Lapkričio 24 d. Alytaus kultūros centre – Europos atliekų mažinimo savaitės renginys „Nesipakuok“

 Lapkričio 24 d. Alytaus kultūros centre – Europos atliekų mažinimo savaitės renginys „Nesipakuok“

Kasmet visos Europos šalys lapkritį mini Europos atliekų mažinimo savaitę. Šiemet šią iniciatyvą, kuria siekiama ugdyti visuomenės sąmoningumą tvaraus išteklių naudojimo ir atliekų tvarkymo klausimais, lapkričio 18-26 dienomis minėsime jau 15-ąjį kartą.

Pakuočių ir jų atliekų kiekiai nuolat auga, pastaraisiais metais tai vyksta ypač sparčiai. Tad ir šių metų Europos atliekų mažinimo savaitės kampanijos tema „Nesipakuok“ (angl. „Don‘t get wrapped up“), skirta skatinti pakuočių atliekų prevenciją ir daugiau jų naudoti pakartotinai, taip siekiant plėtoti žiedinę ekonomiką.

Alytuje Europos atliekų mažinimo savaitei paminėti skirtas renginys susitikti kultūros centre pakvies lapkričio 24 d. 12 val. Renginio programoje išgirsime dizainerės/nuomonės formuotojos Godapele kūrybinę paskaitą-diskusiją.  Stilistė papasakos praktinius patarimus, kaip išleisti mažiau, bet nenuleisti kokybės kartelės. Kaip išmokti rinktis tai, kas tinkama konkrečiam žmogui (jo figūrai, jo gyvenimo būdui, jo tikslų siekimui), ir pirkinius vėliau naudoti ilgiau. Kokie yra gudrūs būdai pritaikyti mados tendencijas sau, neperlenkiant lazdos ir paliekant kuo mažesnį pėdsaką gamtai. Stilistės viso darbo pagrindinė idėja – kad tvarumas nėra prievolė, o kaip tik, kokybiško gyvenimo įrankis ir koncentruotis reikėtų ne į patį tvarumą, o į praktišką jo pritaikymą savo kasdienybėje.

UAB „Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras“ kvies į pamoką be pažymių, bet su dovanomis Mažiau yra geriau“. Pamokoje bus pasakojama, kaip „nepersipirkti“ ir „nepersipakuoti“, o už teisingai atliktas užduotis prie lentos gausite dovanų – daugkartinį maišelį, pasiūtą pakartotinio naudojimo centre „TikoTiks“.

Bendradarbiaudami kartu su šio renginio rėmėju „SPARA“, pakviesime į marškinėlių dizaino kūrybines dirbtuves „Jei netiko – tiks dabar“, kurių metu defektų turintiems marškinėliams  suteiksime antrą galimybę. Taip pat renginio metu dalyvausime mainų iniciatyvoje „Tvarūs mainai“, tad visus renginio dalyvius kviečiame atsinešti retai dėvimą, gal jau atsibodusį, tačiau puikios būklės drabužį ir pasikeisti jį kitu. Jūsų dėmesio taip pat tikisi Alytaus Jurgio Kunčino bibliotekos iniciatyva ,,Skaitykla – lektūra iš palėpės. Iš rankų į rankas“. Kviesime drąsiai apžiūrėti atvirąją knygų lentyną, kurioje galėsite palikti savo jau perskaitytas knygas ir pasiimti naujas, dar Jums neatrastas.

Alytaus kultūros centro didžiojoje salėje 13 val. mažųjų lauks premjera – Alytaus lėlių teatro „Aitvaras“ edukacinis interaktyvus spektaklis visai šeimai „Peliuko Tvarkiaus atostogos“. Tvarkiaus ir kitų šio spektaklio personažų nuotykiai vaikams suprantama kalba papasakos apie neišnaudotas atliekų rūšiavimo galimybes.

Renginio metu Jūsų taip pat laukia muzikinis pasirodymas.


Visuomenės informavimo tikslu Alytaus kultūros centro (Pramonės g. 1B, Alytus, tel. +370 601 18524, el. p. komunikacija@alytuskc.lt)  organizuojamo renginio metu bus fotografuojama ir (arba) filmuojama. Dalyvaudami renginyje sutinkate, kad renginio metu padarytos nuotraukos ir (arba) vaizdo įrašai bus skelbiami viešai be papildomo Jūsų sutikimo įstaigą pristatančioje medžiagoje, puslapyje www.alytuskc.lt, socialiniuose tinkluose ir (ar) žiniasklaidos priemonėse. SVARBU. Jei nepageidaujate būti fotografuojami ir (arba) filmuojami arba nesutinkate su nuotraukų ir (arba) vaizdo medžiagos skelbimu, prašome apie tai informuoti renginio organizatorių arba fotografą. Išsamesnę informaciją apie fotografavimą ir (arba) filmavimą teikiame el. p. komunikacija@alytuskc.lt, mob. +370 601 18524.

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių