Prie kavos puodelio Panočių bibliotekoje

 Prie kavos puodelio Panočių bibliotekoje

Kviečiu kavos, prisėst, padiskutuoti

Gal praeitį – kas gera prisimint…

O gal tik tyliai pasvajoti

Malonus jausmas, šioje žemėj gimt…

Norėdami padėkoti visiems, randantiems laiko būti Varėnos r. Panočių bibliotekos ir Kaniavos kultūros centro lankytojais, dovanojantiems gerą nuotaiką, visada ištiesiantiems pagalbos ranką, surengėme popietę „Muzika ir kavos puodelio istorija“.

Šiandien daugelis neįsivaizduoja savo dienos be kvapnios kavos puodelio, tačiau ilgą laiką Europoje šis gėrimas buvo laikomas šėtono pramanu. Lietuvoje kava pasirodė XVIII a. pradžioje. Ji buvo pargabenta iš Vienos kaip karo grobis. Gėrimas iš pradžių priimtas įtariai, bet po truputį jo gerbėjų gretos didėjo ir šiandien retai sutiksime žmogų, nemėgstantį kavos.

Kava – tai pomėgis, aistra, aromatas, skonis, energijos ir žvalumo šaltinis. Sunku patikėti, kad tiek daug gali sutilpti viename kavos puodelyje. Popietės dalyviai atsinešė iš namų savo kavos puodelius ir papasakojo jų atsiradimo istorijas, nėrė į patirtų išgyvenimų ir teigiamų emocijų gausą. Skambėjo Dubičių bendruomenės retro ansamblio „Neramios širdys“ atliekami romansai, kurie dar labiau visiems pažadino romantiškus jausmus. Skanaudami įvairių rūšių kavą, kalbėjomės apie jos naudą ir žalą, kokį desertą dažniausiai renkamės prie kavos, o Dubičių bibliotekos darbuotoja Regina Lukoševičienė visus pavaišino pačios pagaminta gilių kava. Neapsiėjome be būrimo iš kavos tirščių. Šiandien jis netgi konkuruoja su Rytų horoskopais, nes ne ką prasčiau gali atsakyti į mums rūpimus klausimus, galbūt net apsaugoti nuo galimų nelaimių. Popietės pabaigoje surengėme viktoriną „Viskas apie kavą“. Daugiausia taškų už teisingus atsakymus surinko „Neramių širdžių“ narė Onutė Guntulionienė. 

Renginio organizatoriai Panočių bibliotekos bibliotekininkė Rimutė Antuchevič ir Kaniavos kultūros centro vadovas Algimantas Vitkus dėkoja dalyviams už bendrystę, šilumą, geras emocijas. Linki visada atrasti laiko šiltam pasisėdėjimui prie kavos puodelio.

Panočių bibliotekos bibliotekininkė Rimutė Antuchevič

Naujienos iš interneto

Rašyti komentarą

Daugiau straipsnių