Prasideda 10-asis Lietuvos mokinių liaudies dailės konkursas „Sidabro vainikėlis“

 Prasideda 10-asis Lietuvos mokinių liaudies dailės konkursas „Sidabro vainikėlis“

Kviečiame organizuoti vietinį Lietuvos mokinių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis X“ turą

Šiais metais jaunuosius meistrus, atrandančius senąjį Lietuvos liaudies meną, amatus ir įkvepiančius jiems naujos gyvybės, suburs jau 10-asis Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkursas „Sidabro vainikėlis“. Tai puiki galimybė talentingiems vaikams ir jaunuoliams, besidomintiems liaudies daile, visuomenei parodyti savo darbus, tobulinti savo žinias, meninius gebėjimus, dailiųjų amatų įgūdžius. Tad kviečiame Dzūkijos regiono savivaldybių kultūros, švietimo skyrius arba jų įgaliotas įstaigas aktyviai burti šiuos kūrėjus ir rengti pirmojo turo jaunųjų menininkų darbų parodas arba organizuoti jų atrankas. Išsamiai apie konkursą ir jo sąlygas skaitykite nuostatose.

Konkursui gali būti pristatomi kūriniai, priskiriami tradiciniams lietuvių liaudies vaizdinės dailės bei dailiųjų amatų žanrams: medžio skulptūra, medžio raižiniai, karpiniai, taikomieji medžio dirbiniai, pinti vytelių ir kitų tradicinių žaliavų dirbiniai, kalvystės dirbiniai, keramika, tekstilė, paprotinės dailės dirbiniai (margučiai, kaukės, verbos, sodai ir kiti).

Pirmojo turo darbų parodas ar atrankas kviečiame organizuoti Alytaus miesto, Alytaus rajono, Kaišiadorių rajono, Lazdijų rajono, Šalčininkų rajono, Trakų rajono, Varėnos rajono, Elektrėnų, Birštono ir Druskininkų savivaldybių įstaigos. Apie vietinio turo organizavimą iki 2024 m. kovo 3 d. prašome pranešti antrojo, regioninio turo kuratoriui Alytaus kultūros centrui el. paštu monika.burbe@alytuskc.lt ir Lietuvos nacionaliniam kultūros centrui el.paštu asta.valiukeviciene@lnkc.lt. Antrojo, regioninio turo paroda, atvira visiems miestelėnams ir miesto svečiams, vyks Alytaus kultūros centre nuo kovo 11 d. iki balandžio 14 d. Komisija, atsižvelgus į konkursui atrinktų darbų meninę vertę, atlikimo meistriškumą, kūrinio sąsajas su lietuvių liaudies dailės, etninės kultūros tradicijomis, balandžio 10 d. 14 val. baigiamajame renginyje atrinks darbus, kurie toliau pateks į nacionalinį turą. Nacionalinė paroda bus rengiama 2024 m. gegužės mėn. Panevėžio rajono Upytės tradicinių amatų centre. Išlaikykime tradicijas gyvas!

Alytaus kultūros centro informacija

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių