Kartotojai”. Šis šiuolaikinio šokio spektaklis yra choreografo Emanuelio Gato (Prancūzija / Irzaelis) ir Kauno šokio teatro „Aura” šokėjų bendradarbiavimo rezultatas. Tai asmeninė vienuolikos asmenų, ieškančių ryšio, kelionė. Sudėtinga choreografinė struktūra ir kartu iki esminių elementų redukuotas šokis, kai šokėjai „varo” kūrinį ir atkuria jį kiekvieną kartą iš naujo, nagrinėdami atlikėjo, kaip scenos gyvo kūrėjo, vaidmenį.

„Tai žymiausias choreografas, su kuriuo „Aurai“ teko dirbti per visą ligšiolinę savo gyvavimo istoriją“, – džiaugiasi „Auros“ įkūrėja ir meno vadovė Birutė Letukaitė. E. Gato stiliui būdingas unikalus, asmeniškas požiūris į judesį, o šokio spektaklis jam – daugiasluoksnė, daugiaprasmė sistema. Šiuolaikinio meno kritikai choreografo darbus apibūdina kaip mistiškus, muzikalius, konceptualius. B. Letukaitė šį autorių lygina su orkestro dirigentu, vadovaujančiu savo partijas atliekantiems muzikantams – šokėjams, – tad visas kūrinys priklauso nuo jo komandų.

Video:


Kauno šokio teatras „Aura” – pirmasis šiuolaikinio šokio teatras Lietuvoje, savo istoriją skaičiuojantis nuo 1980 m. Birutės Letukaitės įkurtos modernaus šokio studijos. Nuo 1995 m. tai Kauno šokio teatras „Aura”. 2011 m. „Aura” tapo tarptautine šokio trupe, pristatančia spektaklius visuose žemynuose ir įvertinta daugybe apdovanojimų.

Emanuelis Gatas gimė Izraelyje ir pirmiausia šoko Liat Dror Nir Ben Gal trupėje, o 1994 m. pradėjo dirbti kaip nepriklausomas choreografas. Jo trupė „Emanuel Gat Dance” įsikūrusi Marselyje, Prancūzijoje. Choreografo karjeroje – partnerystė su Paryžiaus opera, Sidnėjaus šokio trupe, Marselio baletu ir kt. Dėl savo unikalaus ir asmeniško požiūrio į choreografiją ir šokio kūrimą Emanuelis Gat laikomas vienu iš pirmaujančių ir produktyviausių šiuo metu dirbančių Europos choreografų. Per pastaruosius 25 metus Emanuelio Gato darbai buvo pristatyti daugelyje svarbiausių pasaulio šokio scenų ir festivalių.

Bilietai: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/teatras/sokis/kauno-sokio-teatras-aura–kartotojai-409729/

Choreografija: Emanuelis Gatas
Šviesų dizainas: Emanuelis Gatas
Muzika: J.S. Bach „English Suites” (atlieka Glenno Gouldo) ir Emanuelio Gat
Šokėjai: Ester Bega, Heung Won Lee, Julija Strupaitė, Marine Fernandez, Pepe Jaimes, Susanna Maggio, Diego Alcalá, Jed Nagales, Dalila Tiraboschi, Nanaho Kugawa, Carolina Merlo
Kostiumai: Kristina Čyžiūtė Svirskienė
Premjera: 2023 rugsėjo 21 d.

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių