Pricer.lt prekių palyginimas: pilos prieš rytas varškės sūrelį su rainomis. Ar nusipelnėme mokėti daugiau?

 Pricer.lt prekių palyginimas: pilos prieš rytas varškės sūrelį su rainomis. Ar nusipelnėme mokėti daugiau?

Norisi kažko skanaus, saldaus, bet nesinori permokėti? Panagrinėsime klasikinius desertus, varškės sūrelius – Lidl Pilos ir Pieno Žvaigždžių Rytas…

Kainos
Kainas lyginsim mažiausias neakcines:
Pilos varškės sūrelis su razinomis 100 g – 0,79 Eur
Rytas varškės sūrelis su razinomis 100 g – 0,88 Eur
Jei lyginsime su įprasta kaina – skirtumas 0,09 Eur, už kilogramą – 0,9 Eur. Už “Rytą” reikia sumokėti 11 proc. brangiau nei Pilos.

Sudėtys
Žiūrime sudėtis – ar labai skiriasi. Esminiai sudėties skirtumai – tai, kad Pilos naudojami pasukų milteliai, kas nėra blogai, ir razinų deklaruojama 7%, vietoje 6% Ryto sūrelyje.

Maistingumo deklaracija 100 g. Daugiausiai kilo kalorijų turi Rytas – 201 kcal, Pilos – 193. Riebalų abu turi vienodai Rytas – 8 g, Pilos – 8 g, tame tarpe sočiųjų riebalų rūgščių daugiau turi Pilos 4,5 g, Rytas – 4,4 g. Angliavandenių daugiau turi Rytas – 19,7 g, Pilos – 16,5, atitinkamai tame tarpe cukrų taip pat daugiau Ryte – 18 g, Pilos – 15,7 g. Baltymų yra daugiau Pilos – 13,8 g, o Rytas – 12,6 g. Druskos yra daugiau Pilos – 0,12 g, o Rytas – 0,08 g, bet abejais atvejais ta ne pridėtinė druska, o natūraliai produkte esantis natris.
Sudėtis yra lygiavertė, bet Pilos yra daugiau razinų.

Išvaizda, kvapas, skonis

Tikrinam skonį. Išpakuojam, uostom, pjaustom, valgom.
Pilos struktūra grūdėta, todėl jis atrodo tamsesnis, Rytas kiek šviesesnis. Kvapas abiejų pieniškas, vanilinis. Abu gaminiai gana drėgni. Pjovimo metu matomas ir jaučiamas Pilos grūdėtumas, Rytas yra labiau pastos pavidalo. Ragaujam. Pilos jaučiasi, kad tai varškė dėl grūdėtumo, o Rytas labiau pastos, kremo pavidalo, nes masė labiau pertrinta. Pilos labiau jaučiasi vanilė ir jis kiek mažiau saldesnis, ką patvirtina ir sudėtis – mažiau cukraus. Kad Pilos jaustųsi daugiau razinų, kaip nurodyta sudėtyje, nepasakytume, tačiau jos atrodo stambesnės.