Negautas mokėjimo pranešimas neatleidžia nuo rinkliavos mokėjimo

 Negautas mokėjimo pranešimas neatleidžia nuo rinkliavos mokėjimo

Keli tūkstančiai išsiųstų vietinės rinkliavos mokėjimo pranešimų kasmet sugrįžta į Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrą. Ne išimtis ir šie metai.

„Daugiausia laiškų sugrįžta iš kaimiškų vietovių, sodų bendrijų. Laiškininkai nepalieka laiškų, jeigu prie namų nėra įrengta tvarkinga, rakinama pašto dėžutė su nurodytu savininko adresu ar įmonės pavadinimu. Tokiu atveju laiškas grąžinamas atgal į paštą, o iš ten, neatsiimtas, grįžta pas mus“, – sako Povilas Turčinavičius, Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro Rinkliavų administravimo padalinio vadovas.

Jis primena, kad negautas mokėjimo pranešimas neatleidžia nuo pareigos mokėti rinkliavą, o laiku jos nesumokėjus kaupiasi skola, skaičiuojami delspinigiai.

Kaip pastebi P. Turčinavičius, vis daugiau žmonių, negavusių mokėjimo pranešimų, patys kreipiasi į Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro administraciją. Dėl negauto mokėjimo pranešimo galima parašyti ir el. paštu info@alytausratc.lt, nurodant elektroninio pašto adresą, kuriuo reikia išsiųsti mokėjimo pranešimą. Rinkliavos mokėtojams, kuriems pranešimai išsiunčiami elektroniniu paštu, spausdinti pranešimai nesiunčiami.

Pasiimti mokėjimo pranešimą galima ir užėjus pas kiekvienoje regiono savivaldybėje dirbantį ARATC rinkliavų administravimo specialistą. 

Vieno pranešimo spausdinimas ir siuntimas paštu regione kainuoja vidutiniškai du eurus. Šiais metais Alytaus regione buvo išsiųsta daugiau kaip 95 tūkst. spausdintų mokėjimo pranešimų.

Apie trečdalis regiono rinkliavos mokėtojų jau yra užsisakę elektroninius mokėjimo pranešimus. Juos užsisakyti galima bet kuriuo metu prisijungus prie Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro savitarnos svetainės https://www.aratc.lt/vietine-rinkliava/e-paslaugos-e-vietine-rinkliava arba el. paštu info@alytausratc.lt.

Užsisakant elektroninį mokėjimo pranešimą, svarbu nurodyti naudojamą asmeninį elektroninio pašto adresą – už pateiktų duomenų tikslumą atsako pats rinkliavos mokėtojas. Adresui pasikeitus būtina atnaujinti duomenis savitarnos sistemoje ar informuoti rinkliavos administratorių elektroniniu paštu.

Pasikeitus nekilnojamojo turto savininkui taip pat būtina informuoti rinkliavos administratorių, t. y. Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrą. Laiku pateikta tokia informacija padės išvengti nesusipratimų, kai parnešimai išsiunčiami mirusio žmogaus vardu, paliktos buvusių savininkų skolos ar kitokių nemalonių situacijų.

 Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro inf.

Nuotr. Jei iki šiol negavote mokėjimo už atliekų tvarkymą pranešimo, kreipkitės į ARATC.

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių